English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Jan Kopecký se chce dostat do vedení mistrovství světa kategorie WRC 2

Zařazeno : MS1810, Kopecký

Škoda Motorsport, 09.08.2018 17:12
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 3880x


Pokud by na nadcházející německé ADAC Rallye Deutschland (16.–19. 8. 2018) nově korunovaní mistři České republiky Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) ve své kategorii zvítězili, posunuli by se na vedoucí pozici v průběžném hodnocení mistrovství světa (WRC 2).
Jan Kopecký se chce dostat do vedení mistrovství světa kategorie WRC 2
Jan Kopecký se chce dostat do vedení mistrovství světa kategorie WRC 2

Mohou předstihnout své týmové kolegy a aktuálně vedoucí posádku šampionátu Pontuse Tidemanda/Jonase Anderssona (S/S), kteří nemají Německou rallye zapsanou do seznamu soutěží, z nichž si připisují body, a tudíž se jí neúčastní.

Posádky jedoucí s vozy ŠKODA vyhrály sedm z osmi odjetých kol mistrovství světa 2018 kategorie WRC 2. Tovární jezdci ŠKODA – Tidemand a Kopecký – jsou aktuálně s náskokem na první a druhé pozici v kategorii WRC 2. Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek k tomu dodává: „Jsme nyní ve velmi dobré pozici, abychom v letošní sezóně obhájili jezdecké i týmové tituly v kategorii WRC 2. Z pohledu jezdeckého titulu budou mít Pontus a Jan na svém kontě do konce letošní sezóny stejný počet odjetých soutěží, a tudíž i stejnou šanci na zisk titulu.“

Předpisy kategorie WRC 2 říkají, že každý jezdec se může nominovat pouze do sedmi ze 13 vypsaných soutěží. Na konci roku se započítává šest nejlepších výsledků. Aktuálně má Pontus Tidemand za sebou čtyři soutěže (93 bodů, vítězství v Mexiku, Argentině a Portugalsku, druhé místo ve Švédsku), Jan Kopecký má o jednu soutěž méně (75 bodů, vítězství v Monte-Carlu, na Korsice a Sardinii). Na nadcházející Německé rallye Tidemand nestartuje. Deváté kolo mistrovství světa World Rally Championship 2018 bude kombinací 18 asfaltových rychlostních zkoušek, z nichž každá má svá specifika. Jan Kopecký vysvětluje: „Základem je vyvarovat se defektu. Loni jsem jel ve vedení v kategorii WRC 2 a na známé Panzerplatte ve vojenském újezdu Baumholder mě potkal defekt. Přesně to bych letos nechtěl opakovat. Nicméně Německou rallye jsem vyhrál v roce 2015, a to je zase věc, kterou bych si zopakoval rád.“ Stejně jako tomu bylo v roce 2017, také letos si Jan Kopecký zajistil titul mistra republiky již dvě soutěže před koncem sezóny 2018.

Juniorský jezdec ŠKODA Kalle Rovanperä se na svoji první čistě asfaltovou soutěž v továrním týmu ŠKODA Motorsport velmi těší. „Líbí se mi výzva, kterou pro mě má Německá rallye. Jsou na ní snad všechny druhy asfaltu. Náročné úzké silničky s mnoha vracečkami mezi vinicemi podél řeky Mosely. Nebo vysilující a rychlé cesty z rozbitého betonu na tankodromu ve vojenském újezdu Baumholder s hrubým a kluzkým povrchem, které jsou lemované betonovými bloky známými jako ,Hinkelsteins‘. Absolvoval jsem velmi náročné testy, takže se již nemohu dočkat, až zde se svým vozem ŠKODA FABIA R5 pojedu.“

Na Německou rallye je přihlášeno sedm vozů ŠKODA FABIA R5, což je v kategorii WRC 2 nejhojnější zastoupení. Mezi další špičkové posádky, které na Německé rallye pojedou s vozem ŠKODA FABIA R5, budou patřit úřadující mistři Německa Fabian Kreim/Frank Christian, jedoucí pod hlavičkou ŠKODA Auto Deutschland. Ve třídě RC 2 se s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 Německé rallye zúčastní také Ole Christian Veiby/Stig Rune Skjaermœn, kteří zde budou chtít získat více zkušeností s asfaltovými povrchy. ŠKODA bude na Německé rallye ve třídě RC 2, do níž patří kategorie WRC 2, opět nejzastoupenější značkou.

Německá rallye startuje ve čtvrtek (16. srpna) v 19:08 hodin úvodní „show-stage“ v ulicích města St. Wendel. V pátek (17. srpna) se pojede šest rychlostních zkoušek po vinicích podél řeky Mosely, na něž bude v sobotu (18. srpna) navazovat osm speciálních zkoušek, převážně ve vojenském újezdu Baumholder. Po celkem 18 měřených úsecích s celkovou délkou 325,75 km vystoupí vítěz Německé rallye na stupně vítězů v St. Wendel v neděli ve 13 hodin.

Věděli jste, že...
...pro sezónu 2018 byl přesunut start soutěže z hlavního města spolkové země Sársko, Saarbrückenu, do malého města St. Wendel, kde se pojede také úvodní „show-stage“ a proběhne i závěrečný ceremoniál?
...v roce 2002 se v rámci mistrovství světa konala pouze ADAC Rallye Deutschland, která se sloučila ze dvou předchozích soutěží  ADAC Rallye Deutschland a AvD Hunsrück Rallye ?
...měnící se podmínky a různé druhy asfaltu vyžadují nalezení odpovídajícího kompromisu z hlediska nastavení podvozku a volby pneumatik?
...z pohledu počtu vítězství je v kategorii WRC 2 s počtem 34 nejrychlejších časů jasně nejúspěšnějším jezdcem Německé rallye Jan Kopecký z týmu ŠKODA Motorsport?

/ Zpět na přehled článků

/Související články

 Škoda má „double“ v kategorii WRC 2

Škoda má „double“ v kategorii WRC 2

20.08.2018 09:34

Článek Škoda Motorsport, WRC

Turecká rally odkrývá karty

Turecká rally odkrývá karty

16.05.2018 12:28

Článek Honza Froněk, WRC

Hyundai jede z Německa s pokutou 30 tisíc EUR

Hyundai jede z Německa s pokutou 30 tisíc EUR

20.08.2018 12:45

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Vodafone Rally de Portugal 2008 - Jan Kopecký - SS1

/ Další video...