English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Tým ŠKODA Motorsport zopakoval dvojité vítězství z roku 2015

Zařazeno : MS1612, Kopecký, Tidemand

Škoda Motorsport, 16.10.2016 16:37
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 5441x


Jásot pod zářícím sluncem na Costa Dorada: Tým ŠKODA Motorsport zopakoval na Španělské rally své dvojité vítězství z roku 2015. Po dramatickém duelu dlouhém 321,08 km tentokrát triumfovali čeští šampioni Jan Kopecký/Pavel Dresler s náskokem 15,3 sekundy před druhou tovární posádkou Pontus Tidemand/Jonas Andersson.
Tým ŠKODA Motorsport zopakoval dvojité vítězství z roku 2015
Tým ŠKODA Motorsport zopakoval dvojité vítězství z roku 2015

Loni vyhrál tuto náročnou zastávku v kalendáři FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) Tidemand před Kopeckým.

„Byl to špičkový výkon celého týmu! Bylo jedno, zda to bylo na šotolině nebo asfaltu, za deště nebo pod svítícím sluncem - obě naše posádky byly stále na 100 procent soustředěné a i přes duel o vítězství se nepouštěly do zbytečného rizika. Španělská rally je kvůli své kombinaci šotolinových a asfaltových úseků jedinečnou výzvou v kalendáři mistrovství světa. Opětovné dvojité vítězství znovu prokázalo kvality našeho vozu FABIA R5,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek a vzhledem ke zbývajícím dvěma podnikům sezóny ve WRC 2 dodal: „Tím jsme si udrželi všechny šance v boji o titul.“

Duel obou továrních jezdců značky ŠKODA o vítězství byl jako jízda po horské dráze pocitů a během čtyř dnů nadchl desetitisíce fanoušků u tratí v okolí malebného Costa Dorada. Po úvodní zkoušce ve čtvrtek na mokrých ulicích milionové metropole Barcelony se vedení nejprve ujal Jan Kopecký. V pátek lilo jako z konve a jeho týmový kolega Pontus Tidemand si na bahnitých šotolinových tratích zajistil vedoucí pozici. Ovšem jeho náskok pouhé 3,0 sekundy v sobotu na asfaltu rychle zmizel - Kopecký získal zpět první místo i přes defekt pneumatiky a nastupoval do finálového dne s náskokem 14,3 sekund. Zde 34letý jezdec úspěšně odvrátil poslední Tidemandovy útoky a s obrovskou radostí oslavil svůj triumf.

„Vítězství na Španělské rally má cenu zlata. Poté, co jsme byli třikrát za sebou druzí ve WRC 2, nastal čas na úspěch,“ řekl Kopecký. Zkušený jezdec oslavil po vítězství na Německé rally v r. 2015 své druhé vítězství ve WRC 2 s vozem FABIA R5. Na osmi z posledních devíti soutěží WRC 2 tak vždy zvítězil pilot se špičkovým českým speciálem. Tovární jezdec Esapekka Lappi vyhrál svou domácí rally ve Finsku a v Německu. V Mexiku, na Sardinii a na Polské rally zvítězil Teemu Suninen, na Argentinské rally triumfoval za značku ŠKODA Nicolás Fuchs. Tovární jezdec Tidemand oslavil vítězství na Portugalské rally.

Ve Španělsku se mu na rozdíl od roku 2015 triumf nezdařil. Tidemand: „Byl to tvrdý boj s Janem. Zkusil jsem skutečně všechno, ale on předvedl vynikající výkon. Gratuluji Janovi, to nejdůležitější bylo stejně dvojité vítězství pro značku ŠKODA.“

Takže v obou zbývajících soutěžích sezóny ve Velké Británii a v Austrálii mají i nadále tři piloti s vozy ŠKODA šanci na zisk mistrovského titulu ve WRC 2. Teemu Suninen dojel ve Španělsku s vozem FABIA R5 soukromého týmu na pátém místě a je se 103 body nadále na druhém místě celkové klasifikace. Za ním následují oba tovární jezdci Esapekka Lappi (82) a Jan Kopecký (80). Oba jezdci týmu ŠKODA Motorsport ovšem absolvovali v sezóně teprve pět soutěží a mají tak ještě dvě možnosti získat vždy 25 bodů za vítězství.

Suninen naopak může bodovat už jen jednou. Všichni kandidáti na titul se značkou ŠKODA se přímo utkají při Rally Velké Británie (27. až 30. října). Vedoucí jezdec WRC 2 Elfyn Evans (120 bodů) již absolvoval všech sedm soutěží sezóny, v nichž může sbírat body do celkové klasifikace.

Konečný stav Španělské rally (WRC 2):
1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5 3:22:08,7 hod.
2. Tidemand/Andersson (S/S) ŠKODA FABIA R5 + 0:15,3 min.
3. Turan/Zsiros (H/H) Peugeot 208 R5 + 14:54,1 min.
4. van den Heuvel/Dockx (NL/NL) Mitsubishi Lancer Evo X + 25:02,6 min.
5. Suninen/Markkula (FIN/FIN) ŠKODA FABIA R5 + 29:09,0 min.

Číslo pro Španělskou rally: 18
Jaká úžasná přehlídka: Na 18 z 19 rychlostních zkoušek Španělské rally byl vůz ŠKODA FABIA R5 nejrychlejší ve třídě WRC 2. Tovární jezdec Jan Kopecký byl největším sběratelem nejrychlejších časů s dvanácti prvními místy. Přitom se na nejdelší rychlostní zkoušce „Terra Alta 1“ v délce 38,95 km dělil o nejlepší čas s Francouzem Julienem Maurinem, který jel s vozem FABIA R5 soukromého týmu. Další nejlepší časy pro značku ŠKODA zajeli tovární jezdec Pontus Tidemand (5) a Teemu Suninen (1) s vozem ze zákaznického programu.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tidemand zakládá vlastní tým

Tidemand zakládá vlastní tým

05.12.2017 19:38

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...