English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Výtečný tah: Talent Tidemand posílí tým ŠKODA Motorsport

Zařazeno : Tidemand

Škoda Motorsport, 26.03.2015 11:12
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 10364x


Spektakulární tah ŠKODA Motorsportu: švédský rallyový talent Pontus Tidemand podepsal smlouvu s mladoboleslavskou automobilkou. Bývalý juniorský mistr světa v rally usedne v Asijsko-pacifickém šampionátu (APRC) za volant vozu ŠKODA.
Výtečný tah: Talent Tidemand posílí tým ŠKODA Motorsport
Výtečný tah: Talent Tidemand posílí tým ŠKODA Motorsport

Svou premiéru v továrním týmu ŠKODA si Tidemand a jeho spolujezdec Emil Axelsson odbudou při zahájení sezóny APRC od 17. do 19. dubna na Novém Zélandu.

„V týmu již máme asijsko-pacifického šampiona Jana Kopeckého a mistra Evropy Esapekku Lappiho, kteří v uplynulých letech podali vynikající výkony. Abychom byli na budoucnost ještě lépe připraveni, vsadili jsme na další velice talentovanou dvojici - Pontuse Tidemanda a Emila Axelssona,“ říká šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

24letý Tidemand své schopnosti již velice působivě prokázal během své zatím krátké kariéry. Po úspěších v kartingu se v roce 2011 stal nejmladším švédským mistrem v rally všech dob. V roce 2013 získal titul juniorského mistra světa v rally a v loňském roce na sebe upozornil vystoupeními v mistrovství světa FIA v rallycrossu a ve WRC-2. Tidemand s navigátorem Emilem Axelssonem mimo jiné vyhrál svou třídu na ADAC Rallye Deutschland.

Podpisem smlouvy se ŠKODA Motorsport nyní Tidemand udělal další krok na kariérním žebříčku. „Těším se na novou výzvu. Jsem hrdý, že moje jméno nyní figuruje na seznamu pilotů ŠKODA - jedné z nejúspěšnějších značek v rallyovém sportu,“ říká Tidemand.

„Uděláme vše pro to, abychom co nejdříve jeli o místa na stupních vítězů a o vítězství,“ říká jeho zkušený spolujezdec Axelsson (31). Tato dvojice již má zkušenosti s rallyovými speciály ŠKODA: V roce 2014 triumfovali s vozem Fabia Super 2000 na Rally Finnskog v Norsku. A právě s tímto modelem odstartují i do první soutěže APRC na Novém Zélandu.

„Pevně věříme v kvality Pontuse Tidemanda a Emila Axelssona,“ říká Hrabánek a dodává: „Plánujeme, že náš nový tým ještě v tomto roce pojede v APRC s novým vozem ŠKODA Fabia R 5, ostatně finále sezóny se opět pojede na našem nejdůležitějším trhu - v Číně.“


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Tidemand zakládá vlastní tým

Tidemand zakládá vlastní tým

05.12.2017 19:38

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Tidemand

/ Další video...