English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA Motorsport a Pontus Tidemand mají první mečbol k zisku letošního titulu

Zařazeno : MS1710, Tidemand, Kopecký

Škoda Motorsport, 15.08.2017 09:10
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 4409x


Posádky týmu ŠKODA Motorsport ve složení Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) a Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) jsou považovány za favority nadcházející (17.–20. srpna 2017) Německé rally (ADAC Rallye Deutschland) v kategorii WRC 2.
ŠKODA Motorsport a Pontus Tidemand mají první mečbol k zisku letošního titulu
ŠKODA Motorsport a Pontus Tidemand mají první mečbol k zisku letošního titulu

Když se podaří některému z továrních jezdců dojet na páté a lepší pozici, stane se ŠKODA Motorsport s předstihem vítězem hodnocení konstruktérů mistrovství světa v rally kategorie WRC 2. Navíc si zde může Pontus Tidemand i nasadit korunu pro nejlepšího jezdce kategorie WRC 2. Aby se tak stalo, musí dojet na čtvrté nebo lepší pozici a jeho soupeř Teemu Suninen nesmí v dané kategorii zvítězit.

„Pontus díky letošním čtyřem vítězstvím a jednomu druhému místu dokázal, že může být novým šampiónem kategorie WRC 2. Aby tento titul získal s předstihem již na Německé rally, stačí mu k tomu malá dávka štěstí,“ říká Michal Hrabánek, šéf ŠKODA Motorsport.

Německá rally je desátým podnikem mistrovství světa v rally 2017 a je rozdělena na 21 rozmanitých rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem. V pátek (18. srpna) na týmy budou čekat náročné úzké silničky s bezpočtem vraceček ve vinařské oblasti v okolí řeky Mosel. V sobotu (19. srpna) se pojede v legendárním vojenském prostoru Baumholder, kde budou rychlostní zkoušky tvořeny rychlými úseky na rozbitých betonových cestách pro tanky. Jsou extrémně náročné na opotřebení pneumatik, mají kluzký povrch a jsou lemovány velkými kameny, které při kolizi dokáží automobil spolehlivě zastavit. V neděli (20. srpna) se rally přesune na sever Sárska, kde se bude soutěžit na rychlých a hladkých okresních silnicích v okolí servisní zóny Bostalsee.

Na těchto rychlých asfaltových zkouškách může být s předstihem korunován nový mistr světa v rally kategorie WRC 2. Součástí mistrovství světa v rally je 13 podniků, týmy registrované v kategorii WRC 2 se musí zúčastnit nejméně sedmi soutěží, z nichž se ale do celkového výsledku započítává šest nejlepších výsledků. Mezi uvedenými sedmi povinnými soutěžemi ve WRC 2 musí vždy být trojice podniků: Portugalsko, Německo a Velká Británie. V případě, že šotolinový specialista Pontus Tidemand v Německu zvítězí, stane se s předstihem mistrem světa své kategorie. Pokud by vyhrál jeho hlavní rival Teemu Suninen, stačí, aby Tidemand dojel nejhůře čtvrtý.

Až do tohoto okamžiku ŠKODA v kategorii WRC 2 vyhrála bez přerušení ve dvanácti posledních odjetých soutěžích. Tato vítězná řada začala v říjnu 2016 na Španělské rally. Všech devět letošních odjetých soutěží v kategorii WRC 2 vyhrál některý z týmů používajících vůz ŠKODA FABIA R5, který je díky tomu nejúspěšnějším vozem své kategorie. Také na Německé rally bude ŠKODA FABIA R5 se sedmi startujícími vozy nejčastěji zastoupeným vozem kategorie WRC 2. Další dva vozy ŠKODA FABIA nejsou registrovány v kategorii WRC 2, ale účastní se třídy RC 2.

Věděli jste, že...
...Německá rally se poprvé jela v roce 1982 jako součást mistrovství Evropy?
...Německá rally se stala součástí mistrovství světa v roce 2002 potom, co se o rok předtím spojila s Hunsrück rally?
...měnící se, převážně asfaltový, povrch rychlostních zkoušek vyžaduje odpovídající kompromisy v nastavení podvozku?
...v ročníku 2017 se hlavní místo konání rally a servisní zóna přesunuly z historického románského města Trier do prázdninového regionu Bostalsee ve spolkové zemi Sársko?

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

Lappi a Tidemand v Portugalsku, Kopecký na Krumlově

26.04.2015 16:28

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tidemand zakládá vlastní tým

Tidemand zakládá vlastní tým

05.12.2017 19:38

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...