English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vychází časopis Rally 1/2017

Zařazeno : časopis Rally

Jaroslav Jugas, 20.02.2017 12:26
Tisknout článek
Kategorie : Trafika; zobrazeno : 5727x


Na pulty trafik míří první letošní číslo časopisu Rally. Co se dočtete?
Vychází časopis Rally 1/2017
Vychází časopis Rally 1/2017

Tomáš Kunc + Stanislav Kafka - Malé změny v řádech, silná podpora reprezentace
Do začátku letošní domácí sezony zbývá ještě více než měsíc času, veškeré přípravy již ale pomalu směřují k úvodnímu mistrovskému podniku na konci března. Počátkem roku vyšly národní řády pro sezonu 2017 i s oficiálním kalendářem, probíhají školení jezdců a činovníků a pořadatelé vyřizují povolení tak, aby se všechny mistrovské seriály a soutěže odehrály pokud možno bez větších komplikací.

Michal Hrabánek - Trh ´er pětek´ stále není nasycený
Se šéfem továrního týmu Škoda Motorsport Michalem Hrabánkem jsme se potkali v průběhu úvodního podniku MS - Rallye Monte Carlo.

Václav Stejskal jun. - Přestupné roky mladého šampióna
Několik let to vypadalo, že se pokračovatel rodinné závodnické tradice Václav Stejskal jun. spokojí jen s ojedinělými starty v blízkosti svého bydliště...

Jan Kubíček - Na rychlostní zkoušce drží auto pneumatika
Jsme zvyklí číst rozhovory s jezdci, kteří bojují na rychlostních zkouškách s časem, ale jak všichni dobře víme, rally není jenom o jezdci. Zásadní je v tomto případě osoba technika. Jedním z nejvíce uznávaných českých techniků je bezpochyby Jan Kubíček.

"The Doctor" - tahák Monzy
Prosincová Monza Rally Show se v posledních letech vyprofilovala v unikátní podnik, kde se utkávají za volanty nejsilnějších speciálů WRC hvězdy z různých motoristických disciplín. Ale jedna pravidelně ční nad všemi - tím je devítinásobný motocyklový šampion Valentino Rossi.

Fabrizia Ponsová - Necítily jsme, že jako ženy děláme něco mimořádného
Fabrizia Ponsová se proslavila působením ve světovém šampionátu po boku Francouzky Michéle Moutonové.

20 let kategorie WRC
Nejvyšší soutěžní kategorie World Rally Car má za sebou dvě úspěšná desetiletí. Vozy WRC navázaly při premiéře v sezoně 1997 na skupinu A a atraktivnější speciály postupně přilákaly do světového šampionátu další týmy. Vrcholem první éry WRC byl rok 1999, kdy startovalo sedm továrních týmů včetně Škody Motorsport. V sezoně 2011 byly vozy s dvoulitrovými přeplňovanými motory nahrazeny moderními šestnáctistovkami s přímým vstřikováním paliva. Vítěznou kombinaci Citroën/Loeb nahradilo suverénní spojení Volkswagen/Ogier.

WRC 2017 - Okřídlené rakety na startu
Rally letos prožívá revoluci. Nejen na poli technických předpisů, ale i filozofie. Po třech dekádách restrikce výkonových parametrů soutěžních vozů ve jménu bezpečnosti a snižování finančních nákladů přichází skok opačným směrem. Speciály kategorie WRC 2017 jsou nejen vzhledově atraktivnější, ale především výrazně rychlejší. V mnohém připomínají legendární monstra skupiny B.

Škoda na RMC 1977 - Triumf v pravou chvíli
Historie Rallye Monte Carlo je plná úžasných sportovních příběhů. Záhy po premiérovém ročníku je začali psát i reprezentanti mladoboleslavské automobilky. Mezi těmi, jež na trati věhlasné soutěže bojovali o úspěch značky Škoda, mají výsadní postavení členové týmu, který se na Monte Carlo vydal před čtyřiceti lety s legendárními stotřicítkami.

