Acropolis: Breen s novým Peugeotem slaví výhru

Zařazeno : ME1403, Breen, Bouffier

Honza Froněk, 30.03.2014 18:55
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 5853x

Craig Breen dovezl nový speciál 208 T16 od Peugeotu k první výhře při prvním startu v ME. Největším tahákem dnešní šotolinové etapy byl souboj o druhé místo mezi Bryanem Bouffierem a Kajetanem Kajetanowiczem. Stříbro si domů veze Francouz.

Změna z asfaltu na šotolinu dnes top pilotům nedělal žádné větší problémy. Na prvních třech testech dne si nejrychlejší čas připsali všechni piloti v top 3, tedy Craig Breen, Bryan Bouffier i Kajetan Kajetanowicz. Největší souboj ale hořel o druhé místo. Bouffier s Kajetanowiczem si měnili pozici po každém testu. Pořadí se ustálilo teprve po RZ 11 ze 13. Stříbro si ze Řecka veze Francouz. Ten ještě vyhrál poslední dvě RZ a od první příčky ho dělilo 8,1 vteřiny. Polák se spokojil s bronzem a na vedení ztratil přes 40 vteřin. Pilot Škody Motorsport Esapekka Lappi dnes na top 3 nestačil. Jeho maximem byly čtvrté časy a to na průnik na stupně vítězů nestačilo. Páté místo obsadil Bruno Magalhaes před šestým Vasilim Gryazinem. Sedmé místo vybojoval Jaroslav Orsák.

Šotolina seděla i Jaromíru Tarabusovi, který se po prvních třech testech dostal až na šesté místo před Gryazina. Na diváckou speciálku v Korinthosu, ale obul asfaltové pneu a obdržel tři minuty penalizace. Speciálku vyhrál. V konečném účtování klesl na deváté místo za Francouze Raouxe.

Breen byl v cíli velice dojatý a těžko hledal slova: "Neskutečné, legendární soutěž, start s novým vozem, nevím co říci."