English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Mexiko letos s nebezpečným skokem a zavřenou bránou

Zařazeno : MS1903

Honza Froněk, 11.03.2019 14:34
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 2227x


Mexická rally patřila poslední roky mezi bezproblémové soutěže, které si chválili jezdci i týmy. Letos se za oceánem radoval Sébastien Ogier, ale soutěž samotná se bez problémů neobešla.
Mexiko letos s nebezpečným skokem a zavřenou bránou
Mexiko letos s nebezpečným skokem a zavřenou bránou

Soutěž v Leonu je v kalendáři MS 15 let, ale letošní ročník se úplně nepovedl. Začalo to nepovedeným umělým skokem na divácké speciálce, vyvěšenou červenou vlajkou po nehodě Esapekky Lappiho a zavřenou bránou na RZ Guanajuatito. Šéf soutěže Patrick Suberville slibuje pro příští rok změny. "Letos jsme byli trochu pod naším standardem," přiznává boss rally. "Ale už teď pracujeme na zlepšení pro příští rok. Jak soutěž pomalu roste, člověk na chvíli ztratí koncentraci a to se asi stalo. Ale příští rok se vrátíme zpět do zajetých kolejí."

Pořadatelé našli diváky, kteří zavřeli bránu na RZ Guanajuatito. Před tou musel zastavit Andreas Mikkelsen a jeho spojezdec byl nucen bránu zase otevřít. "Našli jsme lidi, kteří to udělali. Hned co se to stalo, jsme poslali na místo vrtulník. Byla to odlehlá část RZ, takže nebyl problém je lokalizovat. Byli to cizinci a víte co nám řekli? Že to byla sranda... Bohužel i takoví iditoti jsou kolem trati."

Problém způsobil hned umělý skok před cílem divácké speciály ve čtvrtek večer, kde vozy dopadaly tak nebezpečně, že RZ musela být zrušena. V sobotu zase havaroval Esapekka Lappi a jeho vůz zůstal viset na kraji cesty. Pořadatelé poslali do všech vozů červenou vlajku z bezpečnostních důvodů. Sám Lappi ale dal zelenou, navíc dva vozy místem nehody bez problémů projely. V tu chvíli měl defekt i Sébastien Ogier, který se propadl na druhé místo za Krise Meeka. Pilot Toyoty měl defekt hned na dalším testu a dost emotivně obvnil Ciroën ze špinavé taktiky, protože červená vlajka Ogierovi po defektu nakonec pomohla. Meeke se po konci soutěže svému bývalému týmu omluvil, za vším byli pořadatelé.


Zdroj: autosport.com
/ Zpět na přehled článků

/Související články

Neuville má na kontě stovku soutěží MS

Neuville má na kontě stovku soutěží MS

07.03.2019 11:12

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Test maskovného Pola R WRC ve Finsku [VIDEO]

/ Další video...