English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Bezpečnost Rally Bohemia v číslech

Zařazeno : MMCR1604

Aleš Holakovský, 01.06.2016 08:54
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3222x


V pondělí 30. května byl bezpečnostním delegátem Autoklubu ČR Miroslavem Smolíkem schválen bezpečnostní plán Rally Bohemia. Tento dokument má více než 200 stran. Pojďme se podívat na nástin toho, co všechno obnáší zajištění bezpečného průběhu Rally Bohemia.
Bezpečnost Rally Bohemia v číslech
Bezpečnost Rally Bohemia v číslech

Pro pořadatele Rally Bohemia je zajištění bezpečnosti soutěže každoročně prioritou a nejinak tomu bude i letos. Představu o rozsahu bezpečnostních opatření nám může dát i strohá řeč čísel. „Bude použito 100 kilometrů výstražné pásky, 3000 cedulí Zakázaný prostor, 2000 ostatních cedulí a upozornění. Trať letošní Rally Bohemia vede přes 29 obcí a je tedy velmi náročná na zabezpečení. Proto používáme v každé obci informační letáky na všechna vrata, vrátka a branky přiléhajících k trati rychlostní zkoušky. Na nich je uvedena doba uzavírky komunikace s dalšími informacemi,“ vypočítává příklady z množství použitého materiálu ředitel soutěže Petr Pavlát. Stejně jako v minulosti, tak i v tomto roce začnou bezpečnostní opatření platit již se začátkem seznamovacích jízd, kdy jsou tréninková vozidla soutěžících vybavena GPS ONI sledovací jednotkou, která online zobrazuje jejich polohu a zaznamenává překročení nejvyšší povolené rychlosti. Posádka, která nebude dodržovat pravidla seznamovacích jízd, bude penalizována a nemusí být přijata do soutěže.

Rally Bohemia tradičně nabízí krásné technické rychlostní zkoušky, které ovšem vedou převážně v hustě osídleném území. V každé etapě se navíc také jede jedna rychlostní zkouška buď přímo v Mladé Boleslavi, nebo v jejím blízkém okolí. To samozřejmě násobí organizační náročnost zajištění jednotlivých úseků. Díky legislativním změnám má v letošním roce poprvé pořadatel právo zastavovat automobily diváků a nepouštět je do míst, která pro ně nejsou po dobu konání podniku určena. Pokyny pořadatelů na příjezdových komunikacích je tedy třeba bezpodmínečně respektovat. “I při takto rozsáhlé akci, které se účastní téměř 2000 pořadatelů, záleží na každém jednotlivci, zda bude řádně plnit své úkoly. Všech našich pořadatelů si velmi vážíme, a to i proto, že na jejich činnost během soutěže máme vysoké nároky. Na každém z pořadatelů záleží, zda bude rally úspěšná či nikoliv. A do jisté míry se toto dá říci i o divácích, kteří mohou svou ukázněností výrazně přispět ke zdárnému průběhu soutěže,” upozorňuje ředitel soutěže.

Trať Rally Bohemia vede členitou hornatou krajinou, která pravověrným fanouškům rally nabízí zajímavá a bezpečná místa ke sledování rally na vyvýšených místech a v dostatečné vzdálenosti od trati rychlostní zkoušky, která ale neoplývají pohodlným příjezdem pro automobil. Takové místo je nutné zaujmout ještě před startem rychlostní zkoušky a během ní v žádném případě nevstupovat na trať! Na takových místech žádáme diváky o velmi přísné dodržování pokynů pořadatele a samozřejmě bezpodmínečné respektování vyznačených zakázaných prostor. “Každý den se letos jede jedna polokruhová rychlostní zkouška, díky kterým může divák bez velkého přejíždění mezi “erzetami” vidět za dva dny soutěže všechny vozy celkem osmkrát na trati. U těchto polokruhových RZ je třeba zmínit kromě jejich větší atraktivity také větší důraz na kázeň diváků, jelikož zde vozy pojedou v kratších intervalech za sebou a nepravidelně. Proto je třeba vyvarovat se zejména jakéhokoliv přecházení nebo přebíhání přes trať během rychlostní zkoušky,” zdůrazňuje hlavní činovník pro bezpečnost Rally Bohemia Jan Šrámek.

Všichni diváci jsou na Rally Bohemia vítáni a bude pro ně k dispozici řada atraktivních diváckých míst. I přes všechna bezpečnostní opatření ovšem platí, že rally je sice nesmírně atraktivní sport, ale může být pro všechny účastníky nebezpečný. Pořadatel Rally Bohemia důrazně žádá diváky, aby se pohybovali pouze ve vymezených diváckých prostorech a v žádném případě nevstupovali do prostor označených jako zakázané. Jedná se zejména o místa blízko tratě RZ nebo pod její úrovní, místa na vnější i vnitřní straně zatáček. Zvýšenou pozornost své bezpečnosti a dění na trati musí diváci věnovat v místech, kde vozy dosahují vysokých rychlostí a zejména za horizonty! Pořadatelé Rally Bohemia přejí všem divákům vzrušující sportovní zážitky při dodržení všech bezpečnostních zásad.

Tradičním generálním partnerem Rally Bohemia je automobilka ŠKODA AUTO.
Postupně Vás budeme informovat o dalších novinkách a zajímavostech. Rally Bohemia je k nalezení též na sociálních sítích.
Facebook: www.facebook.com/rallybohemia
Twitter: twitter.com/RallyBohemia 
Youtube: www.youtube.com/user/RallyBohemia
Instagram: instagram.com/rallybohemia

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Bohemka letos nabídne jen 8 RZ

Bohemka letos nabídne jen 8 RZ

27.04.2016 20:55

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rally Bohemia 2016 přijímá přihlášky

Rally Bohemia 2016 přijímá přihlášky

10.05.2016 09:30

Článek Aleš Holakovský, Česká rally

Bezpečnost Rally Bohemia v číslech

Bezpečnost Rally Bohemia v číslech

01.06.2016 08:54

Článek Aleš Holakovský, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Andreas Mikkelsen poprvé za volantem Citroënu C3 WRC [2x ...

/ Další video...