English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rally jezdci zkříží hokejky již po páté

Zařazeno : Rally Ice

Jiří Hejtmánek, 10.12.2012 19:41
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6705x


I když jsou před námi ještě Vánoční svátky a oslavy příchodu nového roku,  je třeba  si již teď připomenout jednu zajímavou akci, která se chystá hned po odjetí úvodních podniků rallyové sezóny 2013.
Foto: Pavel Andrýsek
Foto: Pavel Andrýsek

Necelé dva měsíce nás totiž dělí od startu jubilejního pátého ročníku netradičního setkání rally jezdců  a jejich mechaniků nazvaného Rally Ice Tour. Jezdci totiž po roce na sebe opět místo závodní kombinézy navlečou hokejovou výstroj, obují brusle a volant vymění za hokejovou hůl, aby poměřili  své síly v hokejovém utkání.  Netradiční  mač, jenž premiérově zavítá  i  na půdu Čech, se ponese v duchu souboje týmů rozdělených na Čechy  a Moravu, ve kterém ovšem zúčastněným vůbec nepůjde o výsledek, ale především o pobavení sebe a hlavně  přítomných fanoušků. Jde totiž o přátelské setkání  jezdců rally a lidí, kteří se kolem soutěží točí.

První měření sil uvidí diváci v sobotu 26.ledna 2013 na tradičním místě konání, tedy zlínském zimním stadionu Luďka Čajky. Celá akce však nebude pouze o hokeji. Do dění totiž budou zapojeni i vylosovaní šťastlivci z řad diváků v rámci doprovodného programu. Před stadionem budou například  k dispozici dva závodní speciály Super 2000, u kterých se bude možné nejen vyfotit, ale i posadit se  za volant či na místo spolujezdce. „Po loňské zkušenosti, kdy do ochozů zimáku zavítalo přes 300 diváků, jsme začali uvažovat, jak příchozím fandům pobyt na akci ještě něčím okořenit a především zpříjemnit,“ uvažuje jeden z pořadatelů Vladimír Barvík. „V průběhu utkání vylosujeme diváky, kteří se v přestávkách  zúčastní připravených soutěží přímo na ledové ploše, a to za doprovodu  jezdce či spolujezdce, který si dotyčného osobně vylosuje,“ upřesnil záměr pořadatelů  zapojit do dění i diváky Barvík. Účast na  těchto soutěžích již přislíbili například Jaroslav Orsák, Antonín Tlusťák či Karel Jirátko. „Soutěžit se opět bude o hodnotné ceny, které věnují  samotní  zúčastnění jezdci nebo jejich týmy,“ doplnil další z pořadatelů Viktor Mechl.  Nachystána bude ale i autogramiáda vybraných jezdců, či možnost vyfocení se s pilotem soutěžního vozu v pro něj ne příliš tradiční „kombinéze“, tedy hokejové výstroji. Odvetu zlínského utkání budou moci příznivci nejen rychlých kol spatřit poté 2.března 2013, když se celé dění přesune na území  Čech. Řádění  soutěžáků na ledové ploše premiérově přivítá stadion v Příbrami. „V loni jsme se po parádně vydařené akci ve Zlíně společně s bratry Bryndovými rozhodli, že přiblížíme naše netradiční měření sil i fanouškům z Čech, kteří by jistě do Zlína kvůli hokeji necestovali. Věřím proto, že nás nezklamou a na stadion přijdou rovněž v hojném počtu a vytvoří pro nás všechny patřičnou atmosféru,“ věří  matador českých soutěží  Josef Peták, který je zároveň spolupořadatelem právě příbramského utkání.

Stejně jako v předchozích ročnících je vstup na obě akce zdarma. Pouze zájemci o losování tomboly či účasti na diváckých soutěžích si budou muset  zakoupit program, jehož součástí bude kromě soupisek obou týmů a podrobného programu akce právě i slosovatelný kupón, a to o účast v soutěžích a v tombole.

Pořadatelé se již teď těší na vaši hojnou účast a věří , že si do ochozů obou zimních stadionů najde cestu většina z vás opravdových fanoušků rally, aby vytvořili svým idolům atmosféru připomínající minimálně utkání hokejové extraligy.

Informace o Rally Ice Tour včetně stručné historie a fotogalerie najdete na : www.anvel.cz/rallyicetour

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Vychází časopis Rally 02/2010

18.03.2010 00:01

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Časopis Rally číslo 8 na stáncích

21.09.2010 23:40

Článek Tomáš Plachý, Trafika

Racing-Mania.cz

Vyhchází desáté číslo časopisu Rally

30.11.2010 19:03

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Vychází Rally 9/12

24.10.2012 18:21

Článek Tomáš Plachý, Trafika

Racing-Mania.cz

Vychází Rally 7/2010

24.08.2010 23:00

Článek Tomáš Plachý, Trafika

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Best of the Igor Drotár-Vlado Bánoci

/ Další video...