English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Čtyřiadvacet posádek Poháru Pirelli v Krkonoších

Zařazeno : MCR0905, Pirelli

Marek Felt, 08.08.2009 08:05
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 5360x


O nadcházejícím víkendu se uskuteční v okolí Trutnova letošní pátý díl rallysprintového šampionátu a zároveň další závod Poháru Pirelli. Na startu se objeví čtyřiadvacet dvojic bojujících o celkové prvenství v Poháru Pirelli, a tak lze očekávat dramatické souboje až do cíle soutěže.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Na české tratě se vrací po účasti v mistrovství světa po delší pauze dvojice Martin Semerád a Bohuslav Ceplecha, startující s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX. Posádce se v letošních rallysprintech nedaří. V Krkonoších by však ráda svoji pozici vylepšila. "V letošním roce jsme se zúčastnili několika rallysprintu, ale zatím se nám příliš nedaří. Do Krkonoš jedeme s jediným cílem a to dokončit soutěž! Zároveň zde chceme co nejvíce si zvyknout na pneumatiky Pirelli, protože nás čeká Španělská rallye, kde na těchto pneumatikách budu rovněž startovat. K tomu nám jistě poslouží i Barum Rally, kde budeme rovněž startovat. Jinak na těchto pneumatikách toho nemám zatím příliš odjeto, ale věřím, že se s nimi co nejrychleji sžijeme, neboť o jejich kvalitách jsem přesvědčen," vzhlíží k blížícímu se startu Martin Semerád.

Nedaří se ani druhému týmovému vozu Sherlog Racing, v jehož kokpitu pravidelně usedá Josef Semerád a Roman Niemetz. Po dvou vítězných závodech v Poháru Pirelli Horáckou Rally kvůli technickým problémům nedokončil a zkomplikoval si tak cestu za vítězstvím. V rámci Rally Krkonoše však chybět na startu nebude, a jistě bude chtít navázat na předchozí výsledky. S ambicemi vstupuje i doposud vedoucí Jan Havel, startující s Mitsubishi Lancer EVO X. Havlovi vyšla především Horácká Rally, kde si připsal deset bodů za vítězství, čímž se posunul na vedoucí příčku s náskokem dvou bodů na Pešla. Dalšími do party ve třídě N4 budou bývalý motokárový jezdec Jiří Skula, startující s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX, Martin Hudec a Karel Macek. Napínavé souboje lze očekávat i ve třídě A7, kde se představí Roman Štefan s Cliem R3 a Karel Pohner s Hondou Type-R.

Ve třídě N2 nebude na startu krkonošské rally chybět Jaroslav Pešl s Hondou Civic VTi. Pešl je v průběžném pořadí Poháru Pirelli na druhém místě se ziskem třiceti bodů a rád by si z okolí Trutnova odvezl další plný počet bodů za vítězství. Situaci mu bude chtít znepříjemnit Kaválek se Swiftem a Lichovník (Honda Civic). Početnou třídou jsou opět áčkové čtrnáctistovky. Představí se zde favorizovaný Galia se Škodou Felicia Kit Car a průběžně třetí v Poháru Martin Lošťák s úzkou Felicií. Z dalších jmenujme Čonku, Mráze a Hejzlara. Velký boj o vítězství nabídne i třída N3, kde se o vítězství popere trojice jezdců. Zatím nejúspěšnějším je Odlřich Hrubý s Cliem, ale za svými zády má rychlíky Davida Štefana (Peugeot 206 RC) a Zbyňka Krestýna s Peugeotem 306.

Další třídou s více než jedním účastníkem je pohárová SA1. Zde se představí Václavík (Škoda Felicia) a Ciller (Škoda Fabia). Ve třídě D9, S2 a SA3 pole Poháru Pirelli doplní Tomáš Král s dieselovou Fabií, Jiří Hendrich (Mitsubishi Lancer EVO VI) a Robert Čaloun s Fordem Escortem Cosworth.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Pirelli končí ve WRC

Pirelli končí ve WRC

13.11.2016 17:35

Článek Honza Froněk, WRC

Pohár Pirelli v rally i v roce 2014

Pohár Pirelli v rally i v roce 2014

12.04.2014 11:01

Článek Petr Eliáš, Česká rally

Racing-Mania.cz

Jak bude pokračovat projekt Pirelli Star Driver?

22.10.2010 09:36

Článek Radek Vojtěchovský, WRC

Racing-Mania.cz

Pohár Pirelli 2011 zná své vítěze

16.11.2011 08:05

Článek Petr Eliáš, WRC

Racing-Mania.cz

Pirelli se chce do WRC vrátit

24.11.2010 12:51

Článek Honza Froněk, WRC

Rychlé hledání

/Náhodné fotografie

ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/

/ Další video...