English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

ŠKODA do Španělské RallyRACC Catalunya nasadí českého šampióna Kopeckého a nováčka Nordgrena

Zařazeno : MS1711, Kopecký, Nordgren

Škoda Motorsport, 02.10.2017 13:30
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3745x


ŠKODA Motorsport se nadcházející RallyRACC Catalunya – Španělské rally (5. 10.–8. 10. 2017) zúčastní s dvojicí vozů ŠKODA FABIA R5, které bude řídit mistr České republiky Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem a 20letý Juuso Nordgren z Norska se spolujezdcem Tapiem Suominenem.
ŠKODA do Španělské RallyRACC Catalunya nasadí českého šampióna Kopeckého a nováčka Nordgrena
ŠKODA do Španělské RallyRACC Catalunya nasadí českého šampióna Kopeckého a nováčka Nordgrena

Cílem Jana Kopeckého je obhajoba loňského prvenství ve Španělské rally kategorie WRC 2, finský juniorský šampión z roku 2015 Nordgren bude prvním mladým jezdcem, jehož bude tým ŠKODA Motorsport testovat jako možného kandidáta na post továrního pilota pro rok 2018.

„Rok 2017 byl nejúspěšnější v historii týmu ŠDODA Motorsport. Tovární jezdci Pontus Tidemand a Jonas Andersson s předstihem vybojovali titul v kategorii WRC 2 a tým ŠKODA Motorsport zvítězil v mistrovství světa WRC 2 i v hodnocení týmů. ŠKODA také vybojovala jedno kolo před cílem titul mezi výrobci v rámci FIA Asijsko-pacifického šampionátu. O jezdeckém titulu se zde rozhodne mezi dvěma jezdci týmu MRF ŠKODA během nadcházející Indické rally. Nyní jsme ve fázi hledání nových mladých talentovaných jezdců, kteří by doplnili náš tým v roce 2018. Potom, co jsme připravili dva mistry světa v kategorii WRC 2, jsem si jistý, že máme co nabídnout,“ vysvětluje šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Na španělské RallyRACC Catalunya bude součástí továrního týmu ŠKODA juniorský finský šampión z roku 2015 Juuso Nordgren se spolujezdcem Tapiem Suominenem, které doplní posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ). „Potom, co jsme intenzivně sledovali mladé talentované jezdce a vytvořili si seznam kandidátů, je Juuso prvním mladým pilotem, kterého vyzkoušíme. Na následující Britské rally nasadíme norskou posádku Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen, které doplní šampión kategorie WRC 2 Pontus Tidemand a Jonas Andersson ze Švédska a také Juuso Nordgren,“ dodává Michal Hrabánek.

Mladá norská posádka Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen má s vozem ŠKODA FABIA R5 stále šanci vyhrát FIA Asijsko-pacifický šampionát. Svůj potenciál tato dvojice demonstrovala také v mistrovství světa kategorie WRC 2, a to konkrétně vítězstvím na Polské rally a druhým místem na Italské rally na Sardinii.

Během španělské RallyRACC Catalunya se bude pozornost ubírat na Juuso Nordgrena, jemuž bude v rámci týmu ŠKODA Motorsport jako měřítko sloužit týmový kolega Jan Kopecký. V roce 2015 dojel Jan Kopecký na Španělské rally na druhém místě za svým týmovým kolegou Tidemandem. V minulém roce letošního mistra kategorie WRC 2 překonal a ve své kategorii vyhrál. Španělský podnik mistrovství světa má na jezdce připraveny speciální nároky, protože se jako jediná soutěž v kalendáři jede na různých typech povrchů. První páteční etapa se odehraje na šotolinových cestách s několika asfaltovými úseky. V sobotu a v neděli bude většina rychlostních zkoušek probíhat na asfaltu. Celkem týmy absolvují na čas 312 kilometrů rozdělených do 19 rychlostních zkoušek. Vítěz dojede do cíle poslední rychlostní zkoušky ve městě Salou jižně od katalánského hlavního města Barcelony v neděli ve 14 hodin.

Věděli jste, že...
...španělská RallyRACC Catalunya se poprvé jela již v roce 1957, součástí mistrovství Evropy (ERC) se stala v roce 1975 a do mistrovství světa (WRC) byla zařazena v roce 1991?
...španělská RallyRACC Catalunya je jediným podnikem mistrovství světa, který se jede na různých typech povrchů, a podvozek automobilů se proto po páteční etapě přenastavuje?
…týmy kategorie WRC 2 mohou během španělské RallyRACC Catalunya použít maximálně 10 pneumatik určených na šotolinu, 24 na asfalt a další čtyři pneumatiky na shakedown?
...servisní zóna je na španělské RallyRACC Catalunya umístěna v parku PortAventura World Theme Park, v němž se nachází spektakulární horská dráha Dragon Khan s osmi loopingy a nejvyšší rychlostí přesahující 110 km/h?

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Posádka Škody Motorsport na ME v Řecku

Posádka Škody Motorsport na ME v Řecku

29.05.2018 20:28

Článek Honza Froněk, WRC

Shake ve Španělsku pro Ogiera

Shake ve Španělsku pro Ogiera

05.10.2017 13:07

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...