English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Zařazeno : MMCR1603, Štajf

Libor Hlisnikovský, 16.06.2016 10:11
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5156x


Minulá Rallye Český Krumlov naznačila stoupající formu dealerského týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team, ve které by Vojtěch Štajf s Františkem Rajnohou rádi pokračovali ve třetím podniku MČR 2016 v automobilových soutěžích.
Hustopeče: Štajf se chystá do vinic
Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Tou je jihomoravská Rallye Hustopeče, kde posádka nastoupí se startovním číslem 8. Tento podnik mezi vinicemi má posádka v oblibě a spokojenost jezdce s vylepšeným nastavením vozu znamená, že chce odhodlaně zapojit do soubojů o čelo závodu. Atraktivní podívanou na jihu Moravy předznamenala účast projektu Racing 21 na víkendové motoristické slavnosti Legendy 2016.

„V Českém Krumlově se nám zadařilo a protože od poslední rallye neuběhlo moc času, jsem stále v tom správném jezdeckém rozpoložení. To podpořilo i několikeré exhibiční svezení na pražských Legendách nebo pondělní test, kde jsme opět o kousek vylepšili mé vlastní nastavení vozu,“ neskrývá elán před startem letošní Rallye Hustopeče pilot klientského speciálu ŠKODA Fabia R5 týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team, Vojtěch Štajf.

Úspěch v podobě 5. místa v absolutním pořadí na Rallye Český Krumlov motivuje, ale také zavazuje. Že i pořadatelé berou posádku vážně, ukázalo ve velké konkurenci českých, slovenských i zahraničních jezdců přidělené jednociferné startovní číslo 8 na šedo-zeleném speciálu ŠKODA Fabia R5. Podle některých nejhezčí fabii v celém českém šampionátu mohli obdivovat také návštěvníci obří motoristické slavnosti Legendy, konané o uplynulém víkendu už potřetí v Praze-Bohnicích. Vojtěch Štajf zde na improvizované rychlostní zkoušce svezl několik hostů, kteří neskrývali nadšení z fungování špičkového soutěžního náčiní. „Fanoušci jsou naším motorem k tomu, abychom si závodění užívali naplno, a snažili se být stále lepší. Touto cestou bych jim chtěl poděkovat za podporu jak na uplynulých podnicích českého mistrovství, tak na Legendách a zároveň bych všechny chtěl pozvat tento víkend do Hustopečí, kde budeme v obrovské konkurenci chtít opět bojovat o pořadí v první šestce,“ neskrývá ambice pražský pilot. A bitva to bude opravdu veliká, protože letošní hustopečská soutěž tvoří zároveň součást slovenského mistrovství republiky v rallye a v seznamu přihlášených figuruje celkem 13 vozů třídy 2.

Rallye mezi vinicemi odstartuje v pátek 17. června v 19:15 z Hustopečí třemi rychlostními testy, aby po servisu tradičně v areálu hustopečské firmy MOSS vozy absolvovaly ještě stejnou porci ostrých kilometrů v noční sekci. Sobotní etapa zahrne také šestici rychlostních testů. „Rallye Hustopeče patří k mým oblíbeným, takže se na jih Moravy moc těšíme. Pozitivní dojmy mám také z pondělního testu, kde jsme se zase posunuli o kousek blíž k ideálnímu nastavení vozu pro české tratě, jehož nalezení je u jinak skvělého speciálu ŠKODA po pravdě obtížnější, než jsme na začátku předpokládali,“ uzavírá Vojtěch Štajf předzávodní komentář.

Kdo Rallye Hustopeče přímo nenavštíví, může počínání týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team sledovat na dálku přes partnerské weby www.auto.cz a www.isport.cz, kde po každé etapě připravujeme krátké aktuální sestřihy stejně jako na týmovém YouTube kanálu a facebooku. Prostřednictvím sociálních sítí a také webu www.rallysklokanem.cz se dále může každý zúčastnit soutěže o VIP vstupy do našeho týmového zázemí a exkluzivní svezení na místě navigátora při testovací rychlostní zkoušce letošní Rallye Příbram.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

Hustopeče: Štajf se chystá do vinic

16.06.2016 10:11

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

Vojtěch Štajf: R5 je velkou výzvou

30.03.2016 18:40

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

Štajf otevřel účast v MERC druhým místem

30.04.2018 07:42

Článek Tomáš Vaněk, WRC

Racing-Mania.cz

Reprezentant Štajf se chystá na jih

12.05.2011 14:16

Článek Karel Špaček, Ostatní

Racing-Mania.cz

Štajf za polárním kruhem uspěl

30.01.2012 01:03

Článek Karel Špaček, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Jak může dopadnout špatné couvání...

/ Další video...