Rallye Monte Carlo 2017 - Magický Ogier
Sébastien Ogier s navigátorem Julienem Ingrassiou počtvrté v řadě a popáté v historii opanovali Rallye Monte Carlo. V novém týmu, s novým vozem, do kterého poprvé sedli měsíc před startem úvodního podniku sezony. Ford slavil vítězství v mistrovství světa po více než čtyřech letech. Senzační debut v podobě druhé příčky Jariho-Mattiho Latvaly zažila Toyota, třetí skončil Ott Tänak s další fiestou.

Martin Prokop - Na spolupráci s Madsem se těším
Ještě ani pořádně nestihl oslavit jedenáctou příčku na letošním Dakaru a už spěchal na Rallye Monte Carlo, kde 19. ledna startovala další sezóna WRC. V Monte sice nestartoval, ale musel stihnout společné focení na prahu nového ročníku před monackým kasinem. Pro Martina Prokopa tak rok začal úplně jinak, než na co byl doposud zvyklý. Navíc v průběhu Martinova startu na Rally Dakar se v Evropě začaly šířit zvěsti o jeho společném projektu s Madsem Östbergem.

Milan Pantálek - Českému rallysportu odstudu neděláme
Zlínská stáj Gemini Clinic prožívala na přelomu loňského a letošního roku hektické dny. Důvod byl prozaický. Šestnáctého prosince se v jejich dílnách objevil zbrusu nový speciál Ford Fiesta R5 poslední specifikace, který zanedlouho s Bryanem Bouffierem za volantem skončil desátý absolutně na slavné Rallye Monte Carlo. O tomto období i o plánech do nové sezony jsme si povídali s bývalým aktivním jezdcem a nyní manažerem Gemini Clinic Rally Teamu Milanem Pantálkem.

Rally Dakar 2017 - Kompletní podium pro Peugeot
Stupně vítězů na Rallye Dakar 2017 obsadila jediná značka. Peugeot s novým modelem Peugeot 3008DKR zabral kompletní první tři místa, čímž si připsal druhý historický triple (poprvé 1990). Navíc Stéphane Peterhansel zvítězil už potřinácté (šest na dvou a sedm na čtyřech kolech).

Africa Eco Race 2017 - S českou stopou
Monte Carlo, město zasvěcené především Grand Prix Formule 1 a rally. Právě zde 31. prosince 2016 proběhl slavnostní start již 9. ročníku dálkového závodu Africa Eco Race. Na startu se v letošním roce sešlo 98 soutěžních posádek (37 motorkářů, 52 automobilů a 9 kamiónů). Tento závod s podtitulem "Po stopách Thierryho Sabina" navazuje na tradici dakarských závodů na africkém kontinentu.

Ford Raptor / MP Sports
Představení speciálu Ford Raptor F-150 EVO stáje MP Sports, se kterým získal Martin Prokop na Dakaru jedenáctou příčku absolutně.

Gianluigi Galli - Věřím, že brzy budeme konkurenceschopní
Itálie je rallysportu zaslíbená. Nejvýraznější italskou osobností tohoto tisíciletí byl Gigi Galli, jenž se nově věnuje rallykrosu.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Vychází časopis Rally 5/2013

19.06.2013 22:22

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází časopis Rally 10/2018

Vychází časopis Rally 10/2018

19.12.2018 09:50

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází časopis Rally 1/2014

Vychází časopis Rally 1/2014

19.02.2014 14:51

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází časopis Rally 10/2017

Vychází časopis Rally 10/2017

13.12.2017 20:04

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází letošní poslední časopis Rally

Vychází letošní poslední časopis Rally

18.12.2013 08:16

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází časopis Rally 8/2016

Vychází časopis Rally 8/2016

27.09.2016 07:53

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Časopis Rally 4/2010 na stáncích

12.05.2010 22:58

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Vychází časopis Rally 06/2010

21.07.2010 18:47

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Časopis Rally 2/2012 na stáncích

22.03.2012 06:43

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Vychází časopis Rally 2/2013

20.03.2013 09:00

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/TRIBUTO GRUPO B

/ Další video...