English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Kalle Rovanperä bude bojovat o vedení ve WRC 2 Pro

Zařazeno : MS1904, Rovanpera

Škoda Motorsport, 25.03.2019 14:46
Tisknout článek
Kategorie : WRC; zobrazeno : 2149x


Čtvrté dějství mistrovství světa 2019 FIA World Rally Championship, Francouzská rallye na Korsice (28. 3.–31. 3. 2019), nabídne na středomořském ostrově napínavé souboje.
Kalle Rovanperä bude bojovat o vedení ve WRC 2 Pro
Kalle Rovanperä bude bojovat o vedení ve WRC 2 Pro

S privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 se Kalle Rovanperä se spolujezdcem Jonnem Halttunenem vůbec poprvé pustí do soubojů na 14 rychlostních zkouškách Francouzské rallye, jež se jede na úzkých silnicích plných zatáček. Po dvou druhých místech na Rallye Monte-Carlo a Švédské rallye chce finská posádka zajet další dobrý výsledek v kategorii WRC 2 Pro, který by ji posunul do čela.

I přes omezené zkušenosti s čistě asfaltovými soutěžemi Kalle Rovanperä a Jonne Halttunen svoji rychlost na asfaltovém povrchu ukázali již loni. Dvojice Finů, která skončila v roce 2018 vkategorii WRC 2 na třetím místě, dojela druhá na Německé rallye a současně vyhrála Španělskou rallye kombinující asfaltový a šotolinový povrch. „Rallye na Korsice je ve srovnání s jinými asfaltovými soutěžemi unikátní. Prakticky na ní nejsou rovinky, ale jen tisíce propojených zatáček. I když jsem na tomto ostrově nikdy předtím nebyl, chci zde dosáhnout dalšího dobrého výsledku,“ řekl před soutěží odhodlaně Kalle Rovanperä.

Šéf ŠKODA Motorsport vysvětluje: „I když se oficiálně jako tovární tým na Korsice neangažujeme, nominovali jsme Kalleho jako jezdce sbírajícího body za ŠKODA Motorsport do kategorie WRC 2 Pro. Současně s tím bude sbírat body v rámci kategorie WRC 2 Pro také do hodnocení jezdců. Když se mu podaří na Korsice zajet dobrý výsledek, bude v dobré pozici k tomu, aby mohl bojovat o titul. Nicméně i tak nesmí zapomenout, že na tomto ostrově pojede poprvé. Pro vítězství zde není důležitá pouze rychlost, ale významnou roli hraje také vytrvalost.“

Ve Francii bude ŠKODA FABIA R5 nejoblíbenějším vozem kategorie R5. V tomto kole mistrovství světa bude v rámci kategorie R5 zajímavé sledovat mladého talentovaného jezdce Pierre-Louise Loubeta s jeho spolujezdcem Vincentem Landaisem. Na středomořském ostrově bude o nejvyšší příčky bojovat také ruská posádka Nikolay Gryazin/Yaroslav Fedorov, která vroce 2018 vyhrála juniorský šampionát FIA ERC U28. V letošním roce bude mít Francouzská rallye na Korsice novou podobu. Konečný výsledek přinese 14 rychlostních zkoušek s celkovou délkou 347,51 km. Nejdelší zkouška „Castagniccia“ bude měřit více než 47 kilometrů. Soutěž odstartuje ve čtvrtek 28. března v 19 hodin ve městě Porto-Vecchio na jihovýchodě ostrova. V pátek 29. března se pojede šest rychlostních zkoušek bez možnosti servisu. Až po nich bude možné navštívit servisní zónu v blízkosti letiště v Bastii. V sobotu (30. března) se v severní části ostrova odjede více než polovina z celkových měřených kilometrů soutěže. Na závěr jsou na neděli (31. března) připraveny dvě rychlostní zkoušky. Vítěz vystoupí na stupně vítězů vobci Calvi v 15 hodin.

Věděli jste, že...
...již vletech 1973 až 2008 byla rallye na Korsice francouzskou soutěží vrámci mistrovství světa, ale poté zjeho kalendáře na několik let vypadla?
...Francie je se 43 prodanými vozy nejúspěšnějším trhem pro vůz ŠKODA FABIA R5 a tento automobilje zde současně nejpopulárnějším vozem R5?
...Rallye Tour de Corse na Korsice se v letech 2011 a 2012 jela jako součást Intercontinental Rally Championship (IRC) a v letech 2013 a 2014 jako součást European Rally Championship (ERC)?
...mezi roky 2010 a 2014 se francouzské kolo mistrovství světa jelo v regionu Alsaska a následně se vrátilo zpět na Korsiku, kde je dnes jednou znejvětších legend celého šampionátu, podobně, jako je tomu u Rallye Monte-Carlo?
...nejdelší rychlostní zkouška s více než 47 kilometry bude poslední částí přibližně 90 kilometrové sekce, jež se pojede na jedné sadě pneumatik?
...ve srovnání s rokem 2018 jsou letos takřka všechny trati jiné, převzaté jsou pouze dvě rychlostní zkoušky?
...letos je nové jak místo startu (Porto-Vecchio), tak cíle (Calvi)

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Kalle Rovanperä bude bojovat o vedení ve WRC 2 Pro

Kalle Rovanperä bude bojovat o vedení ve WRC 2 Pro

25.03.2019 14:46

Článek Škoda Motorsport, WRC

Kalle Rovanperä testuje v Polsku [VIDEO]

Kalle Rovanperä testuje v Polsku [VIDEO]

09.05.2018 19:41

Video Honza Froněk, Ostatní

Mladý Rovanpera je blízko dohody s M-Sportem

Mladý Rovanpera je blízko dohody s M-Sportem

09.08.2017 15:24

Článek Honza Froněk, WRC

Kalle Rovanperä vyhrál Rally Bohemia

Kalle Rovanperä vyhrál Rally Bohemia

15.07.2019 09:01

Článek Škoda Motorsport, Česká rally

Rovanperä: Švédská rallye je pro mě nová

Rovanperä: Švédská rallye je pro mě nová

12.02.2019 15:44

Článek Škoda Motorsport, WRC

Kalle Rovanperä chce domácí soutěž vyhrát

Kalle Rovanperä chce domácí soutěž vyhrát

30.07.2019 18:56

Článek Škoda Motorsport, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Kalle Rovaperä skončil v Argentině v kotrmelcích [2xVIDEO]

/ Další video...