English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

APRC: ŠKODA vstupuje do pouštní rally na klíčovém trhu v Číně s optimismem

Zařazeno : Škoda, Kreim

Škoda Motorsport, 02.08.2016 09:28
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4266x


ŠKODA chce ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství v rally (APRC) zůstat na úspěšné vlně i na klíčovém trhu v Číně. Posádka ŠKODA Fabian Kreim/Frank Christian, vedoucí dvojice německého mistrovství v rally (DRM), se proto vzdala startu v národním mistrovství na Wartburg Rallye a místo toho se od pátku do neděle zúčastní „China Rally Zhangye“ v Říši středu.
APRC: ŠKODA vstupuje do pouštní rally na klíčovém trhu v Číně s optimismem
APRC: ŠKODA vstupuje do pouštní rally na klíčovém trhu v Číně s optimismem

Za tým ŠKODA MRF nastoupí do „pouštní rally“ v čínské provincii Kan-su také v této sezóně zatím neporažená dvojice Gaurav Gill/Glenn Macneall, která má namířeno k vítěznému hattricku v APRC.

„Pro značku ŠKODA má čínský trh klíčový význam. Chceme se zde tedy samozřejmě představit z té nejlepší stránky a zaměřit se na vítězství,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek a dodal: „Jezdci značky ŠKODA odvádějí v této sezóně úžasnou práci a jsem přesvědčen o tom, že i v Číně budou moci jet zcela na špici. Lehké to určitě nebude, tento podnik je pro nás naprostou novinkou, protože místo konání se oproti předchozím podnikům v APRC v předchozích letech v Číně změnilo. Poprvé čeká na tým ŠKODA v prestižním kontinentálním mistrovství rally v pouštním regionu.“

Zatímco v uplynulých letech se Čínská rally v APRC konala v Lung-jou v provincii Če-ťiang a zhruba 400 kilometrů od světové metropole Šanghaje, přesunuli letos pořadatelé místo konání na sever do Čang-jie v provincii Kan-su. Tam bude na programu celkem devět rychlostních zkoušek, jezdci a spolujezdci musejí na šotolinových tratích absolvovat 235,45 km.

Tedy nová výzva pro zkušený tým ŠKODA MRF. Dosavadní bilance této sezóny je pro vůz ŠKODA FABIA R5 ale pozitivní a hovoří sama za sebe: dva podniky, dvě dvojitá vítězství - lépe už to nejde.

Společně se svým spolujezdcem Glennem Macneallem měl Gaurav Gill pokaždé lepší zakončení a stejně pozitivní je i průběžné hodnocení tohoto indického jezdce: „Sezóna pro mne nemohla začít lépe. Díky oběma vítězstvím jsem si v mistrovství vybudoval malý náskok, ale nemůžu usnout na vavřínech, protože konkurence je silná, především ta z vlastního tábora.“

Tím mínil Fabiana Kreima, který má v celkové klasifikaci APRC jako druhý s 61 body za Gillem (77) ještě stále šance na titul. Tento Němec, který v této sezóně startuje v APRC poprvé, přesvědčil na obou prvních rally dvěma druhými místy. A to na šotolině, tedy povrchu, na kterém tento 23letý jezdec předtím nikdy nezávodil. „V dosavadním průběhu sezóny jsem se toho hodně naučil a jsem se svým vývojem spokojen. Být jako nováček po dvou rally na druhém místě mistrovství je fantastické,“ řekl Kreim. Vedle APRC se účastní také DRM, rovněž s vozem ŠKODA FABIA R5 a také mimořádně úspěšně. Díky svému vítězství v polovině července na Thüringen Rallye Kreim dále zvýšil své vedení v celkové klasifikaci německého mistrovství.

Pro mladíka z týmu ŠKODA je podnik na Dálném východě zároveň generální zkouškou na rally seriálu mistrovství světa v Německu (od 18. do 21. srpna), kde Kreim změří síly se světovou elitou rallyového sportu. Zde se zúčastní také tým ŠKODA Motorsport na FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2). A pak tým rovněž pojede do Číny: od 8. do 11. září se koná podnik Mistrovství světa na klíčovém trhu značky ŠKODA.

Víte, že ...
... vůz ŠKODA Fabia R5 je v této sezóně v APRC zatím neporažený? Dvě rally, dvě vítězství - takové je optimální tažení nového soutěžního speciálu.
... značka ŠKODA naposledy triumfovala v klasifikaci APRC na podniku kontinentálního mistrovství v Číně třikrát za sebou? V r. 2013 zvítězil Esapekka Lappi, v r. 2014 Jan Kopecký a loni si vítězství zajistil Pontus Tidemand. Letos se ovšem rally APRC koná v novém místě.
... vůz ŠKODA Fabia R5 v loňské sezóně oslavil v Číně svou premiéru v APRC? Tehdejší posádce Pontus Tidemand/Emil Axelsson se dostalo té cti, aby představila nový soutěžní speciál poprvé v Říši středu - křest ohněm přitom nemohl být úspěšnější: 13 ze 13 rychlostních zkoušek vyhrála švédská posádka s novou zárukou úspěchu z Česka.
... nyní vedoucí jezdec APRC, Gaurav Gill, mistrovství již jednou vyhrál? V r. 2013 si zajistil celkové vítězství s vozem ŠKODA FABIA Super 2000. Byl prvním Indem, který v APRC zvítězil.
… Fabian Kreim se s vozem ŠKODA FABIA R5 úspěšně účastní nejen APRC, ale také DRM? Společně se svým spolujezdcem Frankem Christianem zde startuje za tým ŠKODA AUTO Deutschland a je nyní na prvním místě v celkové klasifikaci.
… Čína je od r. 1997 součástí APRC? Od r. 2006 do r. 2015 bylo dějištěm podniku město Lung-jou v provincii Če-ťiang. Letos přesunuli pořadatelé místo konání na sever země, přesněji do Čang-jie v provincii Kan-su.
... Kan-su, kde se „China Rally Zhangye“ koná, patří k největším čínským provinciím? Její rozloha činí cca 390 000 km² a provincie je tak pětkrát větší než Česko (cca 79 000 km²). Asi 70 procent povrchu provincie zaujímají hory nebo náhorní plošiny. Na západě provincie se nachází až 5 500 m vysoké pohoří Čchi-lien, na východě se rozkládají světoznámé pouště Gobi a Alašan.
... Čína je pro značku ŠKODA nejdůležitějším trhem? Automobilka zvládla obtížné tržní prostředí a zvýšila dodávky značky v červnu o 11,8 procenta na 22 400 vozů.
... Čína bude letos poprvé od r. 1999 dějištěm FIA World Rally Championship (WRC)? Ve dnech 8. - 11. září se královská třída rallyového sportu zastaví kolem Chuaj-žou poblíž Pekingu.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

ŠKODA i na Novém Zélandu neporazitelná

ŠKODA i na Novém Zélandu neporazitelná

01.05.2016 13:20

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

30.10.2016 12:31

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...