English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Elita tuzemské rallye zamíří do Českého Krumlova

Zařazeno : MMCR1903

Pavel Kacerovský, 05.05.2019 16:52
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 491x


Seznam přihlášených posádek do 47. ročníku Rallye Český Krumlov se v posledních hodinách před uzávěrkou sympaticky zaplňuje. Už nyní je jisté, že na jihočeských tratích podniku FIA Central Rally Trophy se ve dnech 17. a 18. května odehraje souboj těch nejlepších domácích pilotů současnosti.
Elita tuzemské rallye zamíří do Českého Krumlova
Elita tuzemské rallye zamíří do Českého Krumlova

Největším diváckým tahákem bude světová premiéra nového vozu Škoda Fabia R5 EVO, kterou představí úřadující světoví šampioni kategorie WRC 2 a vítězové posledních čtyřech ročníků českokrumlovské soutěže Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem. Pořadatelé registrují také přihlášku posádky, která na Šumavě ukončila obdivuhodnou šňůru triumfů tovární dvojice. Václav Pech, navigovaný tradičně Petrem Uhlem, bude pilotovat špičkový Ford Fiesta R5. Umístění na stupních vítězů z obou předchozích podniků Autoklub Mistrovství České republiky v rally se pokusí na náročných rychlostních zkouškách obhájit nadějný Filip Mareš. Rozpis mu bude ve Škodě Fabia R5 z týmu Romana Kresty tradičně číst Jan Hloušek.

Hegemonii speciálů s okřídleným šípem ve znaku se pokusí narušit Vojtěch Štajf se zatím jediným „českým“ Volkswagenem Polo R5 anebo jezdec u nás stále ještě exotického vozu Hyundai i20 R5 Martin Vlček. O nejvyšší příčky celkového pořadí budou bojovat také Jan Černý či Miroslav Jakeš (oba se Škodou Fabia R5), jehož mechanici v těchto dnech usilovně pracují na přípravě nové karoserie, která byla silně poškozena při velké havárii na Rallye Šumava Klatovy.

Příjemným překvapením je přihláška někdejšího mistra dvoukolek Egona Smékala, jenž do Českého Krumlova přijede s Citroënem DS3 R3T Max po čtyřleté absenci. Chybět nebudou ani další rychlíci ve vozech poháněných jednou nápravou. Jmenujme například nejrychlejšího juniora minulého ročníku rallye Matěje Kamence nebo zdatně sekundujícího René Dohnala. Černým koněm mezi českými mladíky za volanty vozů Peugeot 208 R2 může být zahraniční host, Maďar Miklós Csomós, který na obou dosud odjetých domácích závodech ovládl kategorii 2WD a několika kvalitními časy se prezentoval rovněž při loňské Barum Czech Rally Zlín.

O body do republikového seriálu pojedou na jihu Čech také historici, jejichž obliba má v posledních letech stoupající tendenci. Zatím jich jsou přihlášeny dvě desítky, mezi nimi za zmínku určitě stojí bývalý fabrikant Vladimír Berger se Škodou 130 LR, stejné soutěžní „nářadí“ bude krotit téměř domácí posádka Jan Krejča – Pavel Šárka, zkušený Petr Hejhal či Daniel Kotek, stále ještě rallyeový elév, kterého naviguje dědeček Jiří Kotek, slavný spolujezdec Svatopluka Kvaizara v 70. a 80. letech minulého století v barvách tovární stáje AZNP Škoda Mladá Boleslav. Mezi nejrychlejší historické stroje určitě bude patřit Ford Escort Cosworth Vlastimila Neumanna či BMW 2002 Ti Stanislava Budila. Vítaným návštěvníkem z daleké Francie je Stéphane Scellier s Opelem Kadett GSI, jenž vyhrál úvodní podnik MČR HA v Kopné.
Organizátoři z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a ČK motorsportu připomínají, že uzávěrka přihlášek do letošního ročníku českokrumlovské rallye je už tuto neděli 5. května ve 20 hodin! Elektronická přihláška je k dispozici online na webu soutěže.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Ken Block a jeho GYMKHANA 9 [VIDEO]

/ Další video...

/Nejnovější fotogalerie

Rally Turkey 2019

WRC - Mistrovství světa, Maschl Vladislav
Rally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světaRally Turkey 2019 - WRC - Mistrovství světa

10. South Bohemia Classic

Ostatní, Červ Jaroslav
10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní10. South Bohemia Classic - Ostatní

ČMPR rally Kroměříž 2019

Česká rally, Caga Radek
ČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rallyČMPR rally Kroměříž 2019 - Česká rally