English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA chce obhájit titul v APRC s talentovaným Fabianem Kreimem

Zařazeno : Škoda, Kreim

Škoda Motorsport, 31.03.2016 10:12
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4143x


ŠKODA Motorsport vstupuje do boje o titul ve FIA asijsko-pacifickém šampionátu (APRC) s talentovaným německým pilotem rally Fabianem Kreimem. 23letý jezdec se spolu se svým zkušeným spolujezdcem Frankem Christianem zúčastní šesti podniků prestižního kontinentálního mistrovství s vozem ŠKODA Fabia R5. Značka ŠKODA naposledy získala čtyřikrát po sobě titul v APRC.
ŠKODA chce obhájit titul v APRC s talentovaným Fabianem Kreimem
ŠKODA chce obhájit titul v APRC s talentovaným Fabianem Kreimem

„Chceme pokračovat v naší úspěšné sérii v APRC a těší nás, že v osobě Fabiana Kreima se za volant vozu Fabia R5 posadí mladý, talentovaný jezdec,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. „Dáváme mu také velkou šanci dále se rozvíjet a sbírat cenné zkušenosti na šotolině. K tomu je APRC ideální. Asijsko-pacifická rally s naším hlavním trhem - Čínou mají pro značku ŠKODA mimořádný význam. Proto se chceme se zkušeným a úspěšným týmem ŠKODA MRF opět představit z té nejlepší stránky.“

V minulých letech se to podařilo velice přesvědčivě. V roce 2015 oslavila ŠKODA po triumfu továrního jezdce Pontuse Tidemanda na Rally Čína čtvrtý zisk tří titulů v APRC za sebou. V hodnocení jezdců, spolujezdců a výrobců hraje značka od r. 2012 prim. Za tým ŠKODA MRF opět pojede indický jezdec Gaurav Gill. Mistr APRC z roku 2013 pojede s druhým autem týmu a měl by svému novému kolegovi Fabianu Kreimovi dávat cenné rady.

„Neuvěřitelně se těším, že s vozem ŠKODA nastoupím do APRC,“ řekl Kreim a dodal: „Všechny rally jsou pro mne samozřejmě naprostou novinkou a musím se toho spoustu naučit. Doufám ale, že i v mezinárodním prostředí budu moct jet co nejrychleji a bojovat o přední umístění a vítězství.“

23letý jezdec přešel do rally teprve v roce 2013 a zaznamenal od té doby úžasný rozvoj. Od r. 2015 jezdí za tým ŠKODA AUTO Deutschland v německém mistrovství v rally (DRM), kde napoprvé vyhrál pět soutěží a obsadil v mistrovství druhé místo. Při svém prvním vystoupení na mistrovství světa v rally skončil Kreim v minulém roce při Německé rally na osmém místě v kategorii WRC 2.

Kreimův 31letý spolujezdec Frank Christian se již může pochlubit působivými mezinárodními úspěchy. V r. 2014 vyhrál spolu se Seppem Wiegandem titul vicemistrůEvropy v barvách značky ŠKODA. V r. 2013 oslavil Christian při svém debutu ve službách mladoboleslavské automobilky vítězství na legendární Rally Monte Carlo ve třídě WRC 2. Kromě premiéry v APRC se posádka Kreim/Christian zúčastní letos také vybraných podniků německého mistrovství v rally a německého podniku mistrovství světa.

Sezóna APRC začíná 30. dubna tradičně Rally of Whangarei na Novém Zélandu. Novinkou v kalendáři je Indická rally, která ve dnech 10. a 11. prosince sezónu zakončí.

Asijsko-pacifické mistrovství FIA v rally (APRC)*
Rally of Whangarei – Nový Zéland 30.04.–01.05.2016
Rallye Queensland – Austrálie 17.06.–19.06.2016
China Rally – Čína 06.08.–07.08.2016
Rally Hokkaido – Japonsko 24.09.–25.09.2015
Malaysian Rally – Malajsie 29.10.–30.10.2016
Rally of India – Indie 10.12.–11.12.2016


* Podmíněno potvrzením Mezinárodní automobilové federace FIA.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

ŠKODA i na Novém Zélandu neporazitelná

ŠKODA i na Novém Zélandu neporazitelná

01.05.2016 13:20

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

30.10.2016 12:31

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...