English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

APRC v Japonsku: čtvrté vítězství v sezóně pro značku ŠKODA

Zařazeno : Škoda, Kreim, Gill

Škoda Motorsport, 25.09.2016 21:11
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4475x


Čtvrtý podnik sezóny, čtvrté vítězství: Gaurav Gill vyhrál s vozem FABIA R5 i Rally Hokkaido a udělal tak velký krok k dalšímu zisku titulu pro značku ŠKODA ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství v rally (APRC). Po tajfunu byly tratě v Japonsku extrémně bahnité, ale Gill s novým spolujezdcem Stéphanem Prévotem zvládl extrémně obtížné podmínky jako šampion.
APRC v Japonsku: čtvrté vítězství v sezóně pro značku ŠKODA
APRC v Japonsku: čtvrté vítězství v sezóně pro značku ŠKODA

Druhá posádka týmu ŠKODA MRF, Fabian Kreim/Frank Christian, dvojité vítězství završila a skončila navíc počtvrté v této sezóně a stupních vítězů v APRC.

„Na posledním podniku APRC v Číně bylo extrémní horko a pouštní písek, tentokrát v Japonsku zase bahnité tratě s velkými dírami. V obou případech se nám podařilo dosáhnout v klasifikaci APRC vítězství. To dokazuje, že jezdci s vozy ŠKODA i náš speciál FABIA R5 jsou schopni zvládnout i ty nejtěžší výzvy,“ bilancoval šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. „Velká pochvala pro celý tým ŠKODA MRF. Nyní to znamená dále tvrdě pracovat a koncentrovat se i ve zbývajících dvou podnicích sezóny."

Tajfun se záplavovými dešti pokryl některé silnice na ostrově Hokkaido bahnem a štěrkem. Ovšem japonští pořadatelé dokázali skutečný zázrak a všechny tratě byly včas se začátkem rally opět sjízdné. Podmínky pro 19 účastníků klasifikace APRC byly skutečně extrémně komplikované - hluboké kaluže a bahno přeměnily 220 měřených kilometrů na nebezpečně kluzké tratě.

Přesto oba piloti značky ŠKODA zvládali svůj vůz FABIA R5 perfektně. Na první rychlostní zkoušce v pátek převzal nejprve vedení Fabian Kreim s náskokem 0,1 sekundy na svého týmového kolegu Gaurava Gilla. Ovšem v sobotu se režie ujal 34letý Ind a trvale svůj zvyšoval svůj náskok - ačkoli po jeho boku seděl nový spolujezdec, zkušený Stéphane Prévot (47). Gillův obvyklý spolujezdec Glenn Macneall se zúčastnil rally ve Finsku. Nakonec měla dvojice Gill/Prévost v souboji vozů značky ŠKODA náskok 1:50,6 min. na druhou posádku Kreim/Christian.

„Samozřejmě jsem byl kvůli změně na místě spolujezdce před rally trochu nervózní. Ale všechno fungovalo hladce, ačkoli i nastavení našeho vozu FABIA R5 bylo úplně jiné než při poslední rally APRC v Číně. Proto mám z tohoto vítězství zcela mimořádnou radost,“ komentoval to Gill.

Po čtyřech vítězstvích ve čtyřech podnicích APRC dál posílil své vedení v hodnocení jezdců a je na nejlepší cestě si po vítězství v r. 2013 podruhé zajistit titul v APRC. Pro značku ŠKODA by to byl pátý titul za sebou v tomto prestižním kontinentálním mistrovství. Také v hodnocení značek posílila ŠKODA své vedení před značkou Subaru. Rozhodnutí o titulu padne během dvou zbývajících podniků sezóny v Malajsii a v Gillově vlasti - v Indii.

Také 23letý Fabian Kreim opět prokázal svůj velký talent - šotolinové rally jsou totiž pro tohoto německého jezdce naprostou novinkou. „Byl jsem tady poprvé a podmínky s hlubokými dírami a množstvím bahna byly skutečně extrémní. Se čtvrtým umístěním na stupních vítězů můžeme být více než spokojeni. Náš vůz ŠKODA FABIA R5 fungoval jako vždy perfektně,“ komentoval to Kreim. Ten jasně vede německé mistrovství v rally (DRM) a může před svým dalším vystoupením v APRC svůj první zisk domácího titulu završit při 3-Städte-Rallye 21. a 22. října.

Číslo pro Rally Hokkaido: 18
Lépe už to nejde: na programu Rally Hokkaido bylo 18 rychlostních zkoušek v celkové délce 220 km, 18x byl nejrychlejší vůz ŠKODA FABIA R5. Vítěz Gaurav Gill zajel nejrychlejší čas na dvanácti zkouškách, jeho týmový kolega Fabian Kreim byl nejrychlejší šestkrát.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

30.10.2016 12:31

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

14.06.2016 16:41

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...