English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

U Vinland Dakar Teamu vládne relativní spokojenost

Zařazeno : Dakar, Vinland

Vinland Dakar Team, 05.01.2011 06:30
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 4729x


Jestliže Peter Mikula s Ivanem Novákem vstupovali do třiatřicátého ročníku Rallye Dakar především s cílem dojet, tak zatím po dvou etapách toto své předsevzetí bezezbytku plní.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Všechno samozřejmě začalo prvního ledna na startovní rampě. "Minulý rok tady přeci jen bylo více diváků, ale přijetí bylo i tak skvělé," popsal své pocity Peter Mikula.

Navigátor Ivan Novák, který loňskou zkušenost nemá, byl z několikasettisícové návštěvy nadšený. "Nikdy jsem na žádném závodě neviděl tolik lidí, to je prostě něco neskutečného."

Nadšení ze slavnostního zahájení rallye brzy následovaly problémy běžného závodního dne. Druhý brod první etapy Toyotě opravdu nesedl, protože od toho okamžiku jela buď jako o život anebo skoro vůbec. "Usoudili jsme, že máme problém s turbem a nakonec jsme byli rádi, že jsme dostali auto do bivaku," popisuje Peter Mikula. Mechanici provedli výměnu turba a problém se zdál být vyřešen. Jenže v průběhu druhé etapy se problémy objevily znovu. S neposlušným vozem, která chvílemi běžel jako o život, aby vzápětí upadl do totálního bezvědomí, dokázala posádka Vinland Dakar Teamu předjet 10 aut, což nelze vzhledem k podmínkám považovat za neúspěch.

"V bivaku jsme přišli na to, že na vině je elektronika, která si rozhodně nerozumí s všudypřítomným pískem a prachem," dodává Peter Mikula. "Další etapy bychom chtěli jet velmi podobně jako doposud, tedy fotbalovou terminologií vycházet ze zajištěné obrany a sahat k účelovým brejkům. Před námi je ještě hodně kilometrů a množství odstoupivších posádek je dostatečným varováním, že nemá cenu pospíchat za každou cenu."
Úvodní etapy nejsou navigačně ty z nejnáročnějších, přesto je však více než žádoucí neudělat chybu. "Ztratit se moc nelze, ale přehlédnutím některého políčka v itineráři bychom mohli poškodit auto," říká Ivan Novák.

Zatím velmi dobře si vede druhá posádka Vinland Dakar Teamu Michael Honda a Jan Tománek. V první etapě dokázala posádka vozu se startovním číslem 418 předjet více než 50 aut a po druhé etapě figuruje na 42. místě průběžného pořadí. Posádka Peter Mikula a Ivan Novák je na 88. místě průběžného pořadí.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

U Vinland Dakar Teamu vládne relativní spokojenost

05.01.2011 06:30

Článek Vinland Dakar Team, Dakar

Racing-Mania.cz

Peter Mikula: "Nikdy to nevzdám."

14.01.2011 12:58

Článek Vinland Dakar Team, Dakar

Racing-Mania.cz

Jenda Tománek míří na Dakar

22.12.2010 16:43

Článek Honza Froněk, Dakar

Racing-Mania.cz

CZECH DAKAR TEAM připraven ke startu

02.01.2010 09:50

Článek CZECH DAKAR TEAM, Dakar

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/IVAN - trajler k novému dokumentárnímu filmu o nejlepším ...

/ Další video...