English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Citroën Top Driver série se představuje

Zařazeno : Citroen

Kateřina Juráňová, 07.01.2013 07:53
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 10240x


Citroën, který se věnuje dlouhodobě výchově a rozvoji talentovaných pilotů, přichází od nové sezony s programem Citroën Top Driver série, na kterém Citroën Racing spolupracuje s partnery Abu  Dhabi, Total a Pirelli.
Citroën Top Driver série se představuje
Citroën Top Driver série se představuje

Série vychází z předpisů pro WRC 3 a stane se součástí mistrovství světa WRC pro sezonu 2013 s tím, že pro mladé talenty bude odrazovým můstkem do elitní kategorie nejlepších pilotů.  

Dlouhodobá péče o talenty
Citroën Racing se věnuje přípravě perspektivních mladých jezdců od počátku svého účinkování v rally sportu. Nejlepším příkladem tohoto úsilí a péče mohou být jména jako Sébastien Loeb, Dani Sordo, Sébastien Ogier a Thierry Neuville, kteří u Citroënu začínali a dokázali se propracovat až na absolutní špičku. Pro rok 2013 zákaznické oddělení Citroën Racing rozšiřuje škálu možností pro start mladých talentů díky dvěma kategoriím. Základní úrovní zůstává FFSA, aneb Rally Jeunes (Rally mladých pilotů), na níž se identifikují největší talenty. Ty pak mohou mnohé udělat pro své závodnické jméno v Citroën DS3 R1 v rámci Citroën Racing Trophy Junior, která se jezdí v osmi evropských zemích. Nyní tak budou moci vyzkoušet své schopnosti i v mnohem silnějších vozech DS3 R3. Dosud chybějící mezičlánek umožní pilotům podpořit jejich schopnosti při mnohem náročnějších podnicích světového rally sportu, navíc za prostředky na rozumné úrovni. A to je také základní idea Citroën Top Driver série.


Pro jednotlivce i týmy
S tímto konceptem přišel Citroën v reakci na iniciativu mezinárodní automobilové federace FIA, která představila pravidla pro novou kategorii mistrovství světa s názvem WRC 3. Tato třída je vypsána pro vozy s přední poháněnou nápravou. Citroën Top Driver série bude mít kalendář namixovaný s DS3 R3. V sázce je především velká šance pro vítěze seriálu, na kterého čeká start v šesti rally WRC 2 šampionátu (otevřený pro čtyřkolky) v roce 2014 s vozidlem, které mu připraví nejlepší světový tým. Citroën Top Driver série má dvě části.  V prvé řadě je to mistrovství pilotů, z nichž si vždy deset nejlepších v pořadí na každé rally rozdělí body (25, 18, 15, 12, 10, 8, 6, 4, 2 a 1) podle toho, na jaké příčce se umístí ve skupině R (ve všech třídách).

Pro šampionát týmů se hodnotí výsledky jednoho nebo dvou vozů z týmu na každém podniku, přičemž týmy nesmí označit více než dva vozy DS3 R3 pro započítání do týmového hodnocení.

M.Nawarecki: Transparentně a efektivně
„Naším cílem bylo vytvořit sérii, která by usnadnila mladým závodníkům cestu do mistrovství světa. Současně s tím, aby za rozumné finanční prostředky dostal šanci co nejširší okruh pilotů a týmů,“ uvedl Marek Nawarecki, manager klientského oddělení  Citroën Racing. „Základní myšlenkou je vytvoření jakéhosi můstku pro přestup mezi národními šampionáty a mistrovstvím světa. To vše navíc s tím, aby i náklady na tyto starty zůstaly v maximálně rozumných mezích. Každý přihlášený tým totiž musí nasadit minimálně dva vozy Citroën DS3 R3. Rádi bychom také, aby týmy soutěžily mezi sebou transparentním a korektním způsobem, takže každý z nich musí zveřejňovat své náklady na sezonu tak, aby potenciální zákazníci byli schopni je porovnávat s tím, co mají sami k dispozici.“

Série, zahrnující čtyři rally na šotolině a dvě na asfaltu, odstartuje na Rally Portugalsko 13. - 14. dubna 2013.

CITROËN TOP DRIVER 2013
13. – 14. dubna     Portugalsko
22.  - 23. června     Itálie
3. – 4. srpna         Finsko
23. – 25. srpna     Německo
5. – 6. října         Francie
16. – 17. listopadu     Velká Británie

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Citroën Top Driver série se představuje

07.01.2013 07:53

Článek Kateřina Juráňová, WRC

Citroën chystá speciál R2

Citroën chystá speciál R2

27.05.2015 16:02

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Sezona Citroën Racing Trophy CZ 2012 je uzavřena

23.11.2012 09:22

Článek Kateřina Juráňová, Česká rally

Racing-Mania.cz

Citroen zahájil akci Monte Carlo

10.08.2009 11:32

Článek Ondřej Krajča, WRC

Citroën Racing 2014: Od Monaca po Macao

Citroën Racing 2014: Od Monaca po Macao

16.12.2013 18:41

Článek Lenka Martinová, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC - Rallye de France - Shakedown Sébastien Loeb (Citroe...

/ Další video...