English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Úkol splněn na 100%

Zařazeno : VP1202, MK Motorsport

Štěpán Koubek, 31.05.2012 07:14
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4321x


Tým MK Motorsport se o víkendu zúčastnil 15. ročníku Rallye Posázaví – memoriálu Ing. Karla Švece. Před startem byl úkol pro obě posádky jasný – Michal Černý se chtěl pokusit zabojovat o vítězství a Štěpán Zabloudil, po odstoupenív Hořovicích, chtěl hlavně závod dokončit.
Úkol splněn na 100%
Úkol splněn na 100%

Je sobota 26. 5. 2012, krátce před půl šestou odpoledne, v Havlíčkově Brodě panuje slunečné počasí. Do servisu přijíždí vůz se startovním číslem 2 s Michalem Černým za volantem a Martinem Mikuličkou na sedadle spolujezdce. Posádka ještě téměř ani nestačila vystoupit z auta, a už je skrápí šampaňské.Ano, je tomu skutečně tak, Michal Černý dokázal obhájit loňské vítězství na Rallye Posázaví. Je tak vedle Josefa Vaka jediným, kdo tuto soutěž vyhrál dvakrát za sebou… Úspěch celého týmu ještě doplnil třetím místem Štěpán Zabloudil s Martinou Kalistovou.

Michalovi se v sobotu dařilo téměř vše. Vyhrál sedm z devíti rychlostních zkoušek (v poslední sekci zvolnil a snažil se bavit diváky), celý závod odjel bez jediné chyby nebo krizovky a tak se mohl v cíli radovat ze svého druhého vítězství.

Štěpán začal soutěž pozvolna, protože jak sám říkal, v první sekci se ještě pořád učil zacházet s autem a i přesto mu po první sekci patřil čtvrtá pozice. Ve druhé sekci se i přes „hodiny“ na druhé erzetězlepšil ve všech třech průjezdech, ale i tak to znamenalo propad na pátou pozici za Miloše Dvořáka, i kdyžpouze s nepatrnou ztrátou 0,3s. Hned v první rychlostní zkoušce poslední sekce nadělil jezdec MK Motorsportu přes 4vteřiny a dostal se před Dvořáka a díky odstoupení doposud druhého Vaka i na „bednu“. Jenže pilot oranžového Mitsubishi se nevzdal, „zatlačil na pilu“ a před poslední rychlostní zkouškou stáhl Zabloudilův náskok na 1,6 vteřiny. Na poslední rychlostní zkoušce byl sice Štěpán opět poražen, nicméně si třetí příčku udržel. A tak se dlouhé čekání nakonec vyplatilo a Štěpán Zabloudil s Martinou Kalistovou si nakonec z Brodu odvezli nejen poháry za 3. místo ve třídě A4 a za 3. místo v celkovém umístění, ale také pohár pro nejlepší smíšenou posádku.

A jak soutěž hodnotí oba jezdci?
Michal:
„Je nám líto, že odstoupila posádka Šikl – Vilímek, těšilijsem se na souboj s Martinem Šiklem, ale technice nejde poroučet, a tak byli mimo hru. Já a můj spolujezdec Martin Mikulička jsme se od začátku soutěže bavili, učili jsme se s autem a dolaďovali rozpis. Náš úkol bylo dojet v pořádku a do cíle… Jsme moc rádi, že nám toto vítězství vyšlo a šťastní za náš úspěch při letošní premiéře... Moc nás potěšilo, že Štěpán splnil úkol na jedničku a dokázal zrychlit a vybojoval 3. místo.Těšíme se na další závod v Orlických horách a doufáme, že opět obě naše posádky dojedou v pořádku do cíle.“

Štěpán:
„První tři rychlostní zkoušky byly v podstatě seznamování se s autem. V Hořovicích jsme velmi brzy skončili kvůli technické závadě a navíc se jelo na vodě, tak jsme si toho moc nevyzkoušeli. Díky tomu, že se auto „doskládalo“ jen tak tak na poslední chvíli před začátkem sezóny, neměli jsme vlastně ani šanci ho pořádně testovat. Takže skutečný první ostrý test byla první RZ na Posázaví. Na přejezdu do druhé „rundy“ mi začalo něco „křupat“ na podvozku, takže jsem další tři RZ odjel v křeči a hlavou se mi honily katastrofické scénáře typu kam a mezi které stromy to pošlu, až se rozpadne řízení nebo upadne kolo atd.Až v servise kluci dotáhli povolený šroub na rameni a mohl jsem konečně začít závodit. Třetí rundu jsem začal trochu tahat a výsledek se dostavil v podobě třetího místa o pouhých 0,7 vteřin před Dvořákem!! Jsmeopravdu nesmírně spokojeni se vším….rozpis seděl, bronz v kapse, krásně jsme se s Martinou bavili…. A navíc, auto neskutečně funguje. Teď už jenom zlepšit tu spojku mezi volantem a pedály a bude to OK :-)“

Po bujarých oslavách se ovšem celý tým musel začít svědomitě připravovat na letošní první soutěž Rallye Cupu – Rallye Orlické hory, která se uskuteční již tuto sobotu a představí se na ni jak Štěpán Zabloudil s Martinou Kalistovou tak opět i Michal Černý s Martinem Mikuličkou.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Úkol splněn na 100%

31.05.2012 07:14

Článek Štěpán Koubek, Česká rally

Racing-Mania.cz

Vychází Motorsport Magazín – listopad 2010

11.11.2010 00:50

Článek Motorsport Magazín, Trafika

Racing-Mania.cz

MK Motorsport na Radouňské Rallye

08.07.2011 08:29

Článek Štěpán Koubek, Česká rally

Racing-Mania.cz

MK Motorsport opět na pódiu

05.06.2012 07:45

Článek Štěpán Koubek, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ypres po 1. etapě - Abbring ujíždí Loixovi [+2x crash VIDEO]

/ Další video...