English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

APRC: ŠKODA triumfuje i na pouštní rally na klíčovém trhu v Číně

Zařazeno : Škoda, Kreim, Gill

Škoda Motorsport, 07.08.2016 18:26
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4553x


Navzdory extrémním podmínkám dovršení hattricku vítězství: ŠKODA triumfovala i na klíčovém trhu v Číně a v poločase sezóny FIA Asijsko-pacifického mistrovství v rally (APRC) míří za titulem. Gaurav Gill/Glenn Macneall zvítězili i na „China Rally Zhangye“ v klasifikaci APRC a jsou tak po třech podnicích tohoto důležitého kontinentálního mistrovství neporažení.
APRC: ŠKODA triumfuje i na pouštní rally na klíčovém trhu v Číně
APRC: ŠKODA triumfuje i na pouštní rally na klíčovém trhu v Číně

 Druhá posádka týmu ŠKODA MRF, Fabian Kreim/Frank Christian, skončila po působivé stíhací jízdě na třetím místě a tím také na stupních vítězů APRC.

„Tato rally byla obrovskou výzvou pro lidi i techniku. Ale tým MRF a náš vůz ŠKODA FABIA R5 i za obtížných podmínek na pro nás zcela nové rally předvedli vynikající výkon. Vítězství Gaurava Gilla a Glenna Macnealla jen potvrdilo naši pozici – v polovině sezóny jsme na čele průběžného pořadí APRC,“ bilancoval šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek a pochválil také druhého řidiče týmu, Fabiana Kreima: „Fabian svými nejlepšími časy ukázal, jak velký potenciál se v něm skrývá. Byla to teprve jeho třetí rally na šotolině!“

Po rally na Novém Zélandu a v Austrálii čekalo na jezdce v Číně zcela nové místo konání a zcela nový profil trati. Jelo se po částečně kamenitém a částečně písčitém podkladu ve stepi na okraji pouště Gobi. Extrémní podmínky si od jezdců žádaly po celý víkend maximum. Teploty až 44 stupňů, extrémní sucho, a k tomu navíc velice náročná trať. Ale tým ŠKODA MRF se vypořádal i s touto výzvou.

„Byla to skutečně tvrdá rally a jsem hrdý, že jsme klasifikaci APRC vyhráli. Tři vítězství ve třech podnicích, mistrovství se pro nás nemohlo vyvíjet lépe,“ komentoval spokojeně Gill. Také Fabian Kreim předvedl v provincii Kan-su, nedaleko od mongolských hranic, výborný výkon. Po technickém defektu na páté rychlostní zkoušce v sobotu do cíle nedojel. V neděli se do rally vrátil a byl s úžasnými nejlepšími časy nejrychlejším mužem startovního pole. Díky tomu se po dvou druhých místech na Novém Zélandu a v Austrálii opět podíval na stupně vítězů v APRC, tentokrát na místo třetí.

„Byla to skutečně žhavá rally, a to v každém ohledu. Rally za takových extrémních podmínek mi velice pomáhají v mém rozvoji. A stupně vítězů jsou důvod k hrdosti! Teďuž se dívám dopředu. Za pár dní bude na programu Německá rally, pro mne absolutní vrchol sezóny, na tu se velmi těším,“ řekl Kreim.

Tým ŠKODA Motorsport se zúčastní podniku FIA Mistrovství světa v rally v Německu (18. až 21. srpna) v kategorii WRC 2, stejně jako Rally Čína (8. až 11. září). Tam dostane vůz ŠKODA FABIA R5 další příležitost předvést se na klíčovém trhu značky.

Číslo pro China Rally Zhangye: 1500
Vzhůru do výšin: „China Rally Zhangye“ se konala ve výšce 1 500 metrů nad mořem. Nikde jinde v kalendáři taková výška není. Pro člověka i techniku to představuje podstatně vyšší zátěž, neboť podíl kyslíku ve vzduchu byl nižší než na jiných rally.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

30.10.2016 12:31

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

14.06.2016 16:41

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...