English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Szejové v lepším tempu

Zařazeno : MMCR1802, Szeja

Szeja Rally Team, 23.04.2018 19:26
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 1189x


Právě skončená Rally Šumava Klatovy se opět stala opravdovým svátkem motoristického sportu a festivalem sportovních emocí. Zapříčinilo to skvělé jezdecké obsazení s několikanásobnými mistry Česka Kopeckým a Pechem či aktuálním lídrem Mistrovství Evropy Lukjaňukem.
Szejové v lepším tempu
Szejové v lepším tempu

K tomu se připočtěme krásné letní počasí, krásné tratě a hlavně davy fanoušků. Jarek a Marcin Szejové byli v tomto závodě jedinou polskou dvojicí mezi soudobými vozy. Tradičně startovali s Fordem Fiestou R5 připraveným stájí Orsák Rally Sport. Ve své třídě měli bratři z Ustroně devatenáct soupeřů, v boji o absolutní desítku se utkali také se závodníky disponujícími speciály WRC.
 
V úvodní páteční etapě zakončili reprezentanti týmu GK Forge KoWax Racing polovinu rychlostních zkoušek v první desítce. Po prvních šesti RZ zaujímali Poláci desátou pozici absolutní klasifikace. Druhou etapu v okolí Klatov zajeli bratři Szejové rozhodně lépe. Poláci začali sobotní část pátým časem na nové Janovická „rychlostce”. Szejové využili faktu, že jejich čeští rivalové tuto RZ rovněž neznali. Do posledních momentů závodu Jarek a Marcin bojovali o vylepšení svého umístění. Během snahy naplnit tento cíl zajeli několik rychlostních zkoušek s výsledky srovnatelnými s předními závodníky – kromě již zmíněného pátého místa jim patřil také šestý, sedmý i čtvrtý čas. A celkově ukončili Jarek a Marcin Szejové své snažení na osmém místě absolutně a na sedmé pozici mezi týmy bojujícími o české body. Na závěrečné rychlostní zkoušce Poláci zaútočili, zaútočili na Jana Černého a Petra Černohorského, ale zkušení Češi se nedali. V cíli oba týmy dělily tři desetiny vteřiny. V druhém kole Mistrovství ČR vybojovali Szejové celkem 16 bodů – 9 za umístění v absolutní klasifikaci a 7 za umístění v jednotlivých etapách.
 
Podle očekávání na Rallye Šumava Klatovy dominovali Jan Kopecký a Pavel Dresler (Škoda Fabia R5). Tímto způsobem tým Škody prodloužil svou fantastickou sérii domácích vítězství, triumf v Klatovech se stal již devatenáctým prvenstvím Kopeckého a Dreslera v řadě. Kopeckého neohrozil ani lídr mistrovství Evropy Alexej Lukjaňuk, navigovaný Alexejem Arnautovem (Ford Fiesta R5). Ruský tým zaujal druhé místo se ztrátou necelé jedné minuty na vítěze. Třetí místo získal 21letý Juuso Nordgren, kterému četl rozpis Tapio Suominen (Škoda Fabia R5). Finové jsou reprezentanty týmu Škoda Motorsport. Celkem se do cíle Mistrovství ČR v rally dostalo 56 z 85 přihlášných týmů.
 
Další střetnutí závodníků v českém rally šampionátu je naplánováno na víkend 20. - 21. května, kdy se uskuteční třetí závod Rallye Český Krumlov.
 
Jarek Szeja:
„Jsem rád, že jsme unikli ze všech dramatických situací v tomto těžkém závodě. Soupeřili jsme proti dobře připraveným a zkušeným závodníkům, kteří jezdí velice rychle. Lepší tempo, které jsme předvedli ve druhé etapě Šumavy, je impulsem do další intenzivní týmové práce. Celý tým Orsák Rally Sport řešil velmi rychle problémy, kterým jsme museli čelit a zlepšoval nastavení našeho auta tak, aby bylo ještě rychlejší. Na jednu stranu jsem spokojený, že jsme se vrátili mezi přední české závodníky, ale zároveň cítím mnoho sportovní frustrace. Ve druhé etapě jsme své soupeře zdárně doháněli a na poslední rychlostní zkoušce jsme ze sebe vydali absolutně vše, abychom Jana Černého pokořili. Bylo to velice těsně – chyběly nám tři desetiny vteřiny. Tak málo nás dělilo po více než 160 kilometrech závodů. Myslím, že po tomto rally máme několik důvodů ke spokojenosti, ale samozřejmě neusneme na vavřínech, a budeme se soustředit na přípravy na start v Krumlově.”
 
Marcin Szeja:
„Myslím, že toto rally pro nás bylo velkou zkouškou. Samozřejmě jsme si nemysleli, že vše půjde jako po másle, ale začátek byl opravdu těžký. Zarytě jsme mířili k cíli, i když cesta to byla dlouhá a trnitá a první úspěchy jsme zaznamenali až během druhého dne. Vypadá to, že se konečně probouzíme po dlouhé zimní pauze a vracíme se jako silní soupeři schopní konkurovat českým závodníkům, kteří  mají v tomto roce najeto o mnoho více závodních kilometrů než my.”

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Szejové proti 84 soupeřům

Szejové proti 84 soupeřům

19.04.2018 18:20

Článek Szeja Rally Team, Česká rally

Szejové v lepším tempu

Szejové v lepším tempu

23.04.2018 19:26

Článek Szeja Rally Team, Česká rally

GK Forge Roto Team před začátkem MČR 2016

GK Forge Roto Team před začátkem MČR 2016

27.04.2016 07:04

Článek GK Forge Roto Rally Team, Česká rally

GK Forge Roto Rally Team před Rally Český Krumlov

GK Forge Roto Rally Team před Rally Český Krumlov

26.05.2016 18:54

Článek GK Forge Roto Rally Team, Česká rally

Bratři Szejové před Bohemií

Bratři Szejové před Bohemií

28.06.2018 17:38

Článek Szeja Rally Team, Česká rally

První body bratří Szejů

První body bratří Szejů

26.03.2018 15:42

Článek GK Forge, Česká rally

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Valaška - Crash Szeja se Subaru a Horák s Peugeotem [VIDEO]

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Rally Monte Carlo 2019

WRC - Mistrovství světa, Froněk Honza
Rally Monte Carlo 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Monte Carlo 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Monte Carlo 2019 - WRC - Mistrovství světa

GP Ice Race Zell am See 2019

Ostatní, Froněk Honza
GP Ice Race Zell am See 2019 - OstatníGP Ice Race Zell am See 2019 - OstatníGP Ice Race Zell am See 2019 - Ostatní

Dakar 2019

Dakar, RallyRaids, Rally-Mania.cz
Dakar 2019 - Dakar, RallyRaidsDakar 2019 - Dakar, RallyRaidsDakar 2019 - Dakar, RallyRaids