English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Mirek Jakeš: start do sezony z říše snů

Zařazeno : MMCR1001, Jakeš

Miroslav Vebr, 29.03.2010 08:40
Tisknout článek
Kategorie : Česká rally; zobrazeno : 7570x


O takovém vstupu do závodu, jaký předvedl Mirek Jakeš při Sheron Valašská rally 2010, sní spousta jezdců. Valašský mladíček se rozjel opravdu velmi slušně. Je jen velká škoda, že svou skvělou jízdu nedotáhl až do konce. Ale co není dnes, může být třeba zítra.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Posádka Tomicar teamu Miroslav Jakeš – Karel Jakeš se na první podnik Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR v rally - Sheron Valašskou rally 2010 - pečlivě připravovala. Oproti loňské sezoně se Mirek letos může maximálně spolehnout na své Mitsubishi. To si totiž vzal do parády tým Romana Kresty. A že to byl velmi dobrý tah, o tom se posádka přesvědčila velmi brzy. Na první rychlostní zkoušce zajeli Mirek s Tomášem čtvrtý nejrychlejší čas, na desetinu vteřiny shodný s časem Míry Tarabuse. Za svými zády nechali ogaři z Karlovic posádky mnohem zvučnějších jmen. Rychlejší byli pouze Václav Pech, Pavel Valoušek a Roman Kresta. O tom, že to nebyla pouze náhoda, se mohli soupeři přesvědčit již na další zkoušce. Tady Mirek zajíždí pátý čas. Do třetice všeho dobrého a třetí zkouška první etapy. Mirek Jakeš drží pekelné tempo a výsledkem je opět čtvrtý čas. Ve výsledcích Mirek s Tomášem figurovali na neuvěřitelném 5. místě absolutní klasifikace a 2. místě ve třídě N4. Před sebou měli pouze pány jezdce Pecha, Valouška, Krestu a Tarabuse.

"Věděl jsem, že bude Mirek rychlý a tajně jsem tipoval, že v první pětce N4 bude. Ale jak se předvedl na Valašce v úvodu, to vyrazil dech i mně," prozradil krátce před prvním servisem šéf týmu, manažer a otec v jedné osobě, Karel Jakeš. "Jeli jsme v pohodě. Neměli jsme žádnou velkou krizi. Pár drobných chybiček se nám do jízdy samozřejmě vloudilo, ale jinak v pohodě," pochvaloval si vstup do soutěže Mirek Jakeš.
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Mitsubishi Lancer EVO IX prošel během servisu běžnou kontrolou a posádka mohla vyrazit na druhou rundu erzet. Při druhém průjezdu RZ Špičky udělal Mirek drobnou jezdeckou chybu a při snaze dohnat ztrátu přišla další. "Krátce po startu jsem udělal hodiny. Snažil jsem se pak ztrátu dohnat, ale asi po půl kilometru jsem šel ven z trati. Tady jsme nabrali do kola hlínu a po zbytek erzety nám díky tomu vibrovalo řízení. Za cílem zkoušky jsme vyměnili s Tomášem kolo a jelo se dál. To hlavní špatné ovšem přišlo hned na následující zkoušce. V jedné zatáčce byla spousta vytahaného bláta a na něm nám Mitsubishi sklouzlo do křoví. Je to velká škoda, ale věřím, že nám to vyjde příště," neztrácel optimismus po odstoupení z rally Mirek Jakeš. Následky druhého výletu mimo trať nebyly pro Mitsubishi velké, přesto nešlo s autem dále pokračovat. Přesto Mirek Jakeš zanechal na Sheron Valašské rally dobré světlo. Soupeřům předložil tu nejlepší vizitku a do příštích závodů musejí s Mirkem Jakešem počítat jako se silným soupeřem. Dvacetiletý Jakeš totiž již dávno nepatří mezi outsidery.

Další soutěží, kde posádka Tomicar teamu bude startovat, bude úvodní sprint sezony: Horácká rally. Miroslav Jakeš s Tomášem Jakešem povezou na Třebíčsku, stejně jako při Valašce, startovní číslo 17.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

JST: Mirek Jakeš s bronzem v kapse

24.10.2011 20:26

Článek Junior Sport Talent, Česká rally

Racing-Mania.cz

Jakeš na Barumku připraven!

14.08.2010 11:06

Článek Barbora Vebrová, Česká rally

Jakeš a Machů před Bohemia rally

Jakeš a Machů před Bohemia rally

28.06.2018 17:26

Článek TZ - Mirek Jakeš, WRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/IVAN - trajler k novému dokumentárnímu filmu o nejlepším ...

/ Další video...