English versionDeutsch version
Polska 	zwolnienieMagyar változat
??????? ??????Versión en espa?ol
Rally-Mania.cz

/ Zpět na přehled článků

Ve Zlíně proběhne beseda s fotografem Petrem Luskem

Zařazeno : IRC1009

Roman Ordelt, 23.08.2010 10:41
Tisknout článek
Kategorie : IRC; zobrazeno : 5492x


Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín pořádají besedu a setkání s předním českým fotografem Petrem Luskem o jeho zážitcích při fotografování podniků seriálu Intercontinental Rally Challenge, kde působí jako oficiální fotograf českého továrního týmu Škoda Motorsport.
Foto: Josef Petrů
Foto: Josef Petrů
Petr Lusk je spoluautorem knih Dakar 2009 – Legenda pokračuje a Dakar 2010 – Obrázky z pekla. Beseda a setkání se uskuteční v úterý 24. srpna v 18 hodin v Krajském úřadě Zlínského kraje (21. budova – mrakodrap), 2. patro, expozice Tomáše Bati ve Zlíně.

Jednačtyřicetiletý fotograf Petr Lusk z jihočeského Písku fotí prostředí automobilových soutěžích od roku 2002. Od té doby poznal téměř každou světovou soutěž a seznámil se s mnoha posádkami. Mezi jeho nejoblíbenější světové soutěže patří Argentinská rally, působil na Dakaru v Argentině a Chile. Nejoblíbenějšími jezdci jsou Sebastian Loeb a český pilot Jan Kopecký. Mezi největší Luskovy úspěchy patří první místo v premiérovém ročníku fotografické soutěže Zlaté oko. Svými fotografiemi přispívá do motoristických časopisů Svět motorů, Auto Tip a další. Patří k dvorním fotografům internetového serveru eWRC.cz. Spolupodílel se na vydání knihy Bouřlivé dny v letech 2005 – 2007 z prostředí mistrovství světa v rally, z loňského jihoamerického Dakaru vydal publikaci s názvem Legenda pokračuje a z letošního Dakaru společně s Josefem Kalinou knihu s názvem Obrázky z pekla. „Měl jsem možnost fotografovat rally po celém světě, nicméně nic se nevyrovná z toho svou náročností Dakaru. Poté, co jsem zažil Dakar na vlastní kůži, již vím, proč se všichni každý rok vracejí a chtějí znovu prožívat bláznivé dobrodružství,“ říká Petr Lusk, který se do Jižní Ameriky chystá i koncem letošního roku na Dakar 2011. Přední český motoristický fotograf nebude chybět ani při jubilejním čtyřicátém ročníku Barum Czech Rally Zlín. V letošním roce navštívil řadu podniků seriálu IRC, mohli jsme ho vidět na Rally Curitiba v Brazílii, Rally Argentina, Rally Islas Canarias nebo Sata Rally Acores na Azorských ostrovech. O svých zážitcích nejen z těchto cest, ale rovněž z Dakaru a soutěží mistrovství světa bude vyprávět návštěvníkům úterní besedy. Lusk měl před čtyřmi lety v prostorách zlínského mrakodrapu úspěšnou výstavu s názvem Bouřlivé dny ve Zlíně. Od svých začátků fotí výhradně značkou Canon.

Návštěvníci zlínské besedy, která proběhne tři dny před startem věhlasné barumky, mohou obě knihy Dakaru zakoupit na místě za výhodnou cenu spolu s dárkem od značkové autokosmetiky SHERON, která je partnerem akce. Vstupné činí 30 Kč.

/ Zpět na přehled článků

/Související články

Racing-Mania.cz

Sanremo příští rok na asfaltu i šotolině

25.09.2009 15:00

Článek Honza Froněk, WRC

Racing-Mania.cz

Sanremo - Po RZ 1 Kopecký v čele

25.09.2009 19:33

Článek Honza Froněk, IRC

Racing-Mania.cz

Sanremo - Po RZ 6 Meeke jde do čela závodu

26.09.2009 11:40

Článek Honza Froněk, IRC

Racing-Mania.cz

Sanremo - Cíl: Kris Meeke mistrem!

26.09.2009 16:45

Článek Honza Froněk, IRC

Racing-Mania.cz

Sanremo - „Crash“ Kopeckého [VIDEO]

27.09.2009 09:16

Video Honza Froněk, IRC

Rychlé hledání
ČSOB Pojišťovna
Nejvýhodnější povinné ručení online. s 10% slevou
Srovnejto.cz - výhodné pojištění vozidel s možností porovnání
Nejlevnější povinné ručení online od největšího poskytovatele online pojištění v ČR - ePojisteni.cz.
Najděte si nejlevnější operativní leasing pro soukromé osoby snadno a rychle.
Kalkulačka povinného ručení - ušetřilo s námi 91 % řidičů, buďte mezi nimi i Vy.

/Video z testování čené Fiesty WRC

/ Další video...