English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA bojuje o titul ve velkém finále APRC v Číně

Zařazeno : Škoda, Lappi, Gill

Škoda Motorsport, 29.10.2013 15:00
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 9367x


Tým ŠKODA MRF, jedoucí s tovární podporou, jde do velkého finále asijsko-pacifického šampionátu (APRC) s odhodláním uspět. Poslední díl letošního APRC se koná v okolí východočínského města Longyou.
ŠKODA bojuje o titul ve velkém finále APRC v Číně
ŠKODA bojuje o titul ve velkém finále APRC v Číně

Vedoucí duo průběžného pořadí šampionátu Gaurav Gill a Glen Macneall, stejně jako druhá posádka týmu ŠKODA MRF Esapekka Lappi/Janne Ferm, budou od 1. do 3. listopadu bojovat hned o dva tituly – ve značkách a jezdcích. Triumf v APRC by byl po zisku titulu mistrů Evropy (Jan Kopecký/Pavel Dresler) stejně jako pěti národních a regionálních titulů korunovací úspěšné rallyové sezóny značky ŠKODA.

„Čína představuje opět speciální výzvu, neboť se zde střídá šotolina s asfaltem. Náš cíl je jasný: Chceme zvítězit v hodnocení značek. Rozhodně však chceme s Glenem rovněž úspěšně završit cestu za titulem v jezdcích,“ říká Gaurav Gill. 31letý Ind slavil po triumfu v Nové Kaledonii naposledy v Japonsku své letošní druhé vítězství v APRC. V hodnocení značek vede ŠKODA s náskokem 13,5 bodů. V jezdcích je před poslední soutěží APRC první právě Gill.

Vedení v hodnocení značek je dílem rovněž druhé posádky Lappi/Ferm. Finové zvítězili na Novém Zélandu a v Austrálii a momentálně jsou na čtvrté pozici APRC. Lappi naposledy potvrdil svůj talent druhým místem na soutěži evropského šampionátu, legendární Rally Sanremo. „Jsme po tomto úspěchu pozitivně naladěni a uděláme všechno, abychom přivezli domů titul APRC pro značku ŠKODA,“ říká Lappi. Byla by to pro značku úspěšná obhajoba po zisku titulu v loňském roce, kdy Chris Atkinson s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 vyhrál i hodnocení jezdců.

Čínská rally se koná v provincii Zhejiang na východě Číny. Ve 13 rychlostních zkouškách čeká na posádky 230,92 kilometrů. V rámci národního mistrovství Číny startují další tři vozy ŠKODA Fabia Super 2000 a to s podporou místního zastoupení ŠKODA Čína: Britové Niall McShea/Marshall Clarke a dvě domácí posádky Xu Jun/Liu Sheng a Jiang Zhiyang/Xie Zhijiang. Pro značku ŠKODA je následující start obzvláště důležitý. Čína je nejvýznamnějším trhem a důležitým pilířem mezinárodní růstové strategie značky: Do roku 2018 chce ŠKODA navýšit své celosvětové prodeje na nejméně 1,5 milionu vozů a přidat chce výrazně zejména na asijských trzích. „APRC je jednou z nejvýznamnějších motoristických událostí v regionu a nabízí skvělou možnost prezentovat značku širokému publiku,“ říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva značky ŠKODA za oblast technického vývoje.

I další letošní úspěchy potvrzují postavení značky ŠKODA v rally sportu. Vedle triumfu Jana Kopeckého a Pavla Dreslera v ERC korunovali sezonu 2013 národními tituly Raimund Baumschlager v Rakousku, Umberto Scandola v Itálii, Dimitar Iliev v Bulharsku či Marouf Abu Samra v Jordánsku. Gustavo Saba z Paraguaje triumfoval s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 v regionálním šampionátu CODASUR v jižní Americe.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

ŠKODA slaví na Novém Zélandu double

19.05.2013 11:36

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...