English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Kopecký/Dresler chtějí potřetí v řadě vyhrát domácí soutěž pro značku ŠKODA

Zařazeno : MMCR1705, Kopecký

Škoda Motorsport, 29.06.2017 09:20
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 1878x


ŠKODA Motorsport se s posádkou Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) připravuje na domácí podnik Rally Bohemia. Přímo před branami společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi může úspěšná posádka svým vítězstvím učinit velký krok směrem k celkovému vítězství v Mistrovství České republiky v rally (MČR).
Kopecký/Dresler chtějí potřetí v řadě vyhrát domácí soutěž pro značku ŠKODA
Kopecký/Dresler chtějí potřetí v řadě vyhrát domácí soutěž pro značku ŠKODA

Současně by to bylo třetí vítězství v řadě na Rally Bohemia.

„Rally Bohemia má pro automobilku ŠKODA velký význam, protože se koná přímo před jejími branami,“ řekl šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. „Výkony Jana a Pavla v českém šampionátu byly až dosud bezchybné. Čtyři vítězství ve čtyřech úvodních podnicích mluví jasně. Vím, že oba prahnou také po vítězství v domácí Rally Bohemia,“ dodává Hrabánek.

Od okamžiku, kdy se Jan Kopecký a Pavel Dresler s vozem ŠKODA FABIA R5 v dubnu 2015 postavili na start Rally Šumava Klatovy, nebyli poraženi. Celkem v Mistrovství České republiky v rally (MČR) vyhráli 14 po sobě jdoucích soutěží. „Chceme obhájit náš titul v národním šampionátu i v letošní sezóně a vítězství na Rally Bohemia by nás k tomuto cíli opět přiblížilo. A samozřejmě nechceme zklamat fanoušky v našem domácím regionu. V každém případě bude naším pronásledovatelem opět Václav Pech, který je velmi rychlý a nikdy se nevzdává,“ komentuje Jan Kopecký.

Mezi 79 týmy je sedm dalších vozů ŠKODA FABIA R5, stejně jako další soutěžní vozy značky ŠKODA v různých třídách a kategoriích. Také Jana Černého s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 je třeba počítat mezi konkurenty. Někdejší tovární pilot ŠKODA v mistrovství světa, Roman Kresta, se za volantem vozu ŠKODA FABIA R5 vrací do domácího šampionátu.

Na návštěvníky Rally Bohemia nečeká pouze napínavá podívaná na rychlostních zkouškách. ŠKODA pro fanoušky rally v servisní zóně připravuje pestrý zábavní program, jehož hlavním bodem je soutěž o zcela výjimečnou hlavní cenu: vítěz získá na rok zapůjčený vůz ŠKODA OCTAVIA RS 4x4.

První etapa pátého podniku Mistrovství České republiky v rally (MČR) začíná v sobotu 1. července ve 14 hodin pěti rychlostními zkouškami s celkovou délkou 64,13 kilometru. Již úvodní 2,6 kilometru dlouhá speciální městská rychlostní zkouška, vedoucí ulicemi Mladé Boleslavi, slibuje zajímavou podívanou. V neděli 2. července budou mít týmy před sebou dalších šest rychlostních zkoušek. Po jedenácti rychlostních zkouškách a celkem více než 150 ujetých kilometrech bude v cíli v Mladé Boleslavi v 16 hodin očekáván celkový vítěz soutěže.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

79 posádek přihlášeno na Bohemku

79 posádek přihlášeno na Bohemku

21.06.2017 20:08

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...