English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Pořadatelé Rally Bohemia kladou hlavní důraz na bezpečnost

Zařazeno : MMCR1705

Aleš Holakovský, 06.06.2017 12:44
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3498x


Bezpečností plán Rally Bohemia byl schválen bezpečnostním delegátem Autoklubu ČR. Tento dokument má letos téměř 300 stran, tedy ještě více než v minulých letech. Pojďme se podívat na některé zajímavé údaje z oblasti zajištění bezpečného průběhu Rally Bohemia.
Pořadatelé Rally Bohemia kladou hlavní důraz na bezpečnost
Pořadatelé Rally Bohemia kladou hlavní důraz na bezpečnost

Pro pořadatele Rally Bohemia je zajištění bezpečnosti soutěže každoročně prioritou a stejně je tomu i letos. Představu o rozsahu bezpečnostních opatření nám může dát i řeč čísel. „O bezpečný průběh soutěže se stará téměř 2000 pořadatelů. Bude použito 100 kilometrů výstražné pásky, 5000 cedulí Zakázaný prostor, 2000 ostatních informativních cedulí a upozornění. Trať letošní Rally Bohemia vede přes 35 obcí, což je ještě o 6 šest více než v loňském ročníku, a je tedy velmi náročná na zabezpečení. Proto používáme v každé obci informační letáky na všechna vrata, vrátka a branky přiléhajících k trati rychlostní zkoušky. Na nich je uvedena doba uzavírky komunikace s dalšími informacemi. Přehled uzavírek komunikací je uveden též na www.rallybohemia.cz,“ vypočítává příklady z opatření hlavní činovník pro bezpečnost Rally Bohemia Ing. Jan Šrámek. Důraz na bezpečnost je kladen již při průběhu seznamovacích jízd, kdy jsou seznamovací vozidla soutěžících vybavena GPS ONI sledovací jednotkou. Tato zobrazuje on-line jejich polohu v dispečinku soutěže a zaznamenává případné překročení nejvyšší povolené rychlosti. Posádka, která nebude dodržovat pravidla seznamovacích jízd, bude penalizována a nemusí být vůbec přijata do soutěže.

Nejvýraznější novinou v časovém harmonogramu letošního ročníku soutěže je zcela nová atraktivní rychlostní zkouška nazvaná Městská, která celá povede přímo historickým centrem Mladé Boleslavi. „Tato nová RZ je velmi náročná na organizaci. Navíc je polookruhová, takže automobily zde budou jezdit v nepravidelných intervalech. I proto je zde potřeba důsledně dbát na pokyny pořadatelů a správné používání přechodů pro diváky, které zde budou připraveny. V souvislosti s tím je samozřejmě třeba vyvarovat se jakéhokoliv svévolného přecházení nebo přebíhání přes trať během rychlostní zkoušky. Ale to pochopitelně platí i na všech klasických rychlostních zkouškách. Zejména pak na těch s delší kilometráží, protože auta ke konci RZ často už nejedou v pravidelných intervalech a může se stát, že pojedou dva automobily těsně za sebou a přes hluk toho prvního ani nebude slyšet to druhé. Totéž může nastat například i v případě defektu některé z posádek,“ upozorňuje Jan Šrámek. Novinkou letošní sezony je také vyvěšování červených vlajek, namísto dřívějších žlutých, v radiobodech pro signalizaci o zastavení či zrušení RZ. Důvodem změny je sjednocení používání barev vlajek s ostatními motoristickými disciplínami. Již od loňského roku má pořadatel právo zastavovat automobily diváků a nepouštět je do míst, která pro ně nejsou po dobu konání podniku určena. Pokyny pořadatelů na příjezdových komunikacích je tedy třeba bezpodmínečně respektovat. “Všech našich pořadatelů si velmi vážíme, a to i proto, že na jejich činnost během soutěže máme vysoké nároky. Rádi bychom požádali všechny diváky, aby pořadatelům jejich zodpovědnou práci nijak nekomplikovali a i svojí vlastní ukázněností přispěli ke zdárnému průběhu soutěže,” žádá ředitel soutěže Bc. Tomáš Brzek.

Všichni diváci jsou na Rally Bohemia vítáni a bude pro ně k dispozici řada atraktivních diváckých míst. I přes všechna bezpečnostní opatření ovšem platí, že rally je sice nesmírně atraktivní sport, ale může být pro všechny účastníky také nebezpečný. Pořadatel Rally Bohemia důrazně žádá diváky, aby se pohybovali pouze ve vymezených diváckých prostorech a v žádném případě nevstupovali do prostor označených jako zakázané. Jedná se zejména o místa blízko tratě RZ nebo pod její úrovní, místa na vnější i vnitřní straně zatáček. Zvýšenou pozornost své bezpečnosti a dění na trati musí diváci věnovat v místech, kde vozy dosahují vysokých rychlostí, zejména pak za horizonty!

I tradiční generální partner Rally Bohemia - automobilka ŠKODA AUTO, klade na bezpečnost velký důraz, stejně jako pořadatel soutěže.

44. Rallye Bohemia se koná o víkendu 1. – 2. července 2017. Na posádky čeká trať o celkové délce 554 kilometrů, z toho 150 kilometrů tvoří rychlostní zkoušky, známé svoji techničností a náročností. Pořadatelé Rally Bohemia přejí všem divákům vzrušující sportovní zážitky při dodržení všech bezpečnostních zásad.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rally Bohemia 2017 se představuje

Rally Bohemia 2017 se představuje

10.05.2017 21:54

Článek Aleš Holakovský, WRC

Historie a současnost Rally Bohemia

Historie a současnost Rally Bohemia

21.06.2017 09:21

Článek Aleš Holakovský, Česká rally

Jan Černý se postaví na start Rally Bohemia

Jan Černý se postaví na start Rally Bohemia

26.06.2017 22:31

Článek MOGUL ŠKODA ACA RACING, Česká rally

Kresta s Fabií R5 i na Barumce

Kresta s Fabií R5 i na Barumce

28.06.2017 10:32

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Top momenty Roberta Kubici na Monte [4x VIDEO]

/ Další video...