English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Desáté vítězství pro značku ŠKODA ve WRC 2

Zařazeno : MS1712, Tidemand

Škoda Motorsport, 30.10.2017 18:03
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3982x


Tým ŠKODA Motorsport mohl na stupních vítězů předposledního podniku letošní sezóny Britské rally ve Walesu oslavovat. Nově korunovaný šampión kategorie WRC 2 Pontus Tidemand a Jonas Andersson (S/S) si s vozem ŠKODA FABIA R5 zajistili páté vítězství v letošní sezóně.
Desáté vítězství pro značku ŠKODA ve WRC 2
Desáté vítězství pro značku ŠKODA ve WRC 2

Švédský pilot je s osmi vítězstvími aktuálně nejúspěšnějším jezdcem kategorie WRC 2. Posádka Juuso Nordgren/Tapio Suominen z Finska dojela svoji první Britskou rally ve Walesu na přesvědčivém pátém místě. Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermoen (N/N) po nehodě v první etapě získávali ve zbytku rally s opraveným vozem ŠKODA FABIA R5 na náročných šotolinových tratích cenné zkušenosti. Tidemandovo vítězství ve Walesu bylo letošním desátým triumfem značky ŠKODA v kategorii WRC 2.

Po brzkém sobotním budíčku na posádky a další členy týmu čekal skutečný 17hodinový maraton na cestách. 142 kilometrů bylo rozdělených do devíti rychlostních zkoušek, z nichž se sedm jelo bez jakéhokoliv servisu mezi nimi. Poslední dvě zkoušky se navíc konaly za tmy, což byla pro piloty i jejich spolujezdce skutečná výzva! Po slunečné první etapě změnily občasné deště povrch v lesních úsecích na bláto.

Během druhé ranní zkoušky zahájil úřadující šampión WRC 2 Tidemand svoji sérii čtyř po sobě jdoucích nejrychlejší časů, díky nimž posílil své vedení. ŠKODA FABIA R5 mladého Nora O. C. Veibyho byla po výletu mimo trať v první etapě opravena, nicméně defekt na zkoušce číslo devět znamenal další ztrátu více než dvě minuty. Norovým úkolem proto bylo získávat na zbytku náročných šotolinových tratí ve Walesu maximum zkušeností.

Týmový kolega Juuso Nordgren bojoval na své první Britské rally ve Walesu za udržení se na sedmé pozici. Po servisní zastávce v Deeside se posádka vydala na dvě poslední sobotní zkoušky, které se jely za tmy. Hustá mlha navíc značně zhoršovala viditelnost ve velšských lesích. Silné větry přesouvaly mlhu z místa na místo, takže se podmínky měnily téměř po každém voze. Šampióni kategorie WRC 2 Pontus Tidemand a Jonas Andersson byli v těchto náročných podmínkách nepřekonatelní a na své soupeře zde najeli více než půl minuty. Po druhé večerní rychlostní zkoušce tak zvýšili své vedení v kategorii WRC 2 na 1 minutu a 43 sekund. Stejně jako na španělské RallyRACC Catalunya byla mladá finská posádka Juuso Nordgren/Tapio Suominen za tmy rychlá a posunula se na šestou pozici. Jejich týmový kolega O. C. Veiby k noční jízdě dodal: „Bylo to neuvěřitelné, bylo to, jako kdybych jel proti bílé zdi. Skoro jsem nedohlédl na konec kapoty mého vozu ŠKODA FABIA R5.“

Během slunečné neděle měli Pontus Tidemand a Jonas Andersson v kategorii WRC 2 vše pevně pod kontrolou, jejich páté celkové vítězství v letošní sezóně nebylo nikdy v ohrožení, vyhráli 11 z 21 rychlostních zkoušek. „Byla to pro mě neskutečná rally. Bylo skutečným potěšením řídit vůz FABIA R5 na těchto náročných šotolinových tratích. Moc děkuji týmu za to, že mi připravil tak excelentní vůz,“ řekl nadšený Tidemand na stupních vítězů v přímořském resortu Llandudno. Juuso Nordgren nakonec se svým vozem ŠKODA FABIA R5 skončil na pátém místě a byl šťastný,
že Britskou rally ve Walesu dokončil. „Byla to pro mě jednoznačně nejnáročnější rally, kterou jsem kdy jel. Užíval jsem si ale na ní dokonalý vůz, stejně jako špičkovou podporu ze strany týmu ŠKODA,“ sdělil Nordgren. Šéf ŠKODA Motorsport i celý tým oslavili desáté týmové vítězství vozu ŠKODA FABIA R5. „Pontus a Jonas na Britské rally ve Walesu byli třídou samou pro sebe. Juuso a Tapio se během své první Britské rally ve Walesu postupně zlepšovali, zatímco O. C. Veiby a Stig Rune získávali po své smůle v první etapě při cestě do cíle cenné zkušenosti,“ komentoval Hrabánek.

Celkové pořadí na Britské rally ve Walesu (WRC 2)
1. Tidemand/Andersson (S/S), ŠKODA FABIA R5, 3:07.12,2 h
2. Camilli/Veillas (F/F), Ford Fiesta R5, +1.54,4 min
3. Cave/Morgan (GB/GB), Ford Fiesta R5, +2.03,3 min
4. Bogie/Rae (GB/GB), ŠKODA FABIA R5, +2.36,1 min
5. Nordgren/Suominen (FIN/FIN), ŠKODA FABIA R5, +4.04,0 min
6. Greensmith/Parry (GB/GB), Ford Fiesta R5, +4.32,1 min

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Desáté vítězství pro značku ŠKODA ve WRC 2

Desáté vítězství pro značku ŠKODA ve WRC 2

30.10.2017 18:03

Článek Škoda Motorsport, WRC

Tidemand zakládá vlastní tým

Tidemand zakládá vlastní tým

05.12.2017 19:38

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Crash Tidemand

/ Další video...