English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Sezona Citroën Racing Trophy CZ 2012 je uzavřena

Zařazeno : Citroen

Kateřina Juráňová, 23.11.2012 09:22
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 9942x


V pražském klubu PitStop se uskutečnilo oficiální zakončení seriálu Citroën Racing Trophy CZ 2012. Jeho celkovými vítězi se stala příbramská dvojice Jan Černý – Pavel Kohout, která startovala s vozem Citroën DS3 R3T.
Sezona Citroën Racing Trophy CZ 2012 je uzavřena
Sezona Citroën Racing Trophy CZ 2012 je uzavřena

Navíc se kromě nejvyššího bodového zisku v CRT CZ radovala z domácího i evropského titulu v kategorii vozů z jednou poháněnou nápravou.

Citroën Racing Trophy CZ se letos odjel při šesti podnicích MMČR. Nejpočetnější zastoupení se sešlo při zlínské Barum rally (9 posádek), nejméně týmů zavítalo do Hustopečí (3 dvojice). Celkem se do projektu francouzské značky zapojilo na českých tratích 14 soutěžících, pěti národností. Kromě už tradičně startujících polských dvojic se na Barum rally zapojily do CRT CZ švýcarská posádka a dvě bulharské dvojice. Při Valašské rally se prezentoval slovenský pilot Martin Koči.

Celkovým vítězem se stala posádka Jan Černý – Pavel Kohout, která nepoznala na českých tratích hořkost porážky. Příbramská dvojice se v PitStopu objevila přímo z oficiální korunovace českých mistrů, kde získala titul ve dvoukolkách. Při zakončení CRT CZ získala kromě zajímavých cen i možnost „prvního řezu“ nádherných dortů s motivy Citroën Racing Trophy.

„Uspěli jsme doma i v Evropě. Navíc se nám podařilo ve dvoukolkách vyhrát všechny závody MMČR, na kterých jsme startovali, což bylo neskutečné,“ vrátil se k sezoně Jan Černý, jehož další spojení se značkou je v jednání. Kromě finančních prémií v celkové výši 20 tisíc eur získala posádka i dodatečnou prémii 10 tisíc eur na nákup náhradních dílů.

Během sezony dosáhly na finanční prémie CRT CZ ještě další tři posádky. Ve třídě 5 dvakrát dokončila závod na stupních vítězů posádka Egon Smékal – Monika Hýbnerová s vozem Citroën DS3 R3T (Valašská rally, Barum rally).

Ve třídě 6 zvítězili v Příbrami Poláci Rafal Janczak - Michal Grudzinski, při Valašské rally obsadila druhou příčku dvojice Martin Koči – Lukáš Zámečník.

„Jan Černý má za sebou parádní sezonu s vozem Citroën DS3 R3T. Šel od vítězství k vítězství, což určitě byla nejlepší reklama francouzskému  vozu. V příštím roce bude v rámci Citroën Racing Trophy CZ podpora modelů DS3 R3Tjasnou prioritou, a tak věřím, že se na českých tratích ještě více zdomácní. Musím poděkovat za spolupráci všem partnerům, dále za účast všem startujícím, jak s vozy DS3 R3T, tak i C2 R2 MAX,“ zhodnotil letošní sezonu promotér Tomáš Pletka. „Zveřejnění kalendáře, podmínek a finančních odměn pro seriál Citroën Racing Trophy CZ 2013 očekávám někdy na přelomu nového roku,“ doplnil Pletka.

Celkové výsledky CITROËN RACING TROPHY 2012
Na prémiích bylo celkem vydáno 25 000 €, v dodatečné prémii dále 10 000 € na nákup náhradních dílů.
Třída 5: Jan Černý – Pavel Kohout (DS3 R3T) 50 bodů, 20 000 €, Egon Smékal – Monika Hýbnerová (DS3 R3T) 12 bodů, 3000 €
Třída 6: Rafal Janczak – Michal Grudzinski (C2 R2 MAX) 10 bodů, 1200 €, Martin Koči  - Lukáš Zámečník (C2 R2 MAX) 8 bodů, 800 €.

Citroën RacingTrophy CZ zajišťuje společnost GEKON RACING s.r.o., která zároveň distribuuje náhradní díly a přestavbové kity pro vozy Citroën C2 R2 MAX a Citroën DS3 R3T. V případě potřeby GEKON RACING s.r.o. poskytne všem zájemcům o starty s vozy Citroën detailní informace.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Citroën Top Driver série se představuje

07.01.2013 07:53

Článek Kateřina Juráňová, WRC

Citroën chystá speciál R2

Citroën chystá speciál R2

27.05.2015 16:02

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Sezona Citroën Racing Trophy CZ 2012 je uzavřena

23.11.2012 09:22

Článek Kateřina Juráňová, Česká rally

Racing-Mania.cz

Citroen zahájil akci Monte Carlo

10.08.2009 11:32

Článek Ondřej Krajča, WRC

Citroën Racing 2014: Od Monaca po Macao

Citroën Racing 2014: Od Monaca po Macao

16.12.2013 18:41

Článek Lenka Martinová, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC - Rallye de France - Shakedown Sébastien Loeb (Citroe...

/ Další video...