English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Ječmínek trestá legendy evropského autosportu!

Zařazeno : Praha Revival

Eda Patera, Jaroslav Malík, 01.04.2014 19:06
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 6137x


Nechce se tomu věřit, ale tři úspěšné Rallye Praha Revival (RPR )- mototuristická soutěž stačily k tomu, aby se všemocný prezident Autoklubu ČR rozhodl s oblíbenými revivaly zatočit…
Ječmínek trestá legendy evropského autosportu!
Ječmínek trestá legendy evropského autosportu!

Pro ročník 2014 zakázal všem areálům, kam sahá jeho vliv, pod hrozbou odebrání dotací, umožnění prezentace účastníku RPR 2014! Tragické na tom je, že tento ročník se jede na počest legendárního spisovatele a závodníka, autoklubáka každým coulem, Dalibora Janka! Pořadatelé dostali souhlas na uctění památky Dalibora formou Memoriálu od dcery. Vrcholem RPR 2014 měl být slalom na Autodromu Most, pro mnohé legendy poslední svezení tam, kde získaly mnoho úspěchů. Pro účastníky z celé Evropy to mělo být představení hezkého stánku českého autosportu. Také se neuskuteční plochá ve Slaném a ani zde radši nemohu citovat slova správce místního klubu….

Samozřejmě je jasné, že toto pořadatele RPR pouze posílí a jistě si dovedete představit reakce z řad těch účastníků, kteří psali historii českého autosportu, a že jich mezi přihlášenými není málo. Jeden znalec historie napočítal ve startovní listině 40 držitelů titulu mistra republika. Mezi účastníky jsou nositelé zlatých spon Autoklubu ČR – ti nejvýznamnější motorističtí sportovci historie! Prezident Autoklubu ČR pod hrozbou odebrání dotací zakazuje sportovní činnost ve sportovních areálech! U závodnických přátel z Evropy se obávám, že toto jednání prezidia AČR asi nikdy nepochopí. Nepochopí to asi ani paní ministryně Jourová, která převzala záštitu nad akcí a osobně se zúčastní slavnostního startu. Co více ještě potřebují čeští motorističtí nadšenci za argument k tomu, aby pochopili, že tato sportovní autorita a rozdělování dotací z Ministerstva školství je zcela ve špatných rukách?

Pikantní je, že hlavní argument – partnerem akce je UAMK ve skutečnosti moc neobstojí. Že je UAMK pořadatelem Valašské rally, Rallye Český Krumlov či slavného Ecce Homo již tolik nevadí… Oni totiž platí poplatky do kasy AČR. Jelikož zde jde v první řadě o peníze, tak Edda Cup v Mostě o tomto víkendu za omezených podmínek mohl proběhnout, a to přes to, že údajně proti nám brojí zejména pro název České mistrovství ZAV. Finanční prostředky za obrovský nájem se jistě hodí. Ovšem co to má s revivalem společného?

Výzva:
Pane prezidente AČR,
my pořadatelé Rallye Praha Revival 2014 se na Vás obracíme tímto otevřeným dopisem, abyste ještě zvážil svůj postoj k RPR.

Sice jste nezakázal jeho pořádání, ale "jen" jste oznámil majitelům motoristických areálů, kde se také RPR měl konat, že pokud do těchto areálů RPR pustí, nedostanou od Vás žádné dotace. To by se dalo možná chápat, kdyby tyto dotace byly z vaší kapsy, ale jde o prostředky Autoklubu ČR, které dostává ze státního rozpočtu na rozvoj a podporu motoristických aktivit. Jen pro jistotu dodáváme, že RPR z těchto dotací, ani jinak ze státního rozpočtu nečerpá ani korunu. Jsou to prostředky toho Autoklubu ČR, k jehož renomé rozhodně přispěli účastníci Revivalu, mezi kterými je mnoho úspěšných účastníků světových a evropských závodů a soutěží, mnoho bývalých mistrů republiky a dalších úspěšných závodníků. Rozhodně svým působením v motoristickém sportu vybojovali pro Autoklub ČR víc prestiže, než Vy např. svým působením v dozorčí radě Sazky za Hušákova vedení.

Rallye Praha Revival 2014 proběhne jako společensko – sportovní akce, které se vedle legend našeho motoristického sportu zúčastní i početní a významní zahraniční účastníci i Vám navzdory, byť v menším rozsahu. Buďte si jist, že v jeho průběhu si na Vás posádky vzpomenou a spravedlivě Vaši osobu a Vaše počínání ohodnotí.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Ječmínek trestá legendy evropského autosportu!

Ječmínek trestá legendy evropského autosportu!

01.04.2014 19:06

Článek Eda Patera, Jaroslav Malík, Česká rally

Racing-Mania.cz

Rallye Praha Revival 2012 [FOTO+VIDEO]

01.05.2012 18:34

Foto Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/TipCars Pražský Rally Sprint 2015 na videu

/ Další video...