English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Na Jänneru v barvách Subaru pojedou Kačírek i Firla

Zařazeno : ME1301, Kačírek, Firla

Karel Špaček, 03.01.2013 15:10
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 7823x


Rok 2013 se ani nestačil pořádně rozběhnout a již startuje i nová sezóna českého soutěžáckého šampionátu. Tu letos opět zahajuje rakouská Jänner Rallye, která je letos zařazená i do Mistrovství Evropy.
Na Jänneru v barvách Subaru pojedou Kačírek i Firla
Na Jänneru v barvách Subaru pojedou Kačírek i Firla

Premiéru právě ve Freistadtu oslaví nový Subaru Czech Duck Racing Team, který vznikl spojením sil už ostřílených bojovníků českého motoristického sportu.

Hned dva vozy Subaru Impreza STI bude mít na startu úvodní soutěže roku nově zformovaný Subaru Czech Duck Racing Team, který vznikl spojení Duck Racing Autoklubu v AČR a Subaru Czech Rally Teamu. Se startovním číslem 41 se nově ve voze s hvězdami ve znaku představí posádka Lumír Firla – Michal Večerka, dvě trojky povezou na dveřích Petr Kačírek a Marcela Ehlová. Naopak pouze v roli ´nehrajícího kapitána´ bude v Rakousku operovat Vojtěch Štajf, jenž před sedmi lety ve freistadtském cíli obsadil skvělou pátou příčku absolutního pořadí: „Já sice závodit tentokrát nebudu, přesto bych rád svým kolegům předal pár zkušeností ze svých dosavadních šesti startů na Jänneru. Zejména Petr Kačírek si chce napravit dojem z loňska, kdy smolně skončil už v úvodu soutěže, k úspěchu by mu měla napomoci i ostřílená spolujezdkyně. Právě Marcela Ehlová se po propojení našich týmů stává týmovou navigátorskou jedničkou a na soutěžích, kde já budu absentovat, bude ´číst noty´ právě Petrovi. Mám ze spojení našich týmů velkou radost, my již v posledních třech letech pomáhali Petru Kačírkovi při jeho soutěžních startech, teď by ale propojením jeho okruhového a našeho soutěžního zázemí měl vzniknout skutečně silný tým. S tím souvisí i fakt, že bychom se rádi pod společnou hlavičkou účastnili i většího množství soutěží, není tajemstvím, že se po Jänneru vydáváme opět do Finska na Arctic Lapland Rally. Plány už pro zimní období jsou dokonce ještě o dost odvážnější, veřejnosti o nich ale více prozradíme až na tiskové konferenci před odjezdem na sever. Pro Petra samozřejmě zůstávají prioritou i okruhy, ale chceme, aby také v rally bylo o Subaru Czech Duck Racing Teamu hodně slyšet. Výhodou silného týmu bude i to, že budeme moci dát opět šanci i dalším jezdcům – první letošní vlaštovkou je právě start Lumíra Firly s naším starším vozem v Rakousku.“

Petr Kačírek se už pátečního startu nemůže dočkat: „Automobilové soutěže se mi opravdu zalíbily a hodlám se jim ještě více věnovat. Zejména se mám rád podniky s takhle těžkým povrchem, jako je na Jänneru. Právě na takových hodlám posbírat co nejvíce zkušeností!“ Pro jeho spolujezdkyni Marcelu Ehlovou bude sice start na Jänneru premiérový, určitě se jí ale budou hodit zkušenosti nabyté při úspěšně zvládnuté Rallye Monte Carlo 2010: „Moc se těším na tuhle soutěž i na celý rok. Bude náročné kombinovat mateřskou úlohu se spolujezdeckou vytížeností, ale je to velká výzva! Jsem moc ráda, že mi v tom tolik pomáhá manžel Matěj, kterému za to znovu moc děkuji.“

Subaru Czech Duck Racing Team zkrátka vstupuje do sezóny s elánem a optimismem a také všem svým příznivcům přeje, aby rok 2013 byl ve všech směrech mnohem příznivější než ten právě uplynulý!

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Firlovo vydařené léto

21.07.2010 10:50

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Best of Gigi

/ Další video...