English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

V Praze se setká silná konkurence

Zařazeno : Praha17

Karel Špaček, 20.11.2017 17:15
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2513x


Seznam přihlášených na XXIII. TipCars Pražský Rallysprint je nabitý známými jmény, figuruje v něm osm vozů WRC a v součtu dokonce patnáct vozů kategorií R5 a S2000. Celé klání bude možné v sobotu 25.11.2017 sledovat také streamovým přímým přenosem na webových stránkách www.prazskyrallysprint.cz 
V Praze se setká silná konkurence
V Praze se setká silná konkurence

XXIII. TipCars Pražský Rallysprint začne v sobotu 25.11. první rychlostní zkouškou o půl deváté ráno a už tato vložka otevře také streamový přímý přenos, který se bude vysílat z celého klání na stránkách www.prazskyrallysprint.cz Bude jej možné po registraci za malý poplatek sledovat z celé republiky i ze zahraničí a kromě záběrů z tratě se také ve studiu odehraje hned několik rozhovorů se zajímavými osobnosti české soutěžácké scény.  

Startovní listina je letos opravdu nabitá. S vozy WRC několika generací se předvedou předloňský vítěz Jaroslav Melichárek, Karel Trněný i Jan Dohnal, ale po několikaleté pauze znovu také Josef Peták a premiérové i mladý slovenský jezdec Martin Koči, který loni v Praze obsadil druhou příčku. Zatímco „wéercéčka“ jsou určená pro světový šampionát a u nás jsou spíše vzácností, vozy kategorií R5 a S2000 už mnoho sezón náš šampionát ovládají a středoevropští jezdci je dokážou bravurně vodit pro tratích rychlostních zkoušek. Hned tři naši jezdci se s nimi předvedou bezprostředně po svém návratu z Portugalska, kde úspěšně bojovali o přední příčky v letošní FIA European Rally Trophy. Nejlépe se dařilo Vojtěchu Štajfovi, který se stal vicemistrem tohoto šampionátu, s malým odstupem za ním se umístili také Antonín Tlusťák a Ondřej Bisaha. Skvěle si s „R-pětkou“ umí poradit úřadující mistr Slovenska Pavel Valoušek, ale také vítěz českého Poháru 2+ i nedávného Setkání mistrů Martin Vlček. Z Polska přijede tamní loňský šampión Grzegorz Grzyb, ze Slovenska mj. nestor tamní rallyscény Igor Drotár.  
 
Vozů kategorií WRC, R5 a S2000 bude na startu zkrátka tolik, že tu ani zdaleka nezvládneme vyjmenovat všechny jejich piloty. Alespoň zmínku si totiž určitě zaslouží též start nejrychlejšího českého pilota s vozem Subaru, Václava Kopáčka, se stejným vozem pojede i jediná žena za volantem Sandra Pokorná. Přehlédnout určitě nepůjde ani přítomnost tří vozů Porsche 997 GT3 v čele s rychlíkem Petrem Nešetřilem či nádherné historické vozy Mazda RX7 (voděný Marcelem Tučkem), Mercedes Benz 190E 2.3-16 (za volantem s Petrem Hustým) či BMW M3 (s Lubomírem Tenklem). Výčet závodníků je skutečně velmi pestrý a na Točné i Strahově (a také na streamu) jistě bude nač se v sobotu dívat!

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Raketa z M-Sportu míří do Prahy

Raketa z M-Sportu míří do Prahy

06.11.2017 21:25

Článek Karel Špaček, Česká rally

V Praze se setká silná konkurence

V Praze se setká silná konkurence

20.11.2017 17:15

Článek Karel Špaček, Česká rally

Velká česko-slovenská bitva o Prahu?

Velká česko-slovenská bitva o Prahu?

23.11.2017 13:28

Článek Karel Špaček, Česká rally

Fiesta WRC 2017 úřadovala v Praze

Fiesta WRC 2017 úřadovala v Praze

25.11.2017 17:41

Článek Honza Froněk, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Hyundai testuje v Polsku [VIDEO]

/ Další video...