Zařazeno : Dakar18

Honza Froněk, 11.01.2018 15:50
Tisknout článek
Kategorie : Dakar; zobrazeno : 11131x

Včerejší etapa opět dala nejen českým účastníkům pořádně zabrat. Macík zapadnul v písku a trápila ho i technika a problémům se nevyhnul ani Prokop. Přesto drží své pozice v top 10, respektive čtvrté místo v případě pilota LIAZu. Včera na Dakaru skončil i Loeb.
Dakar 2018: 6.etapa [AKTUALIZUJEME]

ETAPA 6 - AREQUIPA / LA PAZ 11.1.2018
Celková délka etapy: 758 km
Přejezd: 445 km
Rychlostní zkouška: 313 km
V této etapě Dakar opustí Peru a pouště tak vystřídají hory. Závodníci zde mohou šlápnout na plyn a nabrat vyšší rychlost. Jen sotva si tak stihnou prohlédnout mnoho krásných jezer podél trasy. Druhá rychlostní zkouška bude startovat na břehu jezera Titicaca. Posádky se při průjezdu bolívijským Altiplano budou muset přizpůsobit nadmořské výšce nad 2 500 m. K jejich aklimatizování by měl pomoci následující den volna v La Paz.

MOTO
14:40 - První část speciálu stoupající do 4700 metrů nad mořem byla pro motorky zrušena.

22:00 - Dnešní zkrácená etapa se stala kořistí Mea o 30 vteřin před Benavidesem a Pricem. Quintanilla nechal na trati 2min, Walkner 3min. Van Baveren nechal na trati přes 3min a přišel o průběžné vedení. Novým lídrem je Benavides, třetí Walkner. Rozdíly v top 3 jsou ale minimální. Svitko dnes ztratil 4min a posunul se zpět do top 10.

22:40 - Engel dojel s mankem 10min, což stačilo na 30. místo. Brabec skončil 43. (+19min), Pabiška 51. (+23min).

QUAD
22:40 - I čtyřlkolky dnes měly zkrácenou trať a nejrychleji si s ní poradil Gonzales o 2min před Copettim. Casale ztratil 3min a stále si bez problémů drží vedení. Macháček dnes dojel 14. (+11min), Tůma 20. (+22min).

AUTA
15:50 - Sainz v úvodu ve vedení. V minutě i Peterhansel, Hirvonen, Al-Attiyah, De Villiers. Prokop s mankem lehce přes minutu.

16:20 - Sainz v čele i na WP2, Peterhansel necelé 2min za ním. Prokop se ztrátou necelých 4min.

22:00 - Sainz na čele i ve druhé polovině testu. Týmový kolega Peterhansel 3min za ním, stejně ztrácí i Al-Attiyah. Prokop jede s mankem 9min. Vaculík za polovinou ztrácí 22min, Ouředníček 19min.

23:00 - Sainz vyhrává svou první letošní etapu o 4min před týmovým kolegou Peterhanselem. Al-Attiyah i De Villiers v cíli s mankem 5min.

23:25 - Prokop v cíli na 9. místě s mankem 12min. Celkově se posouvá o dvě příčky výše na sedmé místo.