English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Časopis Rally 9/2009 v prodeji

Zařazeno : Časopis, Rally

Admin, 28.10.2009 22:34
Tisknout článek
Kategorie : Trafika; zobrazeno : 5027x


Právě vychází další číslo populárního časopisu Rally, které přináší mnoho zajímavého čtení. Pojďme se podívat na obsah letošního devátého čísla.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
SEVENOAKS Rally Příbram – Babí léto v modrožlutých barvách
Začalo to zcela jednoznačně – Roman Kresta vládl příbramské soutěži a naopak jeho jediný rival v šampionátu Václav Pech tvrdě bojoval o druhou příčku. Ale zpráva o Krestově odstoupení kvůli technice v RZ5 a následný Pechův úspěšný boj se zbylými soupeři boj o titul posunuly až na Bohemii.

Rally Bohemia – Kalamitou poznamenaná bohemka
Pouhých pět rychlostních zkoušek nakonec rozhodovalo o letošním českém šampiónovi. Duel mezi šťastnějším Romanem Krestou a Václavem Pechem však zastínila nadvládá mladoboleslavských speciálů Škoda Fabia Super 2000. "Pod továrním komínem" doprovodili nejrychlejšího Juhu Hänninena na stupně vítězů Jan Kopecký a Andreas Mikkelsen (italská stáj MRT).

Petr Starý – Na barumce se splnil můj sen
Zlínský spolujezdec Petr Starý byl dlouhá léta spojován se slovenským pilotem Jozefem Bérešem. Loni však kývnul na nabídku Jana Kopeckého a letos společně zamířili k výšinách seriálu IRC. Na domácí Barum Czech Rally Zlín vybojovali první společný triumf. Petr Starý si něco podobného přál od doby, kdy mu rallysport učaroval.

Admiral Rally Vyškov – Odložilík byl ve Vyškově nedostižný

Snad více než vítěz bylo překvapivé už samotné místo konání šestého podniku AutoCont MČR ve sprintrally. Po finančních potížích pořadatelů z Prachatic se totiž jelo na opačném konci republiky v okolí Vyškova. Roman Odložilík potvrdil, že mu zdejší tratě náramně vyhovují a po druhém místě z Krkonoš si připsal letošní premiérové vítězství.

AZ Pneu Rally Jeseníky – V Jeseníkách rozhodovaly desetiny

Poslední vítězství vozu WRC na domácích tratích se před šternberskou soutěží datovalo k srpnu 2007 (Rally Prachatice), kdy zvítězil Karel Trněný s Octavií WRC. Při letošní AZ pneu Rally Jeseníky dominovala opět octavie, tentokrát s posádkou Jan Štěpánek – Marek Omelka. O vítězství 36letého kroměřížského jezdce rozhodl nicotný rozdíl jedné desetiny sekundy v neprospěch Trněného. Útěchou pro meclovského jezdce mohla být alespoň skutečnost, že vítězný vůz připravuje jeho stáj Profiko.

MČR HA – Tichý s Horákem novými mistry republiky

Teprve závěrečná soutěž v okolí Šternberku rozhodovala o letošních mistrech republiky. Bylo jasné, že kdo z dua Zdeněk Tichý – Miroslav Janota vyhraje, stane se mistrem.

Škoda Fabia S2000 (5. díl) – Do posledního detailu

V minulých číslech našeho magazínu jsme vám přiblížili etapy, kterými procházel vývoj Škody Fabie Super 2000. Jednalo se o koncepční a vývojovou činnost. Špičkové auto je však i o detailech.

Rally Monitor

ME 2009 – Rally ELPA
IRC 2009 – Principe de Asturias, Rally Sanremo
Předposlední závod letošního seriálu IRC, slavná Rally Sanremo, zásadně změnila všechna očekávání. O jezdeckém titulu IRC se nebude rozhodovat až ve Skotsku, ale díky vítězství získal už v předstihu titul Brit Kris Meeke, startující v letošní sezoně s vozem Peugeot 207 Super 2000.

Alfa Romeo GTV 6/ Rover Vitesse 3500

Oba výjimečné soutěžní vozy mají mnoho společného. Silné motory, individualitu a šarm. Značky Alfa Romeo a Rover se o rally oficiálně zajímaly výjimečně, naopak úspěšně závodily na okruzích. Jejich kariéra skončila ještě před skutečným nástupem skupiny A do MS, ale historie by bez nich byla ochuzena.

Rally Catalunya – Očekávaná dělba bodů

Španělský asfalt je v posledních letech doménou francouzských citroënů a ani letošní ročník nebyl výjimkou. Sébastien Loeb s Danielem Elenou vyhráli v Katalánsku popáté v řadě. Dani Sordo jistil druhým místem zisk značkového titulu a nebýt týmové režie, mohl pomýšlet na premiérové prvenství ve světovém šampionátu.

Rally Legend 2009 – Legendy nezklamaly

San Marino se stává rájem pro milovníky historických automobilů. A jelikož letos pořadatelé premiérově přilákali na start i speciály WRC, nikdo z fanoušků kolem trati nemohl být zklamaný. Ve fotografiích vám přiblížíme neopakovatelnou atmosféru, která na legendách letos panovala.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Časopis Rally 9/2009 v prodeji

28.10.2009 22:34

Článek Admin, Trafika

Racing-Mania.cz

Vychází časopis Rally číslo 2/2011

22.03.2011 22:13

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Vychází časopis Rally číslo 6/2011

26.07.2011 11:40

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Vychází časopis Rally číslo 8/2011

20.09.2011 22:23

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Racing-Mania.cz

Vychází časopis Rally 5/2013

19.06.2013 22:22

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází časopis Rally 10/2018

Vychází časopis Rally 10/2018

19.12.2018 09:50

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází časopis Rally 1/2014

Vychází časopis Rally 1/2014

19.02.2014 14:51

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Vychází časopis Rally 10/2017

Vychází časopis Rally 10/2017

13.12.2017 20:04

Článek Jaroslav Jugas, Trafika

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/TRIBUTO GRUPO B

/ Další video...