English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

V motoristické anketě Zlatý volant poprvé rozhodne veřejnost

Zařazeno : zlatyvolant

Hugo Trkal, 11.12.2017 19:41
Tisknout článek
Kategorie : Ostatní; zobrazeno : 4053x


Tradiční motoristická anketa Zlatý volant vstupuje do páté dekády své existence ve zcela novém kabátě. Noblesní prostředí pražského Žofína vystřídá pro 41. ročník Zlatého volantu Kongresový sál PVA Expo v pražských Letňanech proměněný na závodní depo.
V motoristické anketě Zlatý volant poprvé rozhodne veřejnost
V motoristické anketě Zlatý volant poprvé rozhodne veřejnost

Objeví se zcela nové kategorie a poprvé v historii ankety se do hlasování zapojí i široká veřejnost. „Názor motoristických novinářů a odborné veřejnosti pro nás samozřejmě zůstává stále klíčový. Dokonce jsme navýšili počet porotců z deseti na dvacet. Zároveň ale chceme jít s dobou a zapojit více do ankety i širokou veřejnosti,“ vysvětluje Josef Zajíček z pořádající agentury Pozitif. Slavnostní vyhlášení ankety Zlatý volant, Zlatá řídítka a Zlaté oko proběhne 22. února 2018.

Hlasování veřejnosti bude probíhat na internetu a lidé se budou moci zapojit do ankety v nových kategoriích Sportovní automobil roku, Motoristická událost roku a Počin v oblasti e-mobility a autonomního řízení. Zlatým volantem budou oceněni nejlepší jezdci také v tradičních kategoriích, kterými jsou závody na okruzích, závody do vrchu, autokros a rallyecross, rally nebo motokáry. Zůstává také Cena Elišky Junkové pro nejlepší ženu závodnici. Poslední kategorií je Osobnost světového motorsportu, kterou loni převzal finský pilot F1 Mikka Hakkinen. „I na letošní vyhlášení přijedou hvězdy světového motorsportu. V množném čísle mluvím záměrně, protože očekáváme tři opravdu velká jména. Usilujeme o návštěvu Davida Coultharda, Micka Doohena a Hanse Joachima Stucka. Jakmile budeme mít tyto legendy potvrzeny, všichni se to dozví,“ vysvětluje ředitel pořádající agentury Pozitif Martin Tománek.

Razantní změnou oproti předchozím ročníkům projde scéna celého ceremoniálu. Reprezentativní prostor Žofína vystřídá kongresový sál prostoru PVA v pražských Letňanech, který bude stylizovaný jako závodní depo, navíc za fyzické přítomnosti skutečných závodních speciálů. Tématem galavečera nebudou jen rychlá auta a jejich řidiči. Udílet se budou také Zlatá řídítka, trofej pro vítěze 12. ročníku ankety změřené na motocyklový sport. Ještě o rok starší je anketa Zlaté oko, která odmění nejlepší motoristický snímek roku 2017.

V loňském ročníku Zlatého volantu zvítězili Adam Lacko (okruhy), Vladimír Vitver (závody do vrchu), Jan Kopecký (rally), Václav Fejfar (rallyekros a autokros) a Adam Kout (motokáry). Cenu Elišky Junkové pro nejlepší závodnici dostala Gabriela Jílková.

Zlatá řídítka za výkony na motorkách získal Jakub Kornfeil. „Uvidíme, co s výsledky udělá zdvojnásobení počtu členů poroty, která navíc nově nebude složená pouze ze sportovních novinářů, ale budou v ní i zástupci odborné motoristické veřejnost,“ říká Martin Tománek. Stejně jako u předchozích ročníků bude sestřih z galavečera vysílat Česká televize. Akce je přístupná veřejnosti a vstupenky na ni lze zakoupit v prodejní síti Ticketpro. „Srdečně zvu všechny fanoušky motorsportu na galavečer. Uvidí úplně jiný Zlatý volant, než jaký si pamatují,“ uzavírá Josef Zajíček.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/WRC Rally Germany 2011 Sebastien Ogier mistake hit a fence

/ Další video...