English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

Zařazeno : Škoda, Kreim, Gill

Škoda Motorsport, 30.10.2016 12:31
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4675x


Den oslav pro značku ŠKODA na Rally Malajsie: popáté po sobě si zajistila titul v klasifikaci konstruktérů i jezdců ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství v rally (APRC). Svým pátým vítězstvím v klasifikaci APRC na pátém podniku sezóny si Ind Gaurav Gill navíc podruhé po roce 2013 zajistil titul mezi jezdci tohoto prestižního kontinentálního mistrovství.
APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě
APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

Takže již před finále sezóny, které se pojede od 3. do 5. prosince v Gillově vlasti Indii, padla nejdůležitější rozhodnutí ve prospěch týmu ŠKODA MRF.

„To, že jsme si v předstihu zajistili pátý titul v řadě v APRC, vypovídá o kvalitě týmu. Asijsko-pacifický prostor je pro značku ŠKODA klíčovým trhem, proto je to mimořádně důležitý triumf značky i našeho vozu FABIA R5. Ať to bylo ve žhnoucím vedru na okraji pouště Gobi v Číně, po tajfunu v Japonsku nebo nyní za obtížných podmínek v Malajsii – byli jsme rychlí a před desetitisíci fanoušků jsme dělali reklamu kvalitě vozů ŠKODA,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek.

Zkušený 34letý jezdec Gill, kterého tentokrát navigoval opět jeho kmenový spolujezdec Glenn Macneall, opět na Rally Malajsie udával tón. Na prvních pěti rychlostních zkouškách v sobotu kolem města Johor Bahru sváděl ve vedru nejprve souboj s druhou posádkou týmu ŠKODA MRF Fabian Kreim/Frank Christian. Pak se ale novopečení němečtí mistři dopustili chyby a po technickém problému nemohli jet dál. V neděli se ovšem Kreim na bahnité tratě vrátil, pěti nejrychlejšími časy ve finálovém dnu si nakonec zajistil třetí místo, a tedy páté umístění na stupních vítězů v APRC při své premiérové sezóně na šotolině.

Na nejvyšším stupni ale stál při vyhlašování vítězů popáté v roce 2016 expert na APRC Gaurav Gill. „I když jsme nakonec suverénně vyhráli, byla to tvrdá práce. Na Rally Malajsie se bojuje nejen s konkurencí, ale také s těžkými podmínkami na rally samotné. Ale náš tým ŠKODA MRF opět odvedl super práci,“ dodal Gill a radoval se z mistrovského titulu získaného již v předposlední soutěži šampionátu: „Je to sen, že jsem podruhé po roce 2013 získal titul v APRC. Tehdy jsem vyhrál s vozem FABIA SUPER 2000, tentokrát s vozem FABIA R5 – vozy značky ŠKODA jsou prostě dobré. Už se velice těším na finále sezóny v mé vlasti Indii, kde budu moct nastoupit jako šampion.“ ŠKODA má popáté za sebou nejlepšího jezdce APRC. Předtím zde triumfovali Chris Atkinson (2012), Gill (2013), tovární jezdci Jan Kopecký (2014) a Pontus Tidemand (2015), kteří se o tomto víkendu současně s Rally Malajsie zúčastnili podniku FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) ve Velké Británii.

Také v klasifikaci konstruktérů v APRC ŠKODA jasně vede před další značkou - Subaru. Na opětovném zisku titulu má svůj podíl také 24letý talentovaný jezdec Fabian Kreim a jeho spolujezdec Frank Christian. „Ze zisku titulu pro značku ŠKODA máme obrovskou radost. Gratulujeme Gauravu Gillovi, který si mistrovský titul zasloužil vynikajícím výkonem. V letošním roce jsem se v APRC naučil neuvěřitelně hodně o jízdě na šotolině, což pro mne byla naprostá novinka.“ Kreim se může radost z druhého místa v celkové klasifikaci APRC.

Číslo pro Rally Malajsie: 14
Vůz ŠKODA Fabia R5 dominoval i na pátém podniku sezóny v APRC. Na programu Rally Malajsie bylo 14 rychlostních zkoušek v délce 230 kilometrů, na žádném z úseků nebyl tento špičkový soutěžní speciál poražen. Vítěz Gaurav Gill zajel nejrychlejší čas na osmi úsecích, jeho týmový kolega Fabian Kreim byl nejrychlejší šestkrát.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

APRC: ŠKODA slaví pátý titul po sobě

30.10.2016 12:31

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

APRC: ŠKODA chce zazářit i v Austrálii

14.06.2016 16:41

Článek Škoda Motorsport, Ostatní

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Juho Hänninen testoval na Madeiře [VIDEO]

/ Další video...