English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Raketa z M-Sportu míří do Prahy

Zařazeno : Praha17

Karel Špaček, 06.11.2017 21:25
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 4310x


Už před pár týdny jsme odhalili, že XXIII. TipCars Pražský Rallysprint chystá znovu také klasickou rychlostní zkoušku, novinek bude ale letos mnohem více. V plánu pro sobotu 25.11.2017 je streamový přímý přenos ze všech rychlostních zkoušek, skvělé jsou i první zprávy o startovní listině.
Raketa z M-Sportu míří do Prahy
Raketa z M-Sportu míří do Prahy

Letošní světový šampionát v rally umožnil automobilkám nasadit zcela nové špičkové vozy, které jsou už na první pohled oproti starším modelům rychlejší a ´akčnější´. Nová technika přilákala k tratím spoustu diváků a sezóna byla jedna z nejzajímavějších v novodobé historii. Poprvé po 36 letech se navíc stal mistrem světa pilot vozu značky Ford. Konkrétně šlo o nový model Fordu Fiesta WRC, který ale fanoušci dosud mohli vidět v akci mimo soutěží světového šampionátu jen opravdu výjimečně.

Na TipCars Pražském Rallysprintu 2017 se ale diváci dočkají! Zatím sice neprozradíme, kdo bude kroutit volantem tohoto špičkového nástroje, můžeme ale prozradit, že půjde o špičkového jezdce, který navíc v současnosti jede na vítězné vlně. Fiesta modelu 2017 bude jedním z osmi vozů WRC, které by se měly na startu objevit, ještě více posádek by se mělo na startu objevit s technikou populární kategorie R5. Složení startovní listiny se stále ještě zpřesňuje, už teď je ale zaplněna mnoha domácími i zahraničními jezdci a je jasné, že kandidátů vítězství bude opravdu hodně.

Zkrátka letos nepřijdou ani fanoušci rallysportu, kteří nemají možnost zúčastnit se závodu přímo na místě. Mohou totiž XXIII. TipCars Pražský Rallysprint sledovat pomocí streamového přímého přenosu (ze všech rychlostních zkoušek) na stránkách www.prazskyrallysprint.cz . Nebude zcela zadarmo, přístupové kódy pro celodenní vysílání budou moci diváci získat za 75 Kč (včetně DPH). „Přenos bude připravovat tým skutečně špičkových profesionálů, a jejich práce samozřejmě není zadarmo,“ vysvětluje ředitel soutěže Petr Mihule a navazuje: „Věřím, že to fanoušci pochopí a já naopak už teď vím, že se jim za přijatelnou částku otevře možnost sledovat velice kvalitní sportovní klání pro velkou část dne. Kromě komentovaného přenosu přímo z trati máme v plánu přizvat do přenosu i odborníky, kteří diváky seznámí i se zákulisím rallysportu. Určitě nás nečeká nudná sobota.“ Zopakujme ještě jednou, že XXIII. TipCars Pražský Rallysprint se bude konat 25.11.2017 s tím, že v ranních hodinách čeká závodníky rychlostní zkouška Subaru Točná, od půl jedenácté se jich dočkají i fanoušci v okolí strahovského stadiónu. Další nové informace se stále objevují na stránkách www.prazskyrallysprint.cz, kde je možné se již teď registrovat pro sledování přímého přenosu.  

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Raketa z M-Sportu míří do Prahy

Raketa z M-Sportu míří do Prahy

06.11.2017 21:25

Článek Karel Špaček, Česká rally

V Praze se setká silná konkurence

V Praze se setká silná konkurence

20.11.2017 17:15

Článek Karel Špaček, Česká rally

Velká česko-slovenská bitva o Prahu?

Velká česko-slovenská bitva o Prahu?

23.11.2017 13:28

Článek Karel Špaček, Česká rally

Fiesta WRC 2017 úřadovala v Praze

Fiesta WRC 2017 úřadovala v Praze

25.11.2017 17:41

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Kalle Rovaperä skončil v Argentině v kotrmelcích [2xVIDEO]

/ Další video...