English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Hlavní cena ve fotosoutěži míří opět do Maďarska

Zařazeno : ME1508

Roman Ordelt, 24.08.2015 10:04
Tisknout článek
Kategorie : ME; zobrazeno : 3631x


Hlavní cena putuje za loňský ročník barumky opět do zahraničí, vítězství z roku 2013 obhájil Maďar Gergély Makai z Budapešti. 
Hlavní cena ve fotosoutěži míří opět do Maďarska
Hlavní cena ve fotosoutěži míří opět do Maďarska

Při příležitosti konání 44. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2014 byla vyhlášena tradiční fotosoutěž. Ceny do fotosoutěže věnovaly firmy RALLY MODELS – Antonín Babík, JNK Studio Zlín – výroba a distribuce videokazet, PARAMO a.s., oleje MOGUL a firma ALITRON CZ, s.r.o. připravila pro výherce celoroční předplatné specializovaného motoristického magazínu RALLY.

Auto klub Barum Zlín ve spolupráci s agenturou ZLIN PRESS production vypsal fotosoutěž ve společné kategorii pro profesionální fotoreportéry i fotoamatéry v digitální fotografii. Odborná porota ve složení Miloslav Regner (ředitel Barum Czech Rally Zlín), Roman Ordelt (ZLIN PRESS production), Ing. Jan Regner (zástupce ředitele Barum Czech Rally Zlín) a členové mezinárodní poroty se rozhodli udělit vedle tří finančních cen v digitální kategorii pět dalších ocenění.  „Potřetí za sebou putuje hlavní cena za hranice České republiky, když prvenství obhájil pan Makai z Maďarska. To svědčí o značné popularitě fotosoutěže v zahraničí, přičemž kvalita soutěžních snímků je rok od roku stále vyšší. Je znát, že zájem o digitální kategorii neustále roste i za hranicemi českých luhů a hájů. Přišla nám opět řada soutěžních snímků od fotografů z okolních zemí. Z celkového počtu téměř dvou set zúčastněných je zřejmé, že rallysport zajímá stále více fotografů. S celkovou úrovní fotosoutěže jsme byli velmi spokojeni, na čemž jsme se jednomyslně shodli v rámci mezinárodní poroty s řadou významných osobností z rallyové komunity,“ pověděl Miloslav Regner, předseda poroty a ředitel Barum Czech Rally Zlín. 

V mezinárodní porotě dále usedli Paul Beaton (Velká Británie, spolujezdec), Chris Biewer (Německo, novinář), Gabriel Borowy (Polsko, novinář), Martina Daňhelová-Jerhotová (Česká republika, jezdec), Kornél Lukács (Maďarsko, jezdec), Joseph McGonigle (Irsko, jezdec), Siim Plangi (Estonsko, jezdec), Bartek Rubczewski (Polsko, rally inženýr), Sanita Smiltinová (Lotyšsko, týmová manažerka), Jörg Ullmann (Německo, fotograf), Benjamin A. Ward (Norsko, fotograf) a Jindřiška Žáková (Česká republika, spolujezdec).

Je potěšitelné, že fotosoutěž má mezi příznivci motoristického sportu velmi kladnou odezvu a úroveň zaslaných fotografií se neustále zvyšuje. V digitální fotografii přišlo od  172 autorů celkem 685 soutěžních snímků! Vedle tří hlavních cen porota udělila pět ocenění.

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE:
1. cena Gergély Makai, Maďarsko
Budapešť – 500 Kč

2. cena Daniel Šimek
Napajedla – 300 Kč

3. cena Marek Talaš
Napajedla – 200 Kč

Autoři oceněných fotografií:
Petr Hrba, Mečichov
Michael Jurtin, Zeltweg, Rakousko
Tomáš Řehůřek, Zlín
Lukáš Staněk, Ostrava-Stará Bělá
Rafal Roguski, Gliwice, Polsko

Všem oceněným autorům srdečně blahopřejeme a těšíme se na další příspěvky v nově vyhlášené fotosoutěži k 45. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2015!


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Poděkování a informace pro diváky barumky

Poděkování a informace pro diváky barumky

16.08.2015 20:03

Článek Roman Ordelt, ME

Mapy Barum Czech Rally Zlín 2015

Mapy Barum Czech Rally Zlín 2015

19.08.2015 10:06

Článek Honza Froněk, ME

Barum - Shakedown a kvalifikace na VIDEU

Barum - Shakedown a kvalifikace na VIDEU

28.08.2015 13:51

Video Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Utopená auta v české rally [+VIDEO] AKTUALIZOVÁNO

/ Další video...