English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Vychází časopis Rally 7/2017

Zařazeno : časopis Rally

Jaroslav Jugas, 23.08.2017 00:03
Tisknout článek
Kategorie : Trafika; zobrazeno : 2367x


Na stánky míří další číslo časopisu Rally. Co se před startem Barumky dočtete?
Vychází časopis Rally 7/2017
Vychází časopis Rally 7/2017

Pozvánka Barum Czech Rally
Mapy, časový harmonogram a seznam přihlášených nejprestižnější domácí soutěže.

Putovní pohár BCRZ - Příběh poháru, který cestoval Evropou
Vítěz 47. Barum Czech Rally Zlín si domů odveze nádherný broušený pohár určený nejrychlejšímu jezdci soutěže. Na rok, jako vždy, jen s tím rozdílem, že to bude jiný pohár než ten, který loni získal do trvalého držení Jan Kopecký. Tovární pilot značky Škoda totiž vyhrál barumku již popáté, a tak splnil jednu z podmínek, kterou stanovil pořadatel pro získání poháru.

Wolfgang Hauck - První zahraniční vítěz Barumky
Když jsem loni v Německu viděl nenápadný soutěžní Opel Kadett GT/E se jmenovkou Hauck, pomyslel jsem si, že jde o shodu jmen. Vítěz Barum rally 1974 přece jezdil s porsche a bude si někde užívat důchod. Přesto mi to nedalo a zjistil jsem, že je to on. Wolfgang Hauck, který tehdy přijel do Gottwaldova na poslední chvíli a se svým zeleným Porsche Carrera RS téměř bez tréninku zvítězil.

Simon Jean- Joseph - Přijel, viděl a zvítězil...
V roce 2004 se na Zlínsku poprvé prezentoval Simon Jean-Joseph (nar. 9. června 1969). Rodáka z Martiniku předcházela pověst asfaltového specialisty a bývalého továrního jezdce Subaru a Fordu. Na start se postavil s Renaultem Clio S1600 a v cíli slavil zasloužené prvenství. V dalších letech se s Jackem Boyerem stali nedílnou součástí startovních listin Barumky. V roce 2007, již v éře vozů Super 2000, skončili s Citroënem C2 S1600 desátí absolutně a druzí mezi "dvoukolkami".
Před startem zlínského závodu jsme Simona vyzpovídali, jak se mu aktuálně vede.

Tamara Molinaro - ERC Lady!
Tamara Molinaro patří ve svých devatenácti letech mezi nejmladší jezdkyně ve startovním poli. Přesto se dá považovat za relativně zkušenou závodnici. Již před svými osmnáctými narozeninami se účastnila různých exhibičních soutěží, a to jak v roli jezdkyně, tak i spolujezdkyně. Po získání řidičského průkazu zahájila kariéru v roli předjezdce na soutěžích rakouského mistrovství.

Nový tým vzpruhou pro Mirka Jakeše
Před čtyřmi roky zajel Miroslav Jakeš (nar. 7. října 1989) na Barum rally jeden ze svých životních výsledků. Šesté místo absolutně s produkčním vozem Mitsubishi Lancer zaujalo představitele ERC natolik, že juniorskému mistru republiky udělili za jeho výkon prestižní cenu Colin McRae Flat Out Trophy.

Jaroslav Orsák - Jezdec se u nás cítí jako ve vlastním týmu
Orsák Rallysport z Valašských Klobouků je v současnosti největším privátním soutěžním týmem na naší scéně. Trojice jezdců Szeja, Vlček a Jakeš s týmovými Fiestami R5 patří ke špičce letošního mistrovství republiky, Martin Vlček navíc bojuje o titul v rallysprintech. Stejně jako loni jsme se majitele týmu a úspěšného jezdce Jaroslava Orsáka před vrcholem sezony zeptali na novinky a plány.

"Stopadesátka" brázdí české tratě
Stáj Škoda Motorsport se 14. července mohla pochlubit dalším milníkem. V tento deb předala už stopadesátý speciál Škoda Fabia R5. Pro přesnost se jedná o číslo karosérie 167 a auto bude na českých tratích vodit Patrik Rujbr s Veronikou Římalovou. Premiéru si odbyli na Rally Pačejov, kde obsadili desátou příčku absolutně.

