English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

APRC v Japonsku: vyhrál jezdec ŠKODA Gaurav Gill – ŠKODA získala titul v hodnocení značek

Zařazeno : Gill

Škoda Motorsport, 18.09.2017 18:33
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 3049x


Na japonské Rally Hokkaido, předposledním podniku letošní sezóny FIA Asijsko-pacifického šampionátu (APRC), jezdec týmu MRF ŠKODA Gaurav Gill se spolujezdcem Stéphanem Prévotem (IND/B) jednoznačně zvítězili. Dostali se do vedení na druhé rychlostní zkoušce a udrželi ho až do cíle.
APRC v Japonsku: vyhrál jezdec ŠKODA Gaurav Gill – ŠKODA získala titul v hodnocení značek
APRC v Japonsku: vyhrál jezdec ŠKODA Gaurav Gill – ŠKODA získala titul v hodnocení značek

Jejich týmoví kolegové, talentované norské hvězdy Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermoen (N/N), měli smůlu. Po postupném defektu ve třetí rychlostní zkoušce sjeli do příkopu a museli ze soutěže až do konce prvního dne odstoupit. Druhý den se vrátili zpět a byli celkově nejrychlejší, což jim přineslo důležité body do celého šampionátu. Úřadující šampión Gaurav Gill převzal od svého týmového kolegy Veibyho vedení v hodnocení jezdců a ŠKODA s předstihem zvítězila v letošní sezóně FIA APRC v šampionátu značek. O vítězi FIA Asijsko-pacifického šampionátu se rozhodne pouze mezi jezdci týmu MRF ŠKODA během Indické rally (24. až 26. listopadu 2017.)

Časté přeháňky ještě znásobily náročnost šotolinových rychlostních zkoušek na severu japonského ostrova Hokkaidó, kde se jelo čtvrté kolo FIA Asijsko-pacifického šampionátu (APRC). Na nejkratší rychlostní zkoušce celého šampionátu, pouhých 0,96 kilometru měřící „Sammy Satsunai“ v blízkosti servisní zóny, byl nejrychlejší O. C. Veiby, následovaný týmovým kolegou a úřadujícím šampiónem APRC Gauravem Gillem.

Na první rychlostní zkoušce druhého dne zajel nejrychlejší čas Gill a každý očekával pokračování vzrušující bitvy mezi Gillem a Veibym i v Japonsku. Ale na 29. kilometru třetí rychlostní zkoušky se situace obrátila proti norskému mladíkovi. Po velkém skoku došlo ke zlomení tlumiče a následně k postupnému defektu. Veiby vyjel z tratě, bohužel zajel do příkopu a musel odstoupit. Od tohoto okamžiku měl Gaurav Gill vše pod kontrolou a během dne zajel na všech rychlostních zkouškách nejrychlejší časy, čímž se dostal do komfortního vedení. „Pro nás i pro tým MFR ŠKODA byl dnešek skvělým dnem. Zvolili jsme ideální pneumatiky a vyplatilo se nám také dobré nastavení vozu. Podmínky byly opravdu náročné. Přestože se na rychlostních zkouškách vyskytovaly často kameny a balvany, rychlostní průměr překračoval 125 kilometrů za hodinu,“ shrnul v cíli indický jezdec ŠKODA.

Mladý jezdec ŠKODA Ole Christian Veiby se mohl v neděli do soutěže vrátit a podařilo se mu vyhrát celou druhou etapu, což mu přineslo důležité body do šampionátu. „I když se nám po tomto víkendu vzdálil náš cíl se ziskem titulu, nikdy se nevzdáme a budeme bojovat až do protnutí cílové pásky v Indické rally,“ sliboval. Úřadující šampión APRC Gaurav Gill je nyní na nejlepší cestě k tomu, aby během nadcházející Indické rally (24. až 26. listopadu 2017) vybojoval po letech 2013 a 2016 svůj třetí jezdecký titul v šampionátu APRC. „Opět musím poděkovat týmu MRF ŠKODA za to, že mi připravil tak rychlý a spolehlivý vůz. Těším se na svoji domácí soutěž v Indii, kde budu chtít získat jezdecký titul,“ řekl nadšený Gaurav Gill po dojetí do cíle v Obihiru.

„FIA Asijsko-pacifický šampionát má pro značku ŠKODA velký význam, protože se jede na důležitých rozvíjejících se trzích, jako je Indie nebo Čína. Jsem šťastný, že mohu gratulovat týmu MRF ŠKODA k zisku titulu v žebříčku značek FIA APRC. Od roku 2012 každý z vítězů tohoto šampionátu řídil vůz ŠKODA. A tento rok se o jezdeckém titulu rozhodne opět mezi jezdci týmu MRF ŠKODA,“ řekl šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Celkové výsledky japonské Rally Hokkaido, 4. soutěže šampionátu FIA Asia-Pacific Championship (APRC) 2017
1. Gill/Prévot (IND/B), ŠKODA FABIA R5, 1:53.21,8 h
2. Blomberg/Andersson (S/S), Mitsubishi Mirage AP4, +11:41,4 min
3. Imai/Farmer (J/NZL), Subaru Impreza WRX STi, +14:43,6 min
4. Takahashi/Nakamura (J/J), Subaru Impreza WRX STi, +15:04,2 min
5. Aoki/Ikeda (J/J), Mitsubishi Lancer Evo IX, +16:02,8 min

Číslo dne: 0,96
S délkou 0,96 kilometru je speciální zkouška „Sammy Satsunai“ japonské Rally Hokkaido nejkratší zkouškou v celém FIA Asijsko-pacifickém šampionátu 2017.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Austrálie - Druhá výhra Fordu v letošní sezóně [+VIDEO z ...

/ Další video...