English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Rallye Šumava Klatovy: Jan Kopecký s vozem ŠKODA vyhrál, týmový kolega Juuso Nordgren třetí

Zařazeno : MMCR1802, Kopecký

Škoda Motorsport, 21.04.2018 22:32
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 2344x


Po svém vítězství v kategorii WRC 2 na Francouzské rally na Korsice Jan Kopecký a Pavel Dresler (CZ/CZ) opět ukázali, že jsou na asfaltu neporazitelní. Tentokrát posádka vyhrála v domácí Rallye Šumava Klatovy, která je druhým kolem letošní sezóny mistrovství České republiky (MČR).
Rallye Šumava Klatovy: Jan Kopecký s vozem ŠKODA vyhrál, týmový kolega Juuso Nordgren třetí
Rallye Šumava Klatovy: Jan Kopecký s vozem ŠKODA vyhrál, týmový kolega Juuso Nordgren třetí

Úřadující mistři republiky od svého debutu s vozem ŠKODA FABIA R5 právě na Rallye Šumava Klatovy v dubnu 2015 nebyli v žádném podniku mistrovství České republiky poraženi, to znamená 18 vítězství v řadě. Jejich mladí týmoví kolegové Juuso Nordgren a Tapio Suominen (FIN/FIN) ukázali během své druhé rally na asfaltu neustále zlepšující se úroveň svých výkonů, když skončili na stupních vítězů, konkrétně na třetím místě.

Fanoušci očekávali vzrušující souboj mezi jezdcem ŠKODA Janem Kopeckým a pilotem Fordu Alexejem Lukyanukem z Ruska. Již v letech 2016 a 2017 na Barum Czech Rally Zlín byli tito jezdci velkými soupeři a vedli spolu strhující a těsné souboje až do cíle. V obou případech vyhrál mistr České republiky Jan Kopecký. Na letošní Rallye Šumava Klatovy se ale Jan Kopecký ujal jasného vedení rovnou od startu. Od první rychlostní zkoušky vyhrál v první etapě všechny ostatní, jeho soupeři nedostali šanci jej ohrozit.

Také v sobotu Kopecký rychlou a bezchybnou jízdou kontroloval své dominantní vedení s náskokem 53 sekund na jezdce Fordu Alexeje Lukyanuka. „Je opravdovým potěšením řídit tak dokonalý vůz, jakým je ŠKODA FABIA R5. Opravdu jsem si užil vynikající atmosféru v okolí Klatov,“ komentoval svůj výsledek nadšený Jan Kopecký na stupních vítězů. Od svého prvního společného nasazení v dubnu 2015 na Rallye Šumava Klatovy vyhrála dvojice ŠKODA FABIA R5 a úřadující mistři České republiky Jan Kopecký/Pavel Dresler všech 18 soutěží v řadě.

Mladá posádka týmu ŠKODA Juuso Nordgren/Tapio Suominen byla po prvních dvou rychlostních zkouškách na celkově desáté pozici. „Tratě byly pekelně rychlé, musel jsem často brzdit z maximální rychlosti a přitom hledat optimální brzdné body před ostrými zatáčkami,“ komentoval své účinkování Nordgren. Během své druhé rally na asfaltu ukázal mladý Fin jednoznačně stoupající křivku své výkonnosti. Večer prvního dne se tato tovární posádka týmu ŠKODA posunula na pátou pozici těsně za mladého českého jezdce Filipa Mareše. Již během první nedělní rychlostní zkoušky, i přes defekt na konci měřeného úseku, zaznamenal Nordgren nejrychlejší čas, který jej vynesl na čtvrtou pozici. Zásluhou několika rychlých časů na zbývajících rychlostních zkouškách si udržel svoji pozici, a když jezdec Fordu Václav Pech na předposlední RZ vyjel z trati, posunul se
Nordgren na pódiové třetí místo.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek prohlásil: „Jan zůstává na asfaltu neporažen, Juuso zaznamenal významné zlepšení a excelentní časy. Svým třetím místem splnil naše očekávání.“

Celkové výsledky Rallye Šumava Klatovy (MČR)
1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 1:24.24,7 h
2. Lukyanuk/Arnautov (RUS/RUS), Ford Fiesta R5, +53,3 s
3. Nordgren/Suominen (FIN/FIN), ŠKODA FABIA R5, +1.42,4 min
4. Mareš/Hloušek (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +2.01,4 min
5. Kopáček/Rendlová (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +2.43,7 min

Číslo dne: 18
Od svého debutu v dubnu 2015 na Rallye Šumava Klatovy zůstává Jan Kopecký s vozem ŠKODA FABIA R5 v rámci mistrovství České republiky neporažen 18krát v řadě.


/ Zpět na přehled článků

/Související články

Škoda na Šumavě s Kopeckým a Nordgrenem

Škoda na Šumavě s Kopeckým a Nordgrenem

04.04.2018 15:33

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Kopecký chce více startů v ME

07.01.2013 12:59

Článek Honza Froněk, ME

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...