Antonín Tlusťák dává vale ERC
Po téměř dvanácti kompletních sezonách v evropském šampionátu se zádveřický jezdec Antonín Tlusťák rozhodl k radikálnímu kroku. Po Kyperské rally ukončil své působení v mistrovství starého kontinentu. Domácí Barum Czech Rally Zlín si ovšem se spolujezdcem Ivem Vybíralem nenechá ujít. Na startu tak fanouškům nebude chybět jejich Škoda Fabia R5, která bude oděna do nového "kabátku".

Desetidenní montáž - Výroba Fabie R5 krok za krokem
Mladoboleslavský soutěžní speciál kategorie R5 sbírá úspěchy na všech frontách a mezi jezdci i soukromými týmy je o něj obrovský zájem. V polovině července si zákazník, kterým byl Patrik Rujbr, převzal jubilejní 150. exemplář Fabie R5. Technické parametry vozu jsou všeobecně známé. Ale jak se vyrábí a prodává?

Rally Pačejov - Dohnal si pačejovskou obhajobou spravil náladu
Po mnoha desítkách let se jela tradiční "Agropa" bez Agropy. Soutěž po odchodu titulárního sponzora dostala prostý název Rally Pačejov, nijak ji to však nepoznamenalo. Vše klapalo jako na drátkách a místy to vypadalo, že průběh soutěže je až ospalý a nudný. Jezdci se nicméně sportovně vyžili dostatečně, zvláště v některých kategoriích byly sváděny vyrovnané bitvy na ostří nože. Prvenství s přehledem obhájila dvojice Jan Dohnal - Michal Ernst na voze kategorie WRC.

Rally Pačejov HA - Káňa napodobil Dohnala a také obhájil prvenství
Silná historická auta zůstávají letos většinou v garážích, na Rally Pačejov se však znovu objevila nejen Tučkova wankelová mazda, ale také loňský vítězný červenobílý Ford Sierra RS Cosworth. Ten patří Jiřímu Káňovi, jenž splnil svou roli favorita a jednodenní soutěž vyhrál, domažlický matador mu kryl záda z druhé příčky.

ERC: Rally Rzeszow
TER: Ralli Vinho da Madeira
MSR: Rally Lubeník
Tradiční porce reportů z evropských a národních soutěží.

Neste Oil Rally Finland 2017 - Finové si podmanili domácí Grand Prix
Z vítězství se radoval Esapekka Lappi na voze Toyota Yaris WRC. Po odstoupení Latvaly a chybě Suninena narušil finskou hegemonii Velšan Elfyn Evans.

Eifel Rallye Festival 2017
Největší mobilní muzeum soutěžních vozů nabídlo opět pestrou paletu exponátů z šedesátileté historie rallysportu. Osvědčený formát festivalu se nezměnil ani s novými pořadateli a sponzory. Navzdory absenci Waltera Röhrla nechyběly jezdecké ikony v čele Hannu Mikkolou nebo úřadujícím vicemistrem světa Thierrym Neuvillem. Fajnšmekry nadchly neznámé prototypy značky Toyota i originální vítězný Escort RS 1600 z Rally Safari 1972.

World RX - Kanada
Rallykrosové sezoně dále kraluje Johan Kristoffersson a Volkswagen.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Vychází časopis Rally 5/2013

19.06.2013 22:22

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází časopis Rally 10/2018

Vychází časopis Rally 10/2018

19.12.2018 09:50

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází časopis Rally 1/2014

Vychází časopis Rally 1/2014

19.02.2014 14:51

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází časopis Rally 10/2017

Vychází časopis Rally 10/2017

13.12.2017 20:04

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází letošní poslední časopis Rally

Vychází letošní poslední časopis Rally

18.12.2013 08:16

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází časopis Rally 8/2016

Vychází časopis Rally 8/2016

27.09.2016 07:53

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Časopis Rally 4/2010 na stáncích

12.05.2010 22:58

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Vychází časopis Rally 06/2010

21.07.2010 18:47

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Časopis Rally 2/2012 na stáncích

22.03.2012 06:43

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Vychází časopis Rally 2/2013

20.03.2013 09:00

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/TRIBUTO GRUPO B

/ Další video...