English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Martin Rada před startem: Zřejmě nás čeká zimní soutěž

Zařazeno : MS1301, Rada

Top Media, 15.01.2013 16:33
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 6305x


Martin Rada se spolujezdcem Jaroslavem Jugasem se vrací na slavnou Rally Monte Carlo. Loni zvítězili ve třídě 8, bohužel letos zůstali ve třídě osamoceni. Přesto jsou připraveni závodit s dalšími dvoukolkami, i když jasnou prioritou zůstává pokoření celého závodu a možnost vyjet na cílovou rampu před knížecím palácem v Monaku.
Martin Rada před startem: Zřejmě nás čeká zimní soutěž
Martin Rada před startem: Zřejmě nás čeká zimní soutěž

Monte Carlo letos zřejmě bude ještě mnohem nevyzpytatelnější než v minulých ročnících. Náročnost soutěže zřejmě ovlivní sníh, který v posledních hodinách „zaplavil“ region kolem centra Valence.

„Seznamovací jízdy začínaly nad Monte Carlem. Zde o víkendu nebylo po sněhu ani památky. Vložky byly místy pouze mokré a podle toho je napsán i rozpis. Nyní vůbec nemáme informace, jak to tam v současné době vypadá. Ale k sobotním testům Moulinet a Lantosque je cesta zatím hodně vzdálená,“ říká Martin Rada.

Posádka hustopečského AGROTEC racing teamu narazila poprvé na sníh na Sisteronu. S 36,7 km patří k nejdelším testům soutěže.

„Sisteron se sice v minulosti jezdil, ale pro mě je to nová zkouška. Po startu bylo sucho, ale minimálně deset kilometrů pokrýval sníh a led. Vložka stoupá do hor, celý profil je hodně členitý, výrazně se mění nadmořská výška. Sisteron jednoznačně považuji za jeden z nejtěžších testů letošního ročníku,“ popisuje jezdec Alfy Romeo.

První kontakt české dvojice s Valence nenaznačoval zásadní změnu charakteru. Vložky v její blízkosti byly většinou suché, místy vlhké, pouze v nejvyšších partiích se nacházel sníh.

 „V dalším programu jsme projeli RZ 12 St Nazaire le Desert, kde bylo místy hodně štěrku. RZ 1 Le Moulinon a RZ 2 Burzet se charakterem v mnohém podobaly loňskému ročníku. Jen na Burzetu se ve vyšších partiích nacházel sníh. V pondělí se ale situace začala měnit. Už při tréninku RZ 11 St. Jean en Royans nás potrápila hustá mlha, šedesát procent testu bylo pod sněhem. Pak nás čekala klasická smyčka tří testů La Batie D’Andaure, St. Bonnet le Froid a Lamastre. Sice na dvou testech byla převaha mokrého asfaltu, ale test St. Bonnet byl už při tréninku kompletně pod sněhem,“ vzpomíná Martin Rada.

Navíc aktuálně ve Valence leží sníh…
Dnes v noci napadlo jen ve Valence 20 cm sněhu. To tady nikdy nebylo, nikdy jsem tam předtím sníh nezažil,“ přiznává spolujezdec Jarda Jugas.

„Letos nás s jistotou čeká nejvíce sněhu, proti podmínkám, které jsme na Monte v minulosti zažili. Zřejmě to bude zimní rally, i když uvidíme, jak se budou podmínky postupně měnit,“ doplňuje zlínský navigátor.

„Ale v minulosti nám to na sněhu vždy šlo, snad letos neuděláme nějakou chybu a pěkně si zazávodíme. Naší prioritou zůstává pokoření slavné soutěže,“ uzavírá Martin Rada.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Rada s Jugasem dojeli do Monaka

19.01.2013 11:03

Článek Top Media, WRC

Racing-Mania.cz

Slibný úvod hustopečského týmu

17.01.2013 07:02

Článek Top Media, WRC

Racing-Mania.cz

Rada s Jugasem bez radosti

29.05.2012 21:35

Článek TOP Media, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Test Sébastiena Loeba

/ Další video...