Breen: Mým cílem je porazit Loixe na Ypres

Zařazeno : Breen

Radka Matthey, 19.05.2014 16:03
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 9017x

Craig Breen je smolařem posledních dvou soutěží ME v Irsku a na Azorských ostrovech. Při premiéře Peugeotu 208 T16 v Řecku sice vyhrál, ale od té doby ho provázejí technické problémy. Při poslední soutěži na Azorech mu začal hořet vůz. Ir se již teď těší na Ypres rally, kde by rád porazil domácího matadora Freddyho Loixe.

Posádka Craig Breen a Scott Martin, která přijela na Azory celkově na druhém místě, se hned po startu ujala vedení. Vůz 208 T16 vyhrál prvních 9 rychlostních zkoušek, když museli jeho hlavní sokové Kajetanowicz a Moura soutěž opustit poté, co přišli o kolo. V této chvíli Breen o něco málo vedl před Abbringem. Po 9. rychlostní zkoušce před koncem prvního dne však musel Craig Breen odstoupit. Z dosud nezjištěných důvodů došlo po zastavení ve stanovišti STOP ke spálení cívky a motor se nepodařilo znovu nastartovat.

"Auto je rychlé," říká Breen. "Jsem spokojený jak s rychlostí vozu 208 T16, tak s rychlostí, které jsme se Scottem dosáhli. Problémy, s nimiž jsme se potýkali v Irsku, jsou za námi. Na Azorech nás zastavil úplně jiný problém. Tým Peugeot Sport již pracuje na tom, abychom se v další etapě už s ničím podobným nesetkali. Naším dalším cílem je v červnu v belgickém Ypres porazit Fredyho."