English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA a vedoucí jezdec mistrovství Gill mají první mečbol k zisku titulu

Zařazeno : Škoda, Kreim, Gill

Škoda Motorsport, 26.10.2016 15:10
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4487x


První „mečbol“ pro značku ŠKODA pro zisk pátého titulu za sebou ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství v rally (APRC): Už na Rally Malajsie může tento úspěšný tým rozhodnout.
APRC: ŠKODA a vedoucí jezdec mistrovství Gill mají první mečbol k zisku titulu
APRC: ŠKODA a vedoucí jezdec mistrovství Gill mají první mečbol k zisku titulu

Po čtyřech vítězstvích v klasifikaci APRC a po dosavadních čtyřech soutěžích sezóny má Gaurav Gill od pátku do neděle šanci stát se po vítězství v r. 2013 podruhé šampionem mezi jezdci v tomto prestižním kontinentálním mistrovství. Také v hodnocení konstruktérů by mohla ŠKODA obhájit svou první pozici již před finále sezóny v Indii. Druhou posádkou, která v Malajsii nastoupí za tým ŠKODA MRF, budou novopečení němečtí mistři v rally Fabian Kreim/Frank Christian.

„Bylo by hezké, kdybychom již na rally v Malajsii mohli obhajobou titulu v APRC dosáhnout našich cílů pro tuto sezónu,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek a dodal: „Na start se postaví dvě silné posádky s naším rychlým speciálem ŠKODA FABIA R5, ale konkurenci nelze podceňovat.“ Výchozí situace je jednoznačná: pokud rally vyhraje Gaurav Gill, titul mezi jezdci mu již nikdo nevezme. Také v hodnocení značek si mladoboleslavský výrobce vypracoval značný náskok 52 bodů před konkurencí. Při maximálním zisku 39 bodů za rally by si ŠKODA vítězstvím v Malajsii zajistila korunu pro nejlepšího konstruktéra již po předposlední soutěži sezóny. Popáté za sebou.

„Malaysian Rally“ se letos koná již po dvanácté a proběhne v okolí města Johor Bahru. Na programu je celkem 14 rychlostních zkoušek, což pro jezdce znamená absolvovat na tratích proti směru hodinových ručiček 234,60 kilometrů. Rozhodující roli přitom hrají extrémně vysoká vlhkost vzduchu a horko. Rally v tropickém regionu na jihu Malajsie je na bahnitých tratích vedoucích přes banánové a kokosové plantáže extrémní výzvou.

To jsou podmínky, s nimiž si zkušený tým ŠKODA MRF ví rady: v minulých čtyřech letech vyhrál soutěž vždy pilot vozu ŠKODA - Chris Atkinson, Gaurav Gill, Jan Kopecký a Pontus Tidemand. Pátým vítězstvím v sezóně si předčasně zajistit titul - tak zní heslo rychlého a zkušeného jezdce Gilla: „Sezóna pro nás zatím probíhala perfektně a nyní v Malajsii máme vše ve svých rukou. Můj týmový kolega Fabian Kreim má ještě šanci na titul, takže to bude napínavý souboj. Samozřejmě by bylo senzační, kdybych mohl jet na finále sezóny APRC v mé vlasti, Indii, jako šampion.“

V celkové klasifikaci jezdců APRC vede Gill se 154 body. Kreim má, jako druhý jezdec průběžného pořadí, ztrátu 38 bodů. Tento německý jezdec, který v této sezóně startuje v APRC poprvé, získal minulý víkend poprvé titul v německém mistrovství v rally (DRM) a během prvních čtyř rally APRC obsadil čtyřikrát druhé místo. „Se svou první sezónou v APRC jsem velice spokojen a vůbec jsem nevěřil tomu, že budu moci zasáhnout do boje o titul. Šance na titul jsou ale velice malé a Gaurav zatím jede bezchybnou sezónu. Mně ale chybí vítězství a to bych chtěl v Malajsii změnit,“ řekl Kreim.

Víte, že ...
… „Malaysian Rally“ se bude konat v přímém sousedství metropole Singapur? Centrum rally Johor Bahru, zvané také JB, je s tímto městským státem spojeno přehradou „Woodlands“.
... nyní vedoucí jezdec APRC, Gaurav Gill, mistrovství již jednou vyhrál? V r. 2013 si zajistil celkové vítězství s vozem ŠKODA FABIA SUPER 2000. Byl prvním Indem, který dosáhl celkového vítězství v APRC.
... Gaurav Gill již v Malajsii zvítězil? Gill vyhrál rally v roce 2013.
... poslední čtyři roky na rally v Malajsii stál na nejvyšším stupni vítězů vždy jezdec s vozem ŠKODA? V r. 2012 vyhrál Chris Atkinson, 2013 Gaurav Gill, o rok později Jan Kopecký a loni si vítězství zajistil Pontus Tidemand. Všichni poté získali titul pro jezdce v APRC.
… poloostrov Johor je rájem golfistů? Na jižním konci Malajsie se nachází více než 20 golfových hřišť.
… účastníci rally nebudou v říjnu v Johor Bahru mrznout? Maximální průměrná denní teplota činí v říjnu 31,8 stupňů Celsia. Deštník by ovšem fanoušci mohli potřebovat: s průměrnými 16 deštivými dny patří říjen vůbec k nejdeštivějším.
… Malajsie je nezávislým státem teprve od r. 1963? Předtím patřily různé části země k britské koruně.
… na poloostrově Johor žije mimořádně velká populace světlušek? Zvláště silně jsou rozšířené v bažinaté oblasti Sungai Lebam, která je od Johor Bahru vzdálena 91 kilometrů.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

30.10.2016 12:31

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

14.06.2016 16:41

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...