English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Dvě generace Peugeotu na Rally Bohemia

Zařazeno : MMCR1604, Vojtěch

Radka Matthey, 30.06.2016 06:01
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4935x


Pro značku Peugeot je Rally Bohemia, která odstartuje o víkendu 2. a 3. července 2016, mimořádnou soutěží. Jen na téhle rally zařazené do Mistrovství České republiky totiž bude mít Peugeot ČR hned tři pořádná želízka v ohni a to v generačně odlišných vozech.
Dvě generace Peugeotu na Rally Bohemia
Dvě generace Peugeotu na Rally Bohemia

Posádka Štěpán Vojtěch – Michal Ernst je se značkou Peugeot spjata už roky, ale dnes ji vídáme na českých soutěžích už jen zcela výjimečně. Právě Rally Bohemia bude letos nejspíše jedinou příležitostí, kdy si budou moci diváci vychutnat krásu a sílu klasického vozu Peugeot 206 WRC, který i přes své stáří stále velmi dobře dokáže konkurovat soudobým soutěžním speciálům. V loňském roce se s tímto vozem posádce Štěpán Vojtěch – Michal Ernst povedl na Rally Bohemia husarský kousek, kdy obsadili třetí místo ve velmi silné konkurenci. „Loni se nám povedl mimořádný výsledek, ve který jsme ani nedoufali a vše nám tehdy naprosto vyšlo. I letos se budeme snažit neudělat ostudu a start na Rally Bohemia s tímto autem si chceme hlavně užít,“ říká Štěpán Vojtěch, který na Rally Bohemia vyrazí s Peugeotem 206 WRC v novém designu inspirovaném originálními továrními barvami z roku 1999, kdy tento vůz výrobního čísla 8 poprvé odstartoval do soutěže mistrovství světa ve Velké Británii s Marcusem Grönholmem za volantem. „Moc se těšíme na start a je to pro nás zase svezení po delší době. Jsem zvědavý na letošní formát Rally Bohemia. Může to být zajímavé a pro mě je atraktivní kompaktní formát, protože soutěž trvá vlastně jen tři dny i s tréninkem. Rychlostní zkoušky jsou těžká klasika a pro mě bude zásadní se rychle dostat do rozpisu a důvěřovat mu. Protože závodím jen sporadicky, tak mi chvíli trvá, než se rozjedu, a to bude podobné i letos. Doufáme, že bude naše „babička“ fungovat. Trochu nás zlobí spojka, ale auto už známe a bude to jen o tom, jak rychle se mi podaří najít správné tempo. V tomto roce jsme se jen trochu svezli na Legendách v Praze a na krátkém testu, takže se nemůžeme srovnávat s kluky, co jedou celou sezonu. Jdeme do soutěže s dobrou náladou, a ta je pro nás hlavní,“ dodává Štěpán Vojtěch, který s  Michalem Ernstem odstartuje do Rally Bohemia se startovním číslem 15 na dveřích svého krásného a divácky atraktivního Peugeotu 206 WRC.

Peugeot 206 WRC Štěpána Vojtěcha tedy bude tím nejsilnějším vozem se lvem ve znaku ve startovní listině Rally Bohemia, ale jiné, o dost modernější a výkonově slabší Peugeoty 208 R2 osedlá hned několik dalších posádek. Tyto závodní automobily patří dnes mezi nejoblíbenější soutěžní vozy a s podporou Peugeotu ČR s nimi na Rally Bohemia odstartují Václav Dunovský s Petrem Glösslem a posádka Filip Mareš – Jan Hloušek startující za Autoklub Peugeot Rally Talent. Je dost pravděpodobné, že tito mladí jezdci s hbitými dvoukolkami svedou souboj o vítězství ve třídě 6 a budou bojovat i mezi těmi absolutně nejrychlejšími dvoukolkami ve startovní listině Rally Bohemia. Peugeot bude všem soutěžním posádkám držet při Rally Bohemia palce zve všechny diváky k návštěvě soutěže, která odstartuje v sobotu 2. července ve 13:00 na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. V první – sobotní etapě čekají na soutěžící čtyři rychlostní zkoušky, stejně jako ve druhé etapě. Cílem projedou ty nejúspěšnější posádky v  neděli 3. července v 15:00.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Štěpán Vojtěch na bedně Rallylegend

Štěpán Vojtěch na bedně Rallylegend

13.10.2014 14:20

Článek Honza Froněk, Historici

Češi se na legendách neztratili

Češi se na legendách neztratili

13.10.2013 22:41

Článek Honza Froněk, Historici

Rally Bohemia 2016: Zpět na oblíbené tratě

Rally Bohemia 2016: Zpět na oblíbené tratě

30.06.2016 21:56

Článek Libor Hlisnikovský, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Dakar 3.etapa [AKTUALIZUJEME]

/ Další video...