English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA na Španělské rally vstupuje do závěrečné fáze boje o titul

Zařazeno : MS1612, Kopecký, Tidemand

Škoda Motorsport, 10.10.2016 14:57
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 4641x


Deset vozů ŠKODA FABIA R5 ve startovní listině, z toho tři se šancí na zisk mistrovského titulu – rozhodujícím soubojem pilotů s vozy ŠKODA začíná na Španělské rally závěrečná fáze boje o titul ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2).
ŠKODA na Španělské rally vstupuje do závěrečné fáze boje o titul
ŠKODA na Španělské rally vstupuje do závěrečné fáze boje o titul

Za tovární tým ŠKODA Motorsport zde nastoupí do boje o vítězství loňský vítěz Pontus Tidemand se spolujezdcem Jonasem Anderssonem a čeští mistři Jan Kopecký/Pavel Dresler. Od čtvrtka do neděle se mohou připravit na napínavý souboj s průběžně druhým v mistrovství Teemu Suninenem, který nastoupí s vozem ŠKODA FABIA R5 soukromého týmu.

„Jsme v rozhodující fázi sezóny, účastnické pole je špičkové,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek a dodává: „Kdo chce v Katalánsku vyhrát, musí předvést naprosto špičkový výkon.“ Pro něj je Španělská rally jedním z vrcholů sezóny mistrovství světa, protože je to jediná „hybridní rally“ s jedním dnem převážně na šotolině a dvěma dny na asfaltu: „Na Španělské rally vyhraje ten nejzkušenější jezdec, který se nejlépe vypořádá se všemi povrchy trati. Pilot samozřejmě potřebuje pro tuto zcela mimořádnou výzvu perfektní auto. To, že na Španělské rally je ve startovní listině tolik vozů ŠKODA FABIA R5, jasně mluví ve prospěch našeho vozu,“ upozorňuje Hrabánek.

Prvních 3,2 z celkových 340 měřených kilometrů se sice pojede ve čtvrtek na asfaltových tratích v Barceloně, ale vozy ŠKODA FABIA R5 pojedou s konfigurací na šotolinu. Důvod: V pátek se 89 procent rychlostních zkoušek jede na šotolině. V pátek večer pak bude tým ŠKODA Motorsport postaven před velkou výzvu: Během 75 minut musejí mechanici připravit soutěžní speciály na asfalt, protože v sobotu a v neděli se jedou rychlostní zkoušky převážně na tomto povrchu.

V loňském roce zvládli jezdci i tým ŠKODA Motorsport tuto výzvu skvěle: Pontus Tidemand a Jan Kopecký oslavili dvojité vítězství. To by oba tovární jezdci letos rádi zopakovali. „Na Španělskou rally mám samozřejmě úžasné vzpomínky. Určitě bych chtěl skončit na stupni nejvyšším, ačkoli konkurence, zejména z tábora ŠKODA v osobě Jana Kopeckého a Teemu Suninena bude tvrdá,“ říká Tidemand. Ten naposledy sbíral sebedůvěru ve své švédské vlasti vítězstvím na Rally Uppsala. O stejném víkendu skončil Kopecký na Francouzské rally na místě druhém. To bylo zároveň 20. umístění nastupních vítězů pro tým ŠKODA Motorsport s vozem FABIA R5 ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2).

„Na Španělskou rally se těším. Půjde o to, co nejrychleji se přizpůsobit různým povrchům trati,“ řekl Kopecký a dodává: „Pokud se mi to podaří, mám šanci na vítězství. Po třech druhých místech za sebou ve WRC 2 je nyní čas na triumf.“ Stejně jako jeho týmový kolega Tidemand potřebuje jedno vítězství, aby si zachoval šanci na zisk titulu ve WRC 2. Nejlepší výchozí pozici v boji o titul má Teemu Suninen, který je momentálně v celkové klasifikaci s 93 body z pěti podniků na druhém místě za Elfynem Evansem (120 bodů/sedm podniků). Šance má rovněž třetí tovární jezdec značky ŠKODA Esapekka Lappi (82 bodů/pět soutěží). Ten ve Španělsku nestartuje, ale může ještě sbírat body ve zbývajících dvou podnicích sezóny ve Velké Británii a v Austrálii.

V sedmi z posledních osmi podniků WRC 2 vždy zvítězil jezdec s vozem ŠKODA FABIA R5. Tovární jezdec Lappi vyhrál svou domácí rally ve Finsku a soutěž v Německu, jeho týmový kolega Pontus Tidemand zvítězil v této sezóně na Portugalské rally. V Mexiku, na Sardinii a na Polské rally zvítězil Suninen, na Argentinské rally triumfoval za značku ŠKODA Nicolás Fuchs.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tidemand zakládá vlastní tým

Tidemand zakládá vlastní tým

05.12.2017 19:38

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...