English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Gill korunuje v Číně grandiózní sezónu pro značku ŠKODA jezdeckým titulem APRC

Zařazeno : Škoda, Gill

Škoda Motorsport, 02.11.2013 12:31
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 9304x


Gaurav Gill korunoval grandiózní sezónu pro značku ŠKODA ziskem titulu v jezdcích asijsko-pacifického šampionátu APRC. 31letý Ind ve službách továrně podporovaného týmu ŠKODA MRF je před finálovým dnem poslední soutěže APRC v Číně nedostižně v čele celkového hodnocení.
Gill korunuje v Číně grandiózní sezónu pro značku ŠKODA jezdeckým titulem APRC
Gill korunuje v Číně grandiózní sezónu pro značku ŠKODA jezdeckým titulem APRC

ŠKODA má v Longyou díky vedoucímu Lappimu zároveň šanci slavit v neděli titul ve značkách.

„Toto je největší triumf mojí kariéry a já věřím, že to ještě není vše. Slavit ale budeme, až získáme titul i ve značkách, v což všichni věříme. Už nyní ale patří velký dík všem členům týmu ŠKODA MRF, bez kterých by tento úspěch nebyl možný“, komentuje přešťastný Gill.

Gill se tak postaral o úspěšnou obhajobu, neboť v roce 2012 vyhrála ŠKODA díky Australanovi Chrisovi Atkinsonovi titul v APRC jak ve značkách, tak jezdcích. Gill se o předčasný titul s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 postaral především díky dvěma vítězstvím na Nové Kaledonii a v Japonsku.

Před finálovým dnem poslední soutěže APRC ve východočínské provincii Zhejiang je společně se svým spolujezdcem Glenem Macneallem na druhé příčce za vedoucím týmovým kolegou Lappim.

Dalším důkazem dominance týmu ŠKODA MRF v letošním APRC jsou dvě vítězství Lappiho na Novém Zélandu a v Austrálii. Nyní chce Fin vyhrát i poslední soutěž: „Vedení je pěkné, ale musíme na obtížných kopcovitých tratích jet chytře. Konečně, nejdůležitějším cílem je zde vítězství v hodnocení značek.“ Finálový den je na programu šest rychlostních zkoušek a 124, 48 kilometrů.

Celosvětové úspěchy potvrzují postavení značky ŠKODA v rally sportu. Vedle triumfu Jana Kopeckého a Pavla Dreslera v ERC korunovali sezonu 2013 národními tituly Raimund Baumschlager v Rakousku, Umberto Scandola v Itálii, Dimitar Iliev v Bulharsku či Marouf Abu Samra v Jordánsku. Gustavo Saba z Paraguaje triumfoval s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 v regionálním šampionátu CODASUR v jižní Americe.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...