English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rychlostní zkouška v historickém centru novinkou letošní Rally Bohemia

Zařazeno : MMCR1705

Aleš Holakovský, 12.06.2017 14:57
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 3491x


Největší novinkou časového harmonogramu letošní Rally Bohemia je zcela nová rychlostní zkouška s názvem Městská, která se bude celá odehrávat přímo v historickém centru Mladé Boleslavi.
Rychlostní zkouška v historickém centru novinkou letošní Rally Bohemia
Rychlostní zkouška v historickém centru novinkou letošní Rally Bohemia

Nová rychlostní zkouška v samotném centru města čeká posádky krátce po slavnostním startu 44. Rally Bohemia na mladoboleslavském Staroměstském náměstí. Zde je také umístěn start i cíl této okruhové rychlostní zkoušky, která se pojede na dvě kola.

Hned po startu rychlostní zkoušky posádky objedou přilehlý park, kde je také umístěno první divácké místo. Po jeho objetí se dostanou závodní speciály do prostoru Parkoviště Pivovarská, kde bude uměle vytvořen atraktivní technický průjezd s „vracákem“. Po průjezdu ulice Železná se trať vrací zpět k Parkovišti Pivovarská na hlavní ulici 9. Května. Zde také vznikne na protějším parkovišti druhé divácké místo, ze kterého bude možné vidět závodní automobily při každém průjezdu dvakrát. Dále se posádky sérií několika přehledných odbočení dostanou na Komenského náměstí, kde se nachází další prostorné divácké místo. Za ním následuje rychlejší pasáž v ulici Vodkova. U Staré vodárenské věže rychlostní zkouška odbočí zpět směrem k prostoru startu a cíle na Staroměstském námětí, kam se dostane průjezdem kolem budovy magistrátu Mladé Boleslavi. Předtím ale ještě soutěžní automobily projedou kolem posledního diváckého místa, které bude umístěno v prostranství mezi magistrátem a kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

K diváckým místům bude přístup od Staroměstského náměstí, z ulice 9. Května a z ulice Na Karmeli kolem vzdělávacího centra. Budou organizovány vyznačené přechody pro diváky řízené pořadateli, kterými budou divácká místa propojena. Pro diváky tak vznikne možnost výběru libovolného z diváckých míst, ať přijdou na rychlostní zkoušku z jakékoliv strany. Samozřejmě jenom za předpokladu včasného příchodu před začátkem rychlostní zkoušky.

Rychlostní zkouška Městská startuje v sobotu 1. července v 14:23 hod. Předcházet jí bude slavnostní start 44. Rally Bohemia na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi, který se odehraje ve 14 hodin. Věříme, že tato nová rychlostní zkouška nabídne divákům a motoristickým fanouškům nezvyklé nové zážitky špičkového rallysportu v unikátní kulise historického centra města. Přímo do ulic Mladé Boleslavi se soutěžní posádky vrátí i v nedělní etapě, kdy se pojedou dva průjezdy tradiční RZ Staroměstská se startem u letiště ve čtvrti Belvedér a cílem rovněž na Staroměstském náměstí.

Tradičním generálním partnerem Rally Bohemia je automobilka ŠKODA AUTO.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rally Bohemia 2017 se představuje

Rally Bohemia 2017 se představuje

10.05.2017 21:54

Článek Aleš Holakovský, WRC

Historie a současnost Rally Bohemia

Historie a současnost Rally Bohemia

21.06.2017 09:21

Článek Aleš Holakovský, Česká rally

Jan Černý se postaví na start Rally Bohemia

Jan Černý se postaví na start Rally Bohemia

26.06.2017 22:31

Článek MOGUL ŠKODA ACA RACING, Česká rally

Kresta s Fabií R5 i na Barumce

Kresta s Fabií R5 i na Barumce

28.06.2017 10:32

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Kimi Räikkönen - Citroen C4 WRC - Rallye Deutschland 2010

/ Další video...