English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Stříbrná série vítězky Czech Women Talent pokračuje

Zařazeno : Sprint1306, Červenková

Lenka Martinová, 13.08.2013 12:09
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4473x


Potřetí na startu – potřetí v cíli. Tentokrát při šestém závodě seriálu sprintrally Rally Agropa Pačejov. Vítězka projektu Czech Women Talent DS3 R1 Lucie Červenkové prodloužila na západě Čech sérii druhých míst v Dámském poháru.
Stříbrná série vítězky Czech Women Talent pokračuje
Stříbrná série vítězky Czech Women Talent pokračuje

Čtrnáct dní po startu v Kostelci čekala na Lucii další soutěžácká výzva. Tratě pačejovské Agropy opět charakterizují zcela odlišné pasáže než předchozí podniky na Kopné a v Kostelci. Na mladou závodnici čekaly zkoušky s řadou zrádných horizontů a s častým střídáním rytmu. A západočeskou premiéru jí ještě ztížilo počasí, neboť déšť provázel velkou část seznamovacích jízd. A jeho stopy v některých úsecích zůstaly více než patrné.

„Agropa pro mě zase znamenala poznávání nových a neznámých tratí. S tolika horizonty jsem se zatím nikde nesetkala… A bohužel se začínalo nejtěžší vložkou, která se jela téměř kompletně v lese a po předchozím dešti byla hodně uklouzaná. Měla jsem z ní obrovský respekt, což se promítlo do časů. A sebevědomí nepřidaly ani hodiny a nutnost couvat v úvodním průjezdu,“ popsala drobné trable Lucie, jenž začínala na chvostu nabité třídy 9 a čtvrtá v Dámském poháru.

Servisní přestávka po dvou rychlostních zkouškách přišla mladé závodnici vhod, úvodní ´neúspěchy´ hodila za hlavu a do druhé sekce vyrazila jako vyměněná. Důkazem byly jeden čtvrtý a jen pátý čas mezi konkurencí třídy 9 a posun na druhé místo v Dámském poháru. Tím však také definitivně skončilo soupeření s Pavlínou Tydlačkovou a Olgou Lounovou…

„Škoda problémů a časové ztráty soupeřek, protože z toho mohl být zajímavý souboj až do cíle,“ přiznává Lucie a pokračuje: „V Pačejově jsem tak obhájila druhé místo mezi holkami z předchozích podniků, takže jsem byla v cíli spokojena. Rally Pačejov pro mě byla velmi zajímavá zkušenost a ač jsem se nevyvarovala během závodu několika chybiček, návrat na cílovou rampu a absolvování celého závodu vše zastínil.“
 
„Rychlé pačejovské tratě vždy dokonale prověří závodnické ´srdíčko´ každého jezdce. Lucie na některých vložkách jednoznačně potvrdila jezdecké kvality, ale komplexně převládla snaha o zdárné dokončení náročné soutěže. A tak Citroën DS3 R1 ani do třetice nechyběl v cíli. Určitě jí za její výkon patří pochvala,“ doplnil navigátor Tomáš Plachý.

Vůz Citroën DS3 R1B se nyní představí na Barum Czech Rally Zlín. Do jeho kokpitu usedne talentovaný Adam Kobliha. „Adam mě zaujal svými výkony s vozem Citroën C2 R2 MAX právě ve sprintrally, proto jsme se dohodli na jednorázové prezentaci modelu DS3 R1B v rámci Barumky. Už se těším, jak ho přivítáme v našem servisním zázemí, a věřím, že bude patřit k černým koním třídy 9,“ odtajnil žhavou novinku šéf stáje Gekon Racing a promotér Citroën Racing Trophy CZ Tomáš Pletka.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Esappeka Lappi v Pačejově

Esappeka Lappi v Pačejově

30.07.2013 13:42

Článek Honza Froněk, Česká rally

Vlčákova pojízdná posilovna

Vlčákova pojízdná posilovna

17.08.2013 09:29

Článek Jiří Dokulil, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/M-Sport testuje na Monte týden [+VIDEO]

/ Další video...