English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

APRC: ŠKODA chce v Austrálii pokračovat v úspěšné sérii

Zařazeno : Kopecký, Gill

Škoda, 17.06.2014 12:03
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 5163x


Po dvou double v obou prvních soutěžích letošní sezóny chce tým ŠKODA MRF, startující s tovární podporou, pokračovat v úspěšné sérii i v třetím podniku Australsko-pacifického mistrovství (APRC).
APRC: ŠKODA chce v Austrálii pokračovat v úspěšné sérii
APRC: ŠKODA chce v Austrálii pokračovat v úspěšné sérii

Na „International Rally of Queensland“ v Austrálii ve dnech 21. a 22. června proběhne rovněž duel jezdců s vozy ŠKODA o celkové vedení: v čele jsou nyní společně obhájce titulu Gaurav Gill a mistr Evropy Jan Kopecký.

„Překrásný Pacifik, průměrné teploty nad 20 stupňů a nekonečné písečné pláže – na to se spolujezdcem Pavlem Dreslerem bohužel nebudeme mít čas, když na australskou Sunshine Coast poprvé přijedeme jako soutěžní jezdci. Naopak: Čeká nás tvrdá práce, neboť zdejší šotolinové tratě, stranou od turistických center, kladou na jezdce i vozy vysoké nároky. Pokud budeme chtít i tady vyhrát, nebude k tomu stačit jen rychlost, ale i trochu chytrosti. Jsme připraveni,“ říká Kopecký.

Dvaatřicetiletý jezdec odcestuje do Austrálie s velkou dávkou sebevědomí, konečně, ve druhém podniku sezóny na exotické Nové Kaledonii slavil první vítězství v APRC, když se umístil pře Gillem. Po první soutěži na Novém Zélandu bylo pořadí obou vozů Fabia Super 2000 opačné: Tehdy triumfoval Gill před Kopeckým.

„Duel s Gauravem bude zase napínavý. Je dobře, že se v týmu takhle ,hecujeme‘,“ říká český jezdec. Na „International Rally of Queensland“ budou mít Gill a jeho spolujezdec Glenn Macneall opět výhodu zkušenějších. V minulém roce posádka dlouho bojovala o vítězství, druhý den byli ale nuceni závod vzdát. „Tentokrát to samozřejmě chceme napravit. Rally je ale technicky velice náročná a podstatnou roli může sehrát i počasí,“ odhaduje Gill.

Zejména lesní úseky mohou být za deště velice kluzké. Trať často vede také na velice úzkých šotolinových cestách ve vnitrozemí za pobřežím Sunshine Coast. 16 rychlostních zkoušek o celkové délce přes 236,97 kilometrů budou zatěžkávací zkouškou pro lidi i techniku. ŠKODA by v Austrálii mohla svým třetím vítězstvím v řadě dosáhnout hattricku v APRC. Obě soutěžní posádky navíc mají společný cíl, a tím je obhajoba titulu v hodnocení značek. Zde je ŠKODA po úspěšném zahájení sezóny jasně ve vedení.

Pro českou automobilku mají starty v APRC strategický význam. Cílem je nadále zvyšovat povědomí o značce na mezinárodních trzích. ŠKODA chce v příštích letech zvýšit své celosvětové prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně, rozvíjet se chce především na růstových trzích v Asii...

Víte že ...
...kořeny „International Rally of Queensland“ sahají až do roku 1968? Tehdy se poprvé konal podnik, který byl předchůdcem „Rally Queensland“. Podnik je nyní i součástí australského rallyového mistrovství a je tak v celé sérii podnikem s nejdelší tradicí.

... „International Rally of Queensland“ byla do Asijsko-pacifického mistrovství (APRC) poprvé započítána v roce 2009?

… „International Rally of Queensland“ byla původně pořádána v nejbližším okolí Brisbane? Od roku 1997 se pořádá ve vnitrozemí za překrásným pobřežím Sunshine Coast, více než 150 kilometrů severně od milionové metropole. Letošní motto: „Sun, Sea, Speed“.

... ŠKODA v rámci APRC vyhrála „International Rally of Queensland“ už dvakrát? V roce 2012 triumfoval Australan Chris Atkinson s vozem Fabia Super 2000, v roce 2013 zvítězil Fin Esapekka Lappi.

... ŠKODA po obou vítězstvích v tradiční australské rally získala také titul APRC? V roce 2012 se šampionem APRC stal Chris Atkinson, v roce 2013 byl rallyovým králem australsko-pacifického regionu korunován Gaurav Gill.

... Austrálie je s rozlohou 7,7 milionů kilometrů čtverečních šestou největší zemí na světě? Jen samotné pobřeží je dlouhé 35.876 kilometrů.

... australský „Velký bariérový útes“ na pobřeží Queenslandu je největším útesem na světě? Je dlouhý 2.300 kilometrů a je největší strukturou na světě, vytvořenou živými organismy.

... šest podniků Asijsko-pacifického mistrovství (APRC) se koná v regionech, v nichž žije přes 2,5 miliardy lidí?

Číslo „International Rally of Queensland“: 20
V minulém roce zajeli oba piloti vozů ŠKODA na „International Rally of Queensland“ ve všech dvaceti hodnocených rychlostních zkouškách nejlepší časy. Esapekka Lappi byl nejrychlejší ve 13 rychlostních zkouškách a nakonec vyhrál i celou rally. Pozdější šampion APRC Gaurav Gill dosáhl sedmi nejlepších časů.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Dva tituly: ŠKODA přepisuje historii v APRC

Dva tituly: ŠKODA přepisuje historii v APRC

28.09.2014 19:33

